Nejsou vidět PC v místní síti

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Nejsou vidět PC v místní síti

Příspěvek od dexter27 »

Ahoj, v místní síti mám svůj PC + 3 další PC, navíc NAS Zyxel NSA326. Na všech PC Win 10 pro. Při připojení NAS vše fungovalo asi 3 měsíce bez problémů ale je to pár dní co mi zmizeli PC v místní sítí a nevidím je NAS ani jiné PC ani přes windows commander. Neví v čem může být problém, zkusil jsem reinstal win a nic. Díky
Hexik21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2011
Bydliště: Praha

Re: Nejsou vidět PC v místní síti

Příspěvek od Hexik21 »

A máš nastavený firewall? Sdílení souboru a tiskáren? Zkoušel sis z PC namapovat nějakou sdílenou složku ? Start -> spustit -> IPadresa\název sdílené složky. Neblokuje ti to například ESET a personální firewall? Možností proč to nefunguje je prostě hodně ;)
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Nejsou vidět PC v místní síti

Příspěvek od dexter27 »

Hexik21 píše:A máš nastavený firewall? Sdílení souboru a tiskáren? Zkoušel sis z PC namapovat nějakou sdílenou složku ? Start -> spustit -> IPadresa\název sdílené složky. Neblokuje ti to například ESET a personální firewall? Možností proč to nefunguje je prostě hodně ;)
Ne právě že nic. Vše fungovalo bez chyby roky. Jediná změna byly cca 1 měsíc zpátky nová NAS326 místo NAS325 a NUC PC pro KODI ale i poté fungovalo asi 2 týdny v pořádku.


O ty počítače mi ani tak nejde ale o tu NAS, zkoušel jsem se připojit přes FTP na IP adresu té NAS u total commander, to jde. Ale je to dobré jen na kopírování na ni, pokud chci otevřít soubor musím ho nejprve zkopírovat na můj PC a poté spustit. Všude je WIN10 pro.

Jen je zajímavé že na tom PC NUC kde je KODI tak tam ostatní PC i NAS vidím.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“