NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

Zdar, nemáte nějaké skušenosti s NTB, který stojí cca 15k, aby plně podporoval linux a jelo každé hw bez nějakých komplikací ? Jde mi o ntb, které se dají v čr běžně sehnat a stránky, kde jsou support jsou takové pro výběr ntb tady v obchodech chudé ... :lol: Díky všem ...
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od nou »

no najprv si vyber nejaky notebook z obchodu. potom daj jeho nazov spolu s linux alebo ubuntu do googla. ten ti potom vetsinou najde pouzivatelske skusenosti. na internete je toho kopec.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od Weslo »

obecně intel+nvidia Ok :) a nebo vzít starší kousek kde už někdo bádal a udělal ovladač.
AMD Ryzen 5 3600 | Arctic Cooling Liquid Freezer II 120mm | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX 6600 Eagle 8G | Samsung 980PRO 512GB | CoolerMaster Q300L | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS220j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od Flegy »

jakykoliv. linux podporuje vse, akorat v nekterejch atipech musis holt hledat
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

Samozdřejmě, že linux podporuje "vše", ale preventivně se chci vyhnout problémům, kterým se mohu jednoduše vyhnout ... :)
Jen tak..., co je špatnýho třeba na Asus, nebo na Aceru ? Prý Acery dělají již kvalitní šasi a podle testu na živě či co... dopadl docela slušně ... ?
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od Flegy »

nove acery jsou v pohode, rekl bych, ze jsou o 100% lepsi jak umax ci toshibacky sasi...(to sou fakt shity). jinak samozrejme kazdy nb, ktery je s predinstalovanym linuxem, je kompatibilni. ale jak sem psal, dnes pro linux uz nejsou takovy problemy s ovladaci a aplikacemi. jedine, co je treba vetsinou vzdy udelat, je zprovoznit a nainstalovat ovladac GK kvuli podpore HW akcelerace...
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

Tak to je samozdřejmost..., proto bych uvítal Nvidiu, jelikož má nejlepší ovladače (a myslím si, že nejenom pro linux :) ). Jen mě překvapuje cena Acerů, jakto,že i za 15k mají jenom 2.1Ghz CPU a Intel 4500 ?

A jen tak.., bdue tento Acer kvalitní ? http://www.alza.cz/acer-aspire-5739g-66 ... 140027.htm


//bubanek - smazán doublepost, používej tlačítko edit...
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od NEONET »

můj osobní názor je, že žádný ACER není kvalitní...
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od bubanek »

tak to máš špatný názor :)
nevím jak tento, ale nové acery střední a vyšší třídy teď nejsou vůbec špatné. Rozhodně lepší než nějaké tošiby apod. - viz flegy


PS: tímto utínám diskuzi o lap topech jako takových. Kompatibilitu s Linuxem tu samozřejmě řešte, ale na ostatní aspekty je tu jiná sekce


E// NEONET: rad se necham poucit, muj posledni acer co jeste mam je extensa 5220 (upgrade na pentium dualcore, vetsi disk a pamet) a tomu skripou plasty, jsou "osoupane" a resil jsem problem s podsvicenim displaye (prelamane draty)
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od nou »

len k tomu aceru.nasiel som forum kde mali problem s wifi. aby fungovala bolo treba vypnut ACPI. i ked nakoniec to vyrisiely novsim jadrom.
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

No..., já si teď projedu stránky a kdyby to mělo jít, tak ho vemu. Ale kdyžtak mám týden na vrácení ... :)
Jinak tento Acer se mi líbí jak z důvodu dobrých teplot při hraní, tak taky v tom, že se dá jednoduše dostat k ventilátoru ...
Ale.., umí Acery podtaktovat grafiku ve 2D ?
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

E// NEONET: rad se necham poucit, muj posledni acer co jeste mam je extensa 5220 (upgrade na pentium dualcore, vetsi disk a pamet) a tomu skripou plasty, jsou "osoupane" a resil jsem problem s podsvicenim displaye (prelamane draty)
No, to byl určitě ještě nějaký ten starší.., ale to je jedno. Sestřenice má NTB, který koupila před 5 rokama za 15k (asik nejlevnější nový ntb, co se dal jednoduše sehnat), nosí ho do školy, cestuje s ním. Panty nevržou, vše funguje jak má (pouze baterka vydrží tak hodinu) ... Jinak v rodině máme 4 Acery a jen jeden s toho se pokazil..., modral displej, ale to se stalo i pánovy s Lenovem za 25k ... Četl jsem pár článku, že panty skřípou, protože je povolený šroubek, nebo to stačí rodělat a namazat (což by pro tebe neměl být problém).

Jinak, jak je to s tím podtaktováním ?
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od bubanek »

Tak to by mě zajímalo co budeš pod linuxem hrát...
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

CSS, FlatOut 2, 3, Far Cry 2 ... (jen pro ujasnění, všechny jmenované hry jedou - samozdřejmě jich je daleko více :wink: ).
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od bubanek »

Není lepší, když chceš hrát hry, koupit si ten notebook včetně OS (Windows 7) za témeř stejnou cenu?
ppromi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. lis 2009
Bydliště: Chropyně (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od ppromi »

No hele..., winům se chci zásadně vyhnout, ten ntb co si budu brát bude i s OS, viz jak jsem udkazoval na ten acer..., jediný, co udělám bude, že flashnu bios a potom už winy schovám. I na linuxu se dá hrát.
Z 99% problému u PC vzniká mezi žídlí a klávesnicí, popř. myší !
NEONET
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2007
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka

Re: NTB za cca 15k s plnou podporou Linuxu ?

Příspěvek od NEONET »

ppromi píše: No, to byl určitě ještě nějaký ten starší.., ale to je jedno. Sestřenice má NTB, který koupila před 5 rokama za 15k (asik nejlevnější nový ntb, co se dal jednoduše sehnat), nosí ho do školy, cestuje s ním. Panty nevržou, vše funguje jak má (pouze baterka vydrží tak hodinu) ... Jinak v rodině máme 4 Acery a jen jeden s toho se pokazil..., modral displej, ale to se stalo i pánovy s Lenovem za 25k ... Četl jsem pár článku, že panty skřípou, protože je povolený šroubek, nebo to stačí rodělat a namazat (což by pro tebe neměl být problém).

Jinak, jak je to s tím podtaktováním ?
jelikoz si autor tematu tak jeste odpovim, opravdu nevrzou panty ale plasty... nekvalitne provedene..
MB: Gigabyte P35-DS3R *|*CPU: Intel C2D E6850 @ 3.6Ghz *|*RAM: 4GB @ 800Mhz CL4 *|*GPU:Radeon HD3850@730/2048MHz *|* Windows 8 x64
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“