Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 25. únor 2021, 20:41

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Pravidla PCT fóra

Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Nejsou vidět PC v místní síti
PříspěvekZaslal v: po 7. květen 2018, 22:02 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, v místní síti mám svůj PC + 3 další PC, navíc NAS Zyxel NSA326. Na všech PC Win 10 pro. Při připojení NAS vše fungovalo asi 3 měsíce bez problémů ale je to pár dní co mi zmizeli PC v místní sítí a nevidím je NAS ani jiné PC ani přes windows commander. Neví v čem může být problém, zkusil jsem reinstal win a nic. Díky

Předmět: Re: Nejsou vidět PC v místní síti
PříspěvekZaslal v: čt 10. květen 2018, 09:27 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

A máš nastavený firewall? Sdílení souboru a tiskáren? Zkoušel sis z PC namapovat nějakou sdílenou složku ? Start -> spustit -> IPadresa\název sdílené složky. Neblokuje ti to například ESET a personální firewall? Možností proč to nefunguje je prostě hodně ;)

Předmět: Re: Nejsou vidět PC v místní síti
PříspěvekZaslal v: čt 10. květen 2018, 17:54 
Začátečník
Začátečník

Hexik21 napsal:
A máš nastavený firewall? Sdílení souboru a tiskáren? Zkoušel sis z PC namapovat nějakou sdílenou složku ? Start -> spustit -> IPadresa\název sdílené složky. Neblokuje ti to například ESET a personální firewall? Možností proč to nefunguje je prostě hodně ;)

Ne právě že nic. Vše fungovalo bez chyby roky. Jediná změna byly cca 1 měsíc zpátky nová NAS326 místo NAS325 a NUC PC pro KODI ale i poté fungovalo asi 2 týdny v pořádku.

O ty počítače mi ani tak nejde ale o tu NAS, zkoušel jsem se připojit přes FTP na IP adresu té NAS u total commander, to jde. Ale je to dobré jen na kopírování na ni, pokud chci otevřít soubor musím ho nejprve zkopírovat na můj PC a poté spustit. Všude je WIN10 pro.

Jen je zajímavé že na tom PC NUC kde je KODI tak tam ostatní PC i NAS vidím.

Odpovědět na téma  [ 3 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní