FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od pepak.net »

Mohl by mi někdo prosím pomoct s instalací 3DM2 (webový interface ke kartám 3ware) pod FreeNASem? Unixy znám bohužel jenom jako uživatel, tzn. chodit po adresářích, sem tam něco spustit a tak, ale instalace jsem nikdy nedělal. Zkusil jsem to intuitivně a cesta vypadá, že je v pořádku, ale neumím překonat potíže:

1) Našel jsem si příslušný port: http://www.freshports.org/sysutils/3dm/
2) Našel a stáhl jsem vhodný balíček: ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports ... .3.0.4.tgz
3) Ještě ve Windows jsem rozbalil tenhle balíček do sdílených disků FreeNASu.
4) Dostal jsem dva soubory, 3dm-bsd.tgz a install.3dm, který se podle obsahu jeví jako instalační skript
5) Přešel jsem k počítači s FreeNASem a spustil na něm shell
6) Přešel jsem do adresáře odpovídajícího tomu sdílenému disku a pomocí ls zkontroloval, že tam ty dva rozbalené soubory opravdu jsou
7) Pomocí ls -al jsem ještě ověřil, že install.3dm má atribut X.
8) Spustil jsem install.3dm pomocí ./install.3dm
9) Vylítla na mě spousta hlášení, ze kterých vyplynulo, že pokud to chci nainstalovat, mám to spustit jako ./install.3dm -i. Tak jsem to udělal.
10) Instalace se spustila. Dostal jsem pár dotazů na nastavení, které jsem zodpověděl.
11) Pak se ale měly zkopírovat soubory. No a to už neproběhlo. Instalační skript vypsal řadu hlášení o tom, že se nepodařilo zapsat soubor, protože disk je plný. Což možná je, možná ne (spíš bych řekl, že ne, protože FreeNAS je dost malý - spíš se mi zdá, že jsou příslušné části souborového systému nastavené jako read-only). A s tímhle už si neumím poradit :-(

Prosím, pomozte mi někdo. Klidně může být i na místě (Praha) a za nějakou rozumnou odměnu, to je mi celkem fuk, hlavně když to 3DM bude chodit. Díky.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od bubanek »

A spouštíš to jako root?
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Re: FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od pepak.net »

Nevím, ale vzhledem k tomu, že ten spouštěný skript má hned na začátku test na roota, tak bych se nikam dál dostat neměl.
pepak.net
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2006

Re: FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od pepak.net »

Tak problém je možná vyřešen - instalátor sice nahlásil spoustu nemožných zápisů, ale jenom u nekritických souborů a když jsem teď zkoušel, jestli třeba náhodou 3DM2 neběží, tak běží. Ještě je otázka, jestli přežije reset (nebo se nainstaloval jen do ramdisku), ale když bude nejhůř, tak prostě tu instalaci udělám při každém spuštění NASu...
panfiluta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2008

Re: FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od panfiluta »

Procesor: Intel Core i5-2500K, Motherboard: ASUS P8P67, Memory: 2x4GB A-DATA 1333MHz DDRIII , Graphic Card: GIGABYTE HD 6850 1GB GDDR5, Sound Card: Creative Labs Sound Blaster Audigy SE 24 bit, Hard-Disk: WD Caviar SE WD4000AAKS, Zdroj: Seasonic 400W, hand made coling :)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: FreeNAS (0.69b2) + 3ware + 3DM2

Příspěvek od Flegy »

prestan to tu postovat, je to clanek o nicem... to uz je lepsi freenas wiki ...1000x :roll:
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“