Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
deefler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. srp 2010

Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od deefler »

Zdravím. Mám menší problém s rozbehaním mikrofónu a webkamery na Ubuntu 10. Webkameru neviem ani vôbec dať do prevádzky. A mikrofón mi nechce ísť aj keď som všetko nastavil v Alsamixeri. Webkamera je LifeCam VX-1000. Linux je na mojom NB - FS Amilo Pa 2510
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od nou »

otazka je v com skusas kameru? lebo Skype ma problem v tom ze nepodporuje v4l2 iba v4l.
to sa da vyriesit pomocou LD_PRELOAD
deefler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. srp 2010

Re: Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od deefler »

No aj na skype by som ju chcel využívať. Ale ak by sa nevyriešil môj problém s mikrofónom tak by som ju chcel používať ako mikrofón
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od nou »

no co som nasiel tam by mala fungovat pomocou programu cheese. mikrofon ale na nej nefunguje. vsak co mozes cakat od Microsoftackej webkameky na linuxe.
Wuuduu
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2005
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Re: Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od Wuuduu »

co mozes ocakavat od Linuxu, ne od kamery. Tych kamier po Linuxom totiz nefunguje podstatne viac, ako len tych par od MS.
O tom tento OS je....
Lenovo ThinkPad EDGE E520, intel i3-2310M, 8GB RAM, intel HD graphics / Ati Radeon 6630M 1GB, HDD 500GB, Windows7 HP 64bit
intel pentiumMMX 200MHz, 64MB EDORAM, TsengLabs ET6000 2MB PCI, SoundBlaster AWE32 ASP 8MB ISA, HDD 4GB+850MB, DOS 6.22
ATARI 1024STFM, 1MB RAM, 3.5" FDD SingleSide, TOS
Apple iMac, i5 3,1GHz, 4GB RAM, Ati Radeon 6970M 1GB, 27" LED panel 2560x1440, Seagate 1TB HDD, Magic Mouse, Thunderbolt, audio-technica ATH-T44, Mac OSX 10.6.8
STEAM uubuuW ... EVE Online H00d

MACINTOSH – Most applications crash. If not, the operating system hangs.
deefler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. srp 2010

Re: Webkamera a mikrofón na Ubuntu 10

Příspěvek od deefler »

A ako vyriešiť môj problém s normálnym mikrofónom? Vôbec mi nechce ísť. V alsamixeri som nastavil hlasitosť, ale stále nič.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“