Instalace Androiidu na flash disk

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
hpmini2133
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010

Instalace Androiidu na flash disk

Příspěvek od hpmini2133 »

Zdravím Vás,
chtěl bych si sestavit takový domácí laptop založený na androidu. Použitou základní desku mám z netbooku ale místo HDD bych chtěl dát flash disk/v lepším případě paměťová karta ve čtečce karet.

Dotaz zní udělal jsem si bootovací flash disk androidu půjde nahrát na flash disk, který dám do druhého usb portu? Nebo dá se někde stáhnou rovnou nainstalovaný android na flash a jen ho bootovat do pc?

A dal by se takto vytvořený usb disk nastavit tak aby se automaticky bootovalo z tohoto disku jako při klasickém hdd:)


Díky za odpovědi:)
wallot
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 01. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Instalace Androiidu na flash disk

Příspěvek od wallot »

bootovani z USB je zalezitosti BIOSu zakladni desky. snad veschny nove to poporuji. staci to tam nastavit
7800X3D, 7900GRE, Corsair K100 MX Speed, Logitech G604, MSI MPG ARTIMIS 323CQR + LG 27GL650F-B + Dell P3223QE, Arctis Nova 7/size]
dejf9
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2010
Bydliště: Pardubice

Re: Instalace Androiidu na flash disk

Příspěvek od dejf9 »

viz. wallot všechny dnešní desky to podporují, mám tu desku co umí bootovat z USB z roku 98 ale povedlo se mi přinutit jen disketovku...

ale ještě bych měl poznámečku... boot z flešky nebo paměťovky dlouhodobě nedoporučuju a to z jednoduchýho důvodu, de o to že paměťovka není jako SSD (který se opotřebovává pomalejc), tudíž neni určena k stálýmu provozu a opotřebovává se zatraceně rychle

zjednodušeně to znamená že čím častějc na ni budeš zapisovat/číst tim dřív odejde(pokud deně, tak do měsíce až 2), bych uvažoval o jetym 2,5"/1,8" disku


Do BIOSu zkus: DEL, F2, F10 nebo co ti to píše na obrazovce při POSTu
Nemá cenu bojovat s windows... vždycky vás vypeče Bluescreenem
PC: MB: GIGABYTE 970A-D3P • CPU: FX-6300 default• RAM:Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz • GPU:MSI N650 Ti PE 1GD5/OC • HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB • Generátor BlueScreenů:Windows 7 x64
hpmini2133
Nováček
Nováček
Registrován: 10. pro 2010

Re: Instalace Androiidu na flash disk

Příspěvek od hpmini2133 »

zapisovat se na to bude cca 5x do měsíce:) hodně se na tom bude kopírovat soubory které se tam uloží
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace Androiidu na flash disk

Příspěvek od OndraSter »

V telefonech mate naprosto stejnou pamet (SD karta je NAND + obvykle ARM cip co funguje jako radic). Telefon ma tentyz identicky NAND. A taky vydrzi leta (HTC G1).
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“