Jak odstranit starý systém z disku?

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
MiKi_93
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. pro 2012

Jak odstranit starý systém z disku?

Příspěvek od MiKi_93 »

Zdravím,

sestavoval jsem nový PC s Windows 10 (legální) na jednom disku a na druhém mi zbyl Win 7 (proto jsem kupoval legal Win 10), disk je navíc rozdělený na 100 a 400 GB.

Potřeboval bych poradit, jak nejprve odinstalovat Win7 z toho disku a poté ty dva oddíly spojit, tak aby mi opět vznikl jeden oddíl 500 GB. Nebo jestli je jiný postup, tak prosím poraďte.

EDIT: Budu muset při tom spojování nejdřív data hodit na ten nový disk? Jelikož na 400GB oddílu mám asi 250GB dat.

Děkuji velice. :)
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Jak odstranit Windows 7 z disku?

Příspěvek od HafanPetr »

Ve Win-10 by to mělo jít přes Správu disků: http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... =windows-7
Kde odstraníš všechny oddíly a vytvoříš jeden primární (disk pak musíš znovu zformátovat). Tím ale přijdeš o všechna data, takže si vše důležité nejprve zkopíruj na nový disk.
karlji
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 09. led 2014

Re: Jak odstranit starý systém z disku?

Příspěvek od karlji »

Ty data si určitě nejdřív někam přetáhni, jinak o ně přijdeš. Přes tu správu disků to pak jde snadno, stačí smazat ty oddíly a vytvořit nový, tím se ti to spojí a zároveň zformátuje...
freym
Nováček
Nováček
Registrován: 09. úno 2017
Bydliště: Olomouc

Re: Jak odstranit starý systém z disku?

Příspěvek od freym »

Pres spravu disku mi to zrusilo asi 4 HDD ...
Loki5567
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2011

Re: Jak odstranit starý systém z disku?

Příspěvek od Loki5567 »

Nejlepší řešení je, když si data přesuneš jinam. Nabootuješ DVD/Flash a při instalaci windows tam máš na výběr i vytváření či mazaní oddílu. Smazal bych vše co tam je, vytvořil jeden nový (500GB ) a poté nainstaloval windows a data si pak přesuneš zpátky.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D // MB: MSI MAG X670E Tomahawk // RAM: G.Skill Trident Z5 Neo 4x16GB 6000Mhz@6000 30-38-38-96 // GPU: MSI RTX 3080 Gaming X Trio // Storage: Corsair SP510 480GB + Corsair SP510 960GB + Crucial Opal 1100 2TB // PSU: Corsair HX1000i + CableMod // Case: Phanteks EVOLV X // Cooling: EK Quantum Velocity + EK-Quantum Vector RTX 3080 + SC Protium 150 D5 Polished Silver + Alphacool NeXxXos X-Flow 360 + EK-CoolStream PE 360 + 6x NoiseBlocker NB-Eloop B12-PS PWM //
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“