Dva disky, Dvakrát operační systém

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Dva disky, Dvakrát operační systém

Příspěvek od Martin Gula »

Dobrý den,

pokouším se na počítači virtualizovat operační systém, abych si vyzkoušel jednu funkcionalitu Windows servru 2012.

Zkouším to na svém počítači, který používám doma a potřebuji to nejdřív vyzkoušet než kdyžtak koupím samostatný počítač.
Napadlo mě ale, jestli to mohu udělat i tak, že si koupím další disk a na ten přímo nainstaluji Operační systém Windows server. A pak jenom změnim v BIOSu, že se má nabootovat z toho nového disku!

A pak, až opět změním v biosu bootování zpět na prvotní disk, načtou se opět ty moje prvotní windows 10?

Bude to fungovat?
Ušetřím tím čas, který bych musel věnovat té virtualizaci, kterou vlastně potřebuju jenom na tuhle jednu věc.

Díky za odpovědět, Martin
vecino
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dva disky, Dvakrát operační systém

Příspěvek od vecino »

Jasně že to tak může být. Doporučuji ti například: http://neosmart.net/EasyBCD/ , kde to určitě zvládneš.
i7-9700K @ 5GHz - Asus Z390-PRO GAMING - G.SKILL 32GB DDR4 3200MHz - NZXT Kraken X62 - Zotac GeForce RTX 3080 AMP Holo - WD Black SN750 500GB + 850 EVO 250GB + 860 EVO 1TB - Fractal Design Meshify S2 - EVGA SuperNOVA 750 G3 - MSI Optix MPG321QRF-QD 32"
.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Dva disky, Dvakrát operační systém

Příspěvek od zsdx »

Ano, usetris.
Vhodnejsi bude pri instalaci Serveru odpojit disk s W10.
Martin Gula
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: Plzeň

Re: Dva disky, Dvakrát operační systém

Příspěvek od Martin Gula »

Ahoj, tak to fungovalo.

Připojil jsem druhý disk. Zapnul jsem PC, v biosu byl vidět, ve windows ne, tak jsem mu přes správu přidělil písmenko a už vidět byl. Přes ten program easyBCD jsem mu přiřadil bootovací informace. A z prvních windows jsem na něj nainstaloval windows server. A pak po restartu jsem měl již na výběr 2*windows. Takže všechno dopadlo dobře. Díky za rady.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“