Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
chessman
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od chessman »

kdyz uz chcete ubuntu nebyl by lepsi linux mint 7 ? lepsi sprava systemu a stabilita imo.
amd x2 5050e / gigabyte ga-ma78gm / adata 800 - 2x2gb / lian-li / terratec dmx 6fire / lg 22" / esata seagate 500gb
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od NEONET »

chessman: nvm co je na ni lepsi, ale dal jsem ji stahnout a vyzkousim, pak hodim hlas... BTW planuji koupit netbook fujitsu siemens a uz sem myslel ze tam bez rozmysleni dam ubuntu, ale napiste mi rovnou sem co tam narvat, ubuntu - nabootuju livecd a dam vytvorit spusteci flashdisk, debian nebo neco jineho - trapeni s netinstall nebo vytvareni bootovaci flashky pomoci unetbootin? (popr ten mint - uz ho zkousim, super system ale jak to bude s instalaci bez cdrom?)
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
chessman
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od chessman »

neonet: zkousel jsem kubuntu, xubuntu i ubuntu. zkousel protoze instalace vyborna (u moji konfigurace) ale po dnech provozu se to vzdycky nejak poblbalo. pristup k ntfs, zvuk, ikony v kde, sekani, pomala reakce... zkusil jsem distra zalozeny na ubuntu, debianu a slacku (jsem rodily RH - Mandriva/Mandrake) a linux mint jsem provozoval bez vetsich problemu. momentalne mam vyladen crunchbang s openboxem (zvykl jsem si na debiani styl a nepreberne mnozstvi tipu kolem deb...).

ted cekam na zenwalk (zalozen na slackware), na ati mi posledni rc verze behala neskutecne rychle (pouziva to xfce), jak flash v hd tak hd video v matrjosce. maji posledni xorg, ovladace a kernel 2.6.30.

u notesu zalezi na grafice, to je rekl bych pro pouziti linuxu klicove. linux mint 7 ma upravene prostedi gnome (kde je jeste stale problematicke, imho) a fajn ovladaci centrum. jestli ses windowsak, mohlo by ti vyhovovat.
amd x2 5050e / gigabyte ga-ma78gm / adata 800 - 2x2gb / lian-li / terratec dmx 6fire / lg 22" / esata seagate 500gb
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od NEONET »

:Dna serveru mam debian (konzole) takze mi nedela problem psani, a klikani taky ne, stejne hned po startu nainstalovaneho linuxu zapinam konzoli du upravit sources.list...
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od Josko »

Ja osobne by som sa radšej držal Ubuntu prípadne ak ti nevadí starší soft (hlavne ovládače) tak Debian. Predsalen máš akú-takú istotu že s projektom neseknú ale bude chvíľu podporovaný a updatovaný. Mint síce existuje dlhšie ale z môjho pohľadu až na pár GUI vylepšení/zhoršení (ako pre koho) je to to isté ako Ubuntu a väčšinou včetne verzií softu čo je dodávaný. A k inštalácii Mintu z USB: ide nainštalovať rovnakým postupom ako Ubuntu.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
chessman
Nováček
Nováček
Registrován: 06. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od chessman »

NEONET píše::to je nahodicka:), to budes umet vo dost vic, ze ses ptal... ale jestli je to novej hw zes nezkusil sidux? ten zenwalk ma vyjit behem vikendu, beta byla fakt raketova ale par nesikovnejch bugu mela. ubuntu je preci jen docela tezkej bloat.
amd x2 5050e / gigabyte ga-ma78gm / adata 800 - 2x2gb / lian-li / terratec dmx 6fire / lg 22" / esata seagate 500gb
Streethawk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. srp 2004
Bydliště: Žilina, Slovensko

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od Streethawk »

Ahojte, nainstaloval som vcera Ubuntu 9.04 na disk kde uz mam Windows 7, vsetko slape (zatial), len mam taky pocit, ze tento OS ma problemy s prehravanim videa, prve video co som nasiel na disku som spustil najskor cez vstavany prehravac filmov, ale po 3s operacny system uplne zatuhol, tak to sa mi este nestalo :cry: (u mna velke sklamanie), skusil som potom este jeden soft (VLC) a dialo sa presne to iste, s tym, ze teraz som videl asi 15-20s videa a aj to sa mi zdalo, ze to nejde uplne plynule, mimochodom bol to DivX videoklip, resp. AVI format, subor mal zhruba 45MB, takze ziadne obrovske video a podotykam, ze vo Windows Media Player-y ide uplne bezproblemov ...

Skuste nieco poradit, ale tato skusenost ma dost sklamala, po roznych heslach "STOP modrej obrazovke smrti" atd. som rozhodne cakal viac... :(
ASUS P5B Deluxe, C2D E6300@3,01Ghz (Scythe Ninja rev.B), 2x2GB DDR2 1000Mhz(PATRIOT), ASUS EAH4850/HTDI 512MB DDR3, SB Audigy4 + M-Audio speakers, WD Caviar SATA3 1TB + WD Caviar SATA2 250GB, DVDRW Samsung SH-S203B, DVD-ROM ASUS, FDD Sony, LCD ASUS VW246H (16:9, 24", 1080p), Zdroj: Seasonic S12, 500W
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linux Ubuntu 9.04 "Jaunty Jackalope"

Příspěvek od Josko »

Skús SMPlayer (alebo MPlayer) to by to malo prehrať bez problému.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“