Dostání se do PC

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Harold
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2005

Dostání se do PC

Příspěvek od Harold »

Zdravím, mám notebook a v něm mi Windows XP poškodili viry. PC se nedal zapomnout, ale šel přes "nouzový režim." Ale ted už nejde, když napíši heslo pro přihlášení, tk se začne přihlašovat a hned se objeví hláška "odhlašování. Takže se nejde dostat do PC, ale já to potřebuju. Tak se chci zeptat, jestli se tam nedostane přes Linux, který bych nakopíroval nebo nainstaloval na externí disk nebo na DVD či CD a poté z toho nabootoval. Prosím poradte, jak se tammám dostat a přetáhnout data

Stahuju už tohle: SUSE Linux Live DVD

SUSE Linux Live DVD je verze operačního systému SUSE Linux, kterou lze spustit pouze z DVD.

Nemusíte tedy tento operační systém instalovat na pevný disk, kde vám bude zbytečně zabírat místo. Tento operační systém můžete využít pro řešení problémů s operačním systémem, který byl na pevném disku a nefunguje. Lze ho ovšem použít i pro práci, jelikož už v základu je spousta užitečných aplikací a nástrojů.

Naleznete zde textové editory, internetové prohlížeče, multimediální přehrávače ale i jednoduché hry.

Tato verze může být ideální volbou pro ty, kteří se chtějí s Linuxem naučit pracovat.
Naposledy upravil(a) Harold dne sob 12. zář 2009, 22:38, celkem upraveno 1 x.
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Dosatání se do PC

Příspěvek od NEONET »

Stahni ubuntu 9.04, strc ho do mechaniky, nabootuj cely system primo z cd (v nabidce po postu to je vyzkouset ubuntu beze zmen v pc) a pak uz jenom otevri WIKI ubuntu (na netu) a procti si prikazy pro konzoli a mel bys byt schopen to vytahnout
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dosatání se do PC

Příspěvek od bubanek »

Nemusíš číst žádné zbytečné příkazy do konzole.
Na NTFS disk (tedy ten, co používají windows) se dostaneš přes nabídku 'Místa' na horním panelu.
Potom to můžeš zkopírovat na flashku/externí disk.
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: Dosatání se do PC

Příspěvek od NEONET »

pokud live distribuce spravne pripoji dalsi medium (usb disk) stalo se mi ze ne, takze sem musel jednotku mountnout... pak se prikazy hodi
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“