Kubuntu install

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Syssel
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2007

Kubuntu install

Příspěvek od Syssel »

Cau,
chtel bych prejit na linux, mam dva disky SATA (rozdeleny na dve casti 1system(XP) 2data -oboje ntfs) a druhy disk je klasik ata, kde bych chtel linux. Jak udelat bootovaci menu? Nebudou problemy mezi disky ata a SATA2? A do tretice :) Da se z linuxu cist z disku s ntfs pres nejaky program treba?
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

při instalaci vybereš na který disk/oddíl chceš nový linux nainstalovat, boot menu udělá sám automaticky (potom je možnost editace samozřejmě)

žádný problém nebude

ne každá distribuce to má snadno zařízené, doporučuji ubuntu, které umí na ntfs i zapisovat automaticky
Syssel
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2007

Příspěvek od Syssel »

Takze rikas pro lepsi ubuntu pro tenhle pripad?A vubec jakej je v nich rozdil , krom vzhledu.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubanek »

já nevím jestli to takhle v kubuntu funguje nebo ne, protože se v něm prostě nevyznám :oops:

kubuntu mi příjde pro začátečníka složitější než ubuntu, ale třeba je to jenom o zvyku

každopádně přechod na kubuntu je otázkou pár příkazů...
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Zápis na NTFS samozrejme funguje aj v Kubuntu hneď.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“