Druhotny windows

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
urad
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2017

Druhotny windows

Příspěvek od urad »

Ludia chcem sa opytať na druhotny win.
Mate nejake skusenosti?
Teda všetko pojde ako ma? alebo su nejake rozdiely?

Ak dostanem licenčny kod z druhotneho win. Musim mať nainštalovany presny win aby som ho mohol uplatniť?

Totiž našiel som na stranke predjacu druhotnych win, win 7 za 27€ s volnym upgrd na win 10.

Je to skvela cena ak ten win bude origo a šlapať ako ma.

Poradte prosim :razz:
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Druhotny windows

Příspěvek od racecar »

Skvela cena? Pozri ebay.

Je to v pohode funkcne.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
urad
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2017

Re: Druhotny windows

Příspěvek od urad »

Teraz ma napada.
Ja mam NTB nefunkčný odišla mi zakladna doska.
Mam tam win 7.
Nedalo by sa mi to použiť?
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Druhotny windows

Příspěvek od Walker1134 »

Jo stahni si program co najde kod winu(pokud neni stitek na ntb) a mělo by to jet, uz jsem to tak jednou delal..
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
urad
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2017

Re: Druhotny windows

Příspěvek od urad »

kod na zadnej strane NTB mam.
Je na to nejaky specialny navod ako to spraviť?
Alebo mi stači presna verzia win v novom PC a stači uplatniť stary kod v novom PC ( ten čo je na zadnej strane ntb )?
urad
Nováček
Nováček
Registrován: 17. bře 2017

Re: Druhotny windows

Příspěvek od urad »

Takže som sa konečne dočital ako na to.
V každom pripade super :)
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhotny windows

Příspěvek od Zivan »

Casto je ten kod pod baterkou.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Druhotny windows

Příspěvek od normy101 »

urad píše:Ludia chcem sa opytať na druhotny win.
Mate nejake skusenosti?
Teda všetko pojde ako ma? alebo su nejake rozdiely?

Ak dostanem licenčny kod z druhotneho win. Musim mať nainštalovany presny win aby som ho mohol uplatniť?

Totiž našiel som na stranke predjacu druhotnych win, win 7 za 27€ s volnym upgrd na win 10.

Je to skvela cena ak ten win bude origo a šlapať ako ma.

Poradte prosim :razz:

Upgrade na WIN 10 už Ti nikdo legálně nabízet nejde :) Pokud nejsi postižený pak jsi vyjmut z těchto pravidel
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Druhotny windows

Příspěvek od werygood »

normy101 píše:...Pokud nejsi postižený pak jsi vyjmut z těchto pravidel...
Píše se tam (na webu MS), jestli využíváš "assistive technologies", a ne, jestli jsi postižený, to je podle mě docela rozdíl. Ale prý že to jde tímhle způsobem upgradovat už jen přes infolinku? To bych si asi raději zjistil.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhotny windows

Příspěvek od Suke001 »

Pořád to jde upgradovat, jen zaškrneš že máš tady to "postižení" nebo co to je a dál to už nikdo ověřovat nikdy nebude.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Druhotny windows

Příspěvek od normy101 »

werygood píše:
normy101 píše:...Pokud nejsi postižený pak jsi vyjmut z těchto pravidel...
Píše se tam (na webu MS), jestli využíváš "assistive technologies", a ne, jestli jsi postižený, to je podle mě docela rozdíl. Ale prý že to jde tímhle způsobem upgradovat už jen přes infolinku? To bych si asi raději zjistil.
jde to stále a nepotřebuješ infolinku :) a když si to přeložíš :) ty jejich kompletní podmínky :) tak je to u nich druh postižení :)
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Druhotny windows

Příspěvek od Yamwen31 »

Stačí prej když při čistý instalaci win 10 zadáš kod ze win7 a mělo by ti ho vzít.

Ale s tím klíčem ze starýho notebooku pozor. Pravděpodobně máš OEM licenci, takže ta by se neměla přenášet na jiný zařízení než s kterým jsi to koupil. Ale je tam možnost když OEM verzi koupíš a máš od ní účtenku, tak se to ruší a můžeš si to dát kam chceš. Ale upřímně si myslím, že to stejně nikdo řešit nebude.
normy101
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. říj 2016
Bydliště: Olomouc

Re: Druhotny windows

Příspěvek od normy101 »

Yamwen31 píše:Stačí prej když při čistý instalaci win 10 zadáš kod ze win7 a mělo by ti ho vzít.

Ale s tím klíčem ze starýho notebooku pozor. Pravděpodobně máš OEM licenci, takže ta by se neměla přenášet na jiný zařízení než s kterým jsi to koupil. Ale je tam možnost když OEM verzi koupíš a máš od ní účtenku, tak se to ruší a můžeš si to dát kam chceš. Ale upřímně si myslím, že to stejně nikdo řešit nebude.
To jak píšeš na začátku platí pouze pro Windows 7, který byl upgradovaný když to dovoloval Microsoft :) pak to půjde :) pokud nebyl aktivovaný a u toho sériového čísla není evidován upgrade tak se nainstaluje stále jen Win 7 :)
Yamwen31
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. pro 2016

Re: Druhotny windows

Příspěvek od Yamwen31 »

Jo tak jsem si to taky myslel, ale pak někdo psal, že to funguje i normálně, takže fakt nevim. Od zkoušeno to nemám.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“