Jsem tu správně?

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
RampaMeKvak
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Praha

Jsem tu správně?

Příspěvek od RampaMeKvak »

Dobrý den,
Jednoho krásného rána jsem zjistil, že neustálé čištění mého stroje od různých nešvarů a podlých zlořádů mě už neuspokojuje tak, jako za doby, kdy můj Frantik ještě neznal všechny své funkce. Nakonec mě stejně vždy dostali. Parchanti. A já si řekl, že než volit opětovnou cestu potupy, utlačování a teroru s rychlým a bolestným koncem, měl bych možná vyzkoušet novou cestu. Cestu obklopenou zelení a voňavým kvítím.
Stejně jako můj frantík vyrostl a dosáhl kýženého poznání tak i já jsem dnes už velký chlapec a jako takový jsem otevřen novým alternativním řešením.
Hledám tu dobrou duši, která by mi pomohla odvrátit se od zla a beznaděje a nasměřovala mě tím správným směrem.

1) Jsem člověk, co rád užívá života místo neustálého řešení problémů s tak složitými stroji jako jsou počítače. Byl bych tedy vděčen za uživatelsky přívětivý systém. Všechno pěkně graficky, žádné hledání magických slůvek, kterým vy odborníci říkáte zdrojový kód. Ani práci s artefaktem jménem terminál apod. si nepřeji..

2) Mám rád funkčí prostředí snadno přispůsobitelné uživateli. Přál bych si, aby to na mě hrálo barvičkama a všechno mi to hezky malovalo v esteticky rozumných mezich. Mám totiž pak radost, jak je ten svět krásný! Nicméně jak jsem řekl, celé prostředí by mělo být lehce měnitelné.

3) Popis mého stroje:
- P4 2,4 GHz, 1024 MB operační paměti, 120GB pevný disk, grafická karta GeForce 7xxx, zvuková karta Audigy 2 platinum, reprosoustava logitech z-5500, monitor širokoúhlý 19 palců, multifunkční zařízení pro tisk a scan.

4) Můj stroj používám zásadně na tyto činnosti
- Přehrávání muziky.
- Přehrávání filmů.
- hledání pokladů v té ohromné síti jménem internet.
- Vytváření a prohlížení dokumentů.
x Nehraji hry
x Nenavšťevuji hanbaté brlohy plné smlistva ani zlodějské krčmy!

Všechny relevantní informace na které jsem si vzpoměl. tu doufám jsou; Čiže ptám se, najdu takové řešení u pánů Linuxu, či se některé alespoň blíží? Prosím odpovídejte jedenkrát bez nenávisti, předvádění a osočování.

Děkuji
Naposledy upravil(a) RampaMeKvak dne sob 10. pro 2011, 18:19, celkem upraveno 1 x.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

1) jsi perfektní řečník
2) máš perfektní stroj pro linux (všeobecně) a jako vždy (a všem) ti doporučím ubuntu (aktuální verze je 7.10 nebo počkat do dubna na 8.04).
-grafické prostředí gnome má spoustu fajn skinů, takže s barvičkama nebude problém
- díky tvé kartě (nVidia) ti poběží efekty prostředí (koukni na youtube.com na videa, jmenuje se to compiz fusion)
- videa no problem
- internet přes ethernet no problem, přes wifi to není tak jistý
- pokud ti bude vyhovovat OpenOffie.org tak dokumenty nejsou problém
- hudba by problém být neměla, ale vzhledem k té tvojí zvukové kartě si nejsem jistej
- jednodušší hry pro občasné potěšení tam taky najdeš (doporučuji liquid war :twisted: )
- hanbaté stránky navštěvovat můžeš ( :roll: ) jelikož ti jako linuxáři viry nehrozí
- bez terminálu to občas nejde, ale není se čeho bát, postup je napsaný na wiki ( www.wiki.ubuntu.cz ), a stejně už jde 95% věcí zařídit klasicky klikací cestou

toť vše ke zhrnutí
rakab
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003

Příspěvek od rakab »

Plně souhlasím Ubuntu je dobrá volba sám používám, ale určité věci opravdu budeš muset dělat v terminálu.
Naposledy upravil(a) rakab dne úte 4. bře 2008, 21:21, celkem upraveno 1 x.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

rakab píše:Plně souhlasím Ubuntu je dobrá volba sám používám, ale určité věci opravdu bez terminálu budeš muset dělat.
prosímtě, musíš vytahovat 3 měsíce staré vlákno abys tam napsal úplnej blábol? jestli ti jde o posty do bazaru, tak ti je stejnak moderátoři smažou až to uvidí
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

bubanek píše:prosímtě, musíš vytahovat 3 měsíce staré vlákno abys tam napsal úplnej blábol? jestli ti jde o posty do bazaru, tak ti je stejnak moderátoři smažou až to uvidí
44/3= 14,67. Od kdy ma mesic dva tydny? :sly:
0118 999 881 999 119 7253
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

Coololooser píše:
bubanek píše:prosímtě, musíš vytahovat 3 měsíce staré vlákno abys tam napsal úplnej blábol? jestli ti jde o posty do bazaru, tak ti je stejnak moderátoři smažou až to uvidí
44/3= 14,67. Od kdy ma mesic dva tydny? :sly:
byl leden, teď je březen (za kamna vlezem??), tady jde o princip
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

bubanek píše:
Coololooser píše: 44/3= 14,67. Od kdy ma mesic dva tydny? :sly:
byl leden, teď je březen (za kamna vlezem??), tady jde o princip
kdyz nekdo napise dotaz 31 ledna a nekdo mu pak odpovi 1 unora, odpovedel mu az za mesici? :razz:
0118 999 881 999 119 7253
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dzin »

Coololooser píše: kdyz nekdo napise dotaz 31 ledna a nekdo mu pak odpovi 1 unora, odpovedel mu az za mesici? :razz:
Ale on naposedy psal koncem ledna a ted je začátek března, rozdil neni tyden ale skoro 2 mesice, respektive mesic a půl :)
A zas takovej blábol nenapsal :)
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
rakab
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. říj 2003

Příspěvek od rakab »

Ad 1 Netuším co jsou posty do bazaru.
Ad 2 Je tu plno lidí kteří si jen čtou příspěvky a hledají řešení problémů který se už tady probíral proto je dobré doplňovat vlákno a ne aby si každý zakládal nové s otázkou jaká je tu už vyřešena. Proto si nemyslím že je chyba vytahovat vlákno než zakládat nové. Lidi si do hledání zadají problém a je lepší když mu vyjede jen pár vláken než spousta o stejném problému. Tohle vlakno možná není ten případ ale to je jedno. Jestli hodláte p.bubanek útočit a machrovat myslím že tím si tady nikoho nezískáte.
Ubuntu
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“