[Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od Nightavanger »

Mám k dispozici počítač (bohužel nevim jestli se tento systém nějak jmenuje :)), ve kterém jsou 4 grafické karty - 4 monitory, 4 klávesnice a 4 myši. Momentálně tam jede Mandriva Linux a funguje to tak že každý z monitorů funguje nezávisle na ostatních. Avšak systém je neudržovaný a nejsou hesla k administraci :) :) . Proto bych se rád zeptal jestli nemá někdo nějaký dobrý Linux který by taky byl schopný fungovat s na sobě nezávislými monitory. Teď je to tak že hlavní monitor používá PS2 myš a klávesnici, ostatní monitory mají jeden USB port z kterého vede klávesnice, v klávesnici jsou zabudovaný 2 usb porty ve kterých je myš k danému monitoru. Jelikož nejsem nic moc Linuxák, tak bych uvítal něco krásně jednoduchého, něco co prostému uživateli 'v kostce' dovoluje pouze spustit prohližeč :) ideálně by neměl přístup v podstatě k ničemu co by mohlo jak koliv poškodit či změnit systém. Nebo ještě lepší by bylo pokud by jste mi k tomu poradili něco jako 'Make your-self (xD)' kde by se dalo vybrat jaké 'addony' se do linuxu maj zabudovat, co a jak má fungovat, atd.. Budu velice vděčný za jakékoliv srozumitelné odpovědi :) .
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od Nightavanger »

BUMP
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od nou »

no toto nebude uplne lahke kedze to nie je bezne prevadzkovana vec. takze treba urcitu konfiguraciu v textovych konfigurakoch. ale ak sa nezlaknes tak by mohlo ist.

hladaj "multi seat linux" "multiseat ubuntu"

http://www.linuxtoys.org/multiseat/multiseat.html
https://help.ubuntu.com/community/MultiseatX <- hm na 9.10 to vraj nefunguje tak pozor na to treba ostat na 9.04 alebo v 9.10 radia vymenit GDM za KDM

co sa tyka tomu aby nic nemohli. no tak bezny pouzivatel naozaj okrem svojho /home nikam inam nemoze. alebo to dotiahnut do extremu ako tu http://wiki.ubuntu.cz/Nezni%C4%8Diteln%C3%BD%20desktop
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od Nightavanger »

Diky moc, vse jsem procetl, nasprtil, prostudoval, ale stejne tomu prd rozumim :lol: . Zkousim nejak dat dohromady tu Madrivu ale pokazdy kdyz se system vypne, smaze se vsechno ve slozce /home/ :evil: Ale pritom, kdyz jsem zkousel rady viz. Neznicitelny Desktop, tak se ta zaloha z taru normalne nahravala, i kdyz tam nebyla videt (kdyz tak, ano, prihlasuju se za roota :D). Nekde jsem cetl ze by to mohl byt problem mountovani, ale ja sem Linuxak samouk = velky strevo :D takze jestli bys vedel, cim by to mohlo byt, tak bych byl rad za pomoc :).
Nightavanger
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 16. zář 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od Nightavanger »

Update: Tak člověk opět jednou vyhrál nad strojem, vše více méně jede v stabilní fázi takže topic může jít na směťák.
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od bubanek »

Proč by měl jít na smeťák?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: [Hledám Linux] Několik nezávislých monitorů na jednom PC

Příspěvek od nou »

ako si to nakoniec vyriesil?
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“