Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Operační systémy Windows 98, 2000, XP, 2003, Vista a další.

Moderátor: Loki5567

Pravidla fóra
Vše okolo nového systému Windows 8 se řeší jen a pouze v PODSEKCI (klik), ostatní se přesouvá nebo zamyká.
Odpovědět
jamaica

Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od jamaica »

Potřebuji radu jak odstranit dualboot - smazat linux a zachovat windows 10.
Linux byl instalovaný jako první, potom windows. Používám grub. Obě instalace jsou na jednom SSD které je dle potřeby rozdělené.
A jak poté bezpečně roztáhnout místo na SSD aby byla celá kapacita pro windows.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od zsdx »

Jako uplne nejsnazsi bych videl stavajici Win zazalohovat na externi disk a po bootu z instalacky obnovit na smazany disk.
Druha moznost je dat Win jako default v grubu a pak ten linux smazat. S oddily si potom musis pohrat mimo bezici Win nejakym spravcem oddilu.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od python.p »

Smazal bych linux, přerozdělil partiony a pak z instalačky opravil / vytvořil bootmngr.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
jamaica

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od jamaica »

Viděl sem nějaké postupy na youtube. Někdo to dělá přes terminál, někdo přes nějakou utilitu přímo v běžících windows.
Nejsem si jist jak to udělat. Přes utilitu je to klikací.
Tady je ještě screen info SSD -> https://drive.google.com/file/d/12AgINA ... sp=sharing
jamaica

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od jamaica »

Dobře tak jinak.
Jak mám udělat zálohu nainstalovaných programů ve windows tak aby šli obnovit do nové instalace a byli funkční stejně jako teď? Nutné je to u OBS studia a videostřižny Filmora. Je to nutný. Bez toho budu raději pokoušet odstranění linuxu a roztažení oddílu.
Pokud mi někdo poradí jak na tu zálohu a obnovení, tak sem připraven na čistou instalaci. A ano, vím že existuje internet a na něm návody, ale já chci postup z osobní zkušenosti aby byla jistota že je to funkční postup.
Předem děkuji.
slamozrout
Nováček
Nováček
Registrován: 31. črc 2008

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od slamozrout »

Ahoj,
běžně se nastavení programů ukládají do složky "Appdata" , cesta je "C:\Users\<MojeJméno>\AppData".Pozor je to skrytá složka. Tam si najdi programy, které potřebuješ zálohovat a složky si nakopíruj na bezpečné místo a nebo můžeš zálohovat celou složku "Appdata".

Doporučoval bych zálohovat a pak ve složce smazat "Appdata" nastavení programu a spustit ho jestli se spustí s defaultnim nastavení nebo s Tvým nastavením. Pokud default, tak víš, že jsi zazálohoval správnou složku nastavení. Pokud s Tvým, budeš muset hledat kam si programy ukládají nastavení.

Viz info o AppData https://soubory.info/info/jak-najit-a-p ... u-windows/
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od zsdx »

Uz jsem ti to psal
zsdx píše:Jako uplne nejsnazsi bych videl stavajici Win zazalohovat na externi disk a po bootu z instalacky obnovit na smazany disk.
Osobne parkrat vyzkouseno. Potrebujes jen instalacni medium Win a zmineny externi disk.
jamaica

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od jamaica »

Jakým programem mám udělat kopii nebo klon stávající instalace windows? A jak velký problém to pak bude obnovit když je teď hlavní systém linux a zavaděč používám GRUB?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od zsdx »

'Zalohovani a obnoveni (Windows 7)' - Vytvorit bitovou kopii.
Neni to problem, z instalacky ten disk nejdriv smazes.
jamaica

Re: Odstranění linuxu z dualbootu a zachování windows

Příspěvek od jamaica »

Vyřešeno. Admin to tu může zamknout.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Microsoft“