Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od thesham0t »

ahoj,
chci reinstalovat windows, ale nemám, kam bych zálohoval všechny ty data a tak mě napadlo, jestli kdybych naistaloval Ubuntu 10.10 a data přasunul z win do ubuntu (vše by bylo na stejném disku), jestli by se zachovala a jestli by data vůbec šla přesunovat z jednoho na druhý oddíl disku ?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od nou »

ano malo by to ist bez problemov.
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od thesham0t »

ještě bych měl otázku: dá se postupně zvětšovat a zmenšovat velikost oddílu pro daný operační systém ?
HDD mám totiž zaplněný asi z více než 3/5 a většinu bych chtěl zálohovat
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od bubanek »

Dá, ale je to na dlouho a nedoporučoval bych to
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od thesham0t »

Takze to asi promazu, aby to se mi do 2. oddílu vešlo vše, co chci zálohovat.
tak dík všem za pomoc
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Nechce se mi načíst CD s Ubuntu

Příspěvek od thesham0t »

nevíte, kde se nastavuje aby BIOS, nebo prostě to, co tyhle CD pouští, aby mi to CD s Ubuntu pustil ?
ve windows se mi zapne nějaký menu, ale když to restartuju, tak místo toho, aby se pustila instalace, nebo skušební verze, tak se načte windows
a nemá na to vliv, že mam OEM verzi Win ?
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od iOioo »

ako tak čítam tak sa radšej do toho nepúšťaj lebo mám pocit že prídeš o dáta :D
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od thesham0t »

ale prosimtě, nejsem tak uplně začátečník, jen se pořád pouštim do věcí, který jsem ještě neskoušel a stejně mám něco málo základního na flashce a nechci čekat, na středu, až mi příde ten externí hdd, a kromě toho, chybyma se člověk učí
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od bubanek »

Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Záloha dat Linuxem - reinstal windows

Příspěvek od Butch »

Proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite ze?

EASEUS Partition Master

Rozdelit disk(urcite najdes volnych par giga na konci disku), pak nechat presunout data na konec disku a na zacatek dat to prazdne misto. Normalne bys mel moznost mit v tom manageru "rucickou" posunout "data", resp usek ktery je zobrazuje.
Prazdne misto naformatovat a nainstalovat do nej win...

Operace presunuti dat muze trvat dele, takze bych doporucoval nechat jet pres noc.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“