Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
Radovan11
Nováček
Nováček
Registrován: 12. srp 2014

Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Radovan11 »

Prosím o radu
mám notebook IBM T61 a v něm dva HDD-
na jednom ve slotu pro HDD mám nainstalován Windows Vista 32 bit
a na druhém- místo CD mechaniky mám HDD SSD a na něm nainstalován Windows 7 64 bit

Nainstaloval jsem Easy BDC a nastavil jsem si tam dvě vstupní zařízení
1- Windows Vista
2- Windows 7
V biosu jsem nastavil bootování:
1. Windows Vista
2. Windows 7

Když zapnu notebook tak se mě zobrazí nabídka výběru operačního systému
když zadám Windows Vista- který je jako první- tak notebook nabootoje Windows Vistu- v pořádku.

Ale když zadám druhou možnost Windows 7
tak už to nenabootuje a napíše mě to nějak tak asi doslovně to nevím ale že systém se změnil- že se nemůže spustit, že nenačetl podpisy ovladačů
že mám nějak dočasně zakázat vynucení podpisu ovladače 0xc0000428
Windows\system32\winload.exe
A když vytáhnu ten HDD s tou Vistou a nechám tam ten disk s tím Windows 7 tak to normálně nabootuje ten Windows 7, ale jak už tam mám ty dva disky tak už ten W7 to nenabootuje
Jak to mám prosím udělat abych mohl přepínat mezi těma dvěma HDD-aniž bych nemusel jeden ten HDD vytahovat z notebooku. Děkuji moc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od zombux »

osobně bych Vistu smazal, je to už pasé. tím s vyřeší všechny problémy. W7 je stabilní a podprovaný OS, nic dalšího a hlavně staršího bych tam neprovozoval.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
S.h.I.t.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. čer 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od S.h.I.t. »

souhlas se Zombuxem.
btw kdyz vidim ty ikony na vistach... dost me prekvapuje, ze jeste vubec fungujou pod naporem toho kvanta zlepsovacu, cisticu a vseho dalsiho co tam je...
Radovan11
Nováček
Nováček
Registrován: 12. srp 2014

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Radovan11 »

Děkuji, ale ano, můžu ji vymazat, ale ona funguje, mám ji na samostatném HDD a chci si nechat ten starý systém i tak z nostalgie
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Zivan »

Nenastartuje ani pri volbe Win7 z Easy BCD ani pri zvoleni bootu primo z toho disku s Win 7?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Radovan11
Nováček
Nováček
Registrován: 12. srp 2014

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Radovan11 »

Zivan Teď nerozumím- takže musím mít na obou op. systémech nainstalovován Easy BCD, ano nabootovat jde windows 7 až vytáhnu ten HDD s tou Visou
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Zivan »

Myslim to jinak, v BIOSu jde zvolit, ze ktereho disku ma bootovat a casto existuje nejaka klavesova zkratka, ktera ti pri spusteni notebooku zobrazi seznam HDD, mechanik a muzes si vybrat boot primo z disku s Win7. To taky nefunguje?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Radovan11
Nováček
Nováček
Registrován: 12. srp 2014

Re: Dva operační systémy na dvou HDD v notebooku

Příspěvek od Radovan11 »

Tak v Biosu mám nastaven
1.HDD Windows Vista 32 bit
2.HDD Windows 7 64 bit
Když zapnu notebook mám IBM pak zmáčknu modré tlačítko ThinkVantage, tak se objeví tabulka a pak zmáčknu F12 a mám tam výběr-je tam jako první ta Vista, a druhý ten W 7, když dám že chci Windows 7 nabootovat tak to jako začne bootovat a pak to přestane a notebook znova se jakoby restartuje a skočí tam jak když se zapíná, jeden čas když jsem tam neměl nainstalovaný ten Easy BDC tak to jako někdy šlo přepínat, ale udělalo to zas jiný bordel- spustilo to nerozumím tomu tak nějaký program jakoby chkdisk a začalo to opravovat ten systém Windows 7 a zkazilo to úplně ten systém, a pak už nešel spustit vůbec, ani když jsem ho tam nechal samotný- vysunul jsem tu vistu.


Nevím jestli to mám dobře- protože někde jsem četl že ty systémy musí být v nějakém pořadí.

Já to mám tak
1.HDD- který je ve slotu pro HDD v notebooku mám tu Vistu 32bit na normálním HDD
a 2 HDD který mám ve slotu místo CD mechaniky tak tam mám SSD disk a na něm ten Windows 7 64 bit, tak nevím jak to mám udělat
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“