PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

[Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=36&t=150408
Stránka 1 z 1

Autor:  Nightavanger [ čt 10. prosinec 2009, 22:39 ]
Předmět:  [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Mám k dispozici počítač (bohužel nevim jestli se tento systém nějak jmenuje :)), ve kterém jsou 4 grafické karty - 4 monitory, 4 klávesnice a 4 myši. Momentálně tam jede Mandriva Linux a funguje to tak že každý z monitorů funguje nezávisle na ostatních. Avšak systém je neudržovaný a nejsou hesla k administraci :) :) . Proto bych se rád zeptal jestli nemá někdo nějaký dobrý Linux který by taky byl schopný fungovat s na sobě nezávislými monitory. Teď je to tak že hlavní monitor používá PS2 myš a klávesnici, ostatní monitory mají jeden USB port z kterého vede klávesnice, v klávesnici jsou zabudovaný 2 usb porty ve kterých je myš k danému monitoru. Jelikož nejsem nic moc Linuxák, tak bych uvítal něco krásně jednoduchého, něco co prostému uživateli 'v kostce' dovoluje pouze spustit prohližeč :) ideálně by neměl přístup v podstatě k ničemu co by mohlo jak koliv poškodit či změnit systém. Nebo ještě lepší by bylo pokud by jste mi k tomu poradili něco jako 'Make your-self (xD)' kde by se dalo vybrat jaké 'addony' se do linuxu maj zabudovat, co a jak má fungovat, atd.. Budu velice vděčný za jakékoliv srozumitelné odpovědi :) .

Autor:  Nightavanger [ čt 28. leden 2010, 21:21 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

BUMP

Autor:  nou [ čt 28. leden 2010, 22:25 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

no toto nebude uplne lahke kedze to nie je bezne prevadzkovana vec. takze treba urcitu konfiguraciu v textovych konfigurakoch. ale ak sa nezlaknes tak by mohlo ist.

hladaj "multi seat linux" "multiseat ubuntu"

http://www.linuxtoys.org/multiseat/multiseat.html
https://help.ubuntu.com/community/MultiseatX <- hm na 9.10 to vraj nefunguje tak pozor na to treba ostat na 9.04 alebo v 9.10 radia vymenit GDM za KDM

co sa tyka tomu aby nic nemohli. no tak bezny pouzivatel naozaj okrem svojho /home nikam inam nemoze. alebo to dotiahnut do extremu ako tu http://wiki.ubuntu.cz/Nezni%C4%8Diteln%C3%BD%20desktop

Autor:  Nightavanger [ po 1. únor 2010, 15:13 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Diky moc, vse jsem procetl, nasprtil, prostudoval, ale stejne tomu prd rozumim :lol: . Zkousim nejak dat dohromady tu Madrivu ale pokazdy kdyz se system vypne, smaze se vsechno ve slozce /home/ :evil: Ale pritom, kdyz jsem zkousel rady viz. Neznicitelny Desktop, tak se ta zaloha z taru normalne nahravala, i kdyz tam nebyla videt (kdyz tak, ano, prihlasuju se za roota :D). Nekde jsem cetl ze by to mohl byt problem mountovani, ale ja sem Linuxak samouk = velky strevo :D takze jestli bys vedel, cim by to mohlo byt, tak bych byl rad za pomoc :).

Autor:  Nightavanger [ út 2. únor 2010, 16:27 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Update: Tak člověk opět jednou vyhrál nad strojem, vše více méně jede v stabilní fázi takže topic může jít na směťák.

Autor:  bubanek [ út 2. únor 2010, 17:18 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Proč by měl jít na smeťák?

Autor:  nou [ út 2. únor 2010, 18:46 ]
Předmět:  Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

ako si to nakoniec vyriesil?

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/