Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od thesham0t »

Hoj,
chci si vedle win7 nainstalovat pro začátek ubuntu, jenže už mám všechny 4 promární oddíly obsazené (c, hp recovery - asi záloha win, hp tools - nástroje od hp, ale jsou tam i nějaký složky se jménem bios, system - tam sou zase složky s názvem boot), všechny tyhle oddlíly jsou nastavený jako primární a z logického se mi to nepustí, jak jsem se dočetl (a ani nevím jak a kde ten logický oddíl udělat :)).

Co byste mi v týhle situaci doporučili ?
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od mr.qeg »

HP tools můžeš vyhodit. Problém by mohl pouze nastat pokud využíváš např. Quickweb. Ale já osobně jsem se ještě nesetkal, že by bez toho byl nějaký problém. Jen pro jistotu jej mám vytvořený na staré flashce.

Jinak malá rada, pokud už budeš ten Linux instalovat, tak si předtím zmenši svazek ve Windows a pak při instalaci Linuxu nenechávej nic na automatice, ale sám si tento oddíl vytvoř.
Naposledy upravil(a) mr.qeg dne úte 13. pro 2011, 22:19, celkem upraveno 1 x.
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od thesham0t »

a když teda smažu ten oddíl tools (ten je mimochodem narozdíl od recovery a system viditelný), tak se mi bute zobrarozovat normální bios a normální obrazovka zapnutí místo obrázku hp ? zajímá mě, hlavně, aby to pak fungovalo, jak má, jinak normální bios bych bral radši než ten bios od hp, brrrrrr
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od thesham0t »

Inu, oddíl jsem teda smazal a zmenšil oddíl C, teď tam mám 2× nepřiřazeno, jak by se to dalo spojit v 1 nepřiřazeno ? jak můžu vytvořil primární oddíl ? vždy mi to vytvoří jen logický
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od mr.qeg »

Pošli screenshot z toho správce disků.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od mr.qeg »

Ty 2 Gb ke zbytku nepřipojíš, přes to HP recovery. Proč ti nejde z prázdného místa vytvořit primární oddíl to netuším, nicméně pro Linux se hodí mít 2 oddíly -> samotný systém a swap, takže ten logický nebude na škodu.
thesham0t
Nováček
Nováček
Registrován: 14. dub 2011

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od thesham0t »

jo, ale když ten jeden oddíl co mi jde vytvořit, ten logický, vytvořím, tak už mi další vytvořit nejde
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Instalace Linuxu vedle win, kam ho nainstalovat ?

Příspěvek od mr.qeg »

Omlouvám se do těch volných 20 GB udělěj rozšířený oddíl a v něm pak můžeš mít libovolný počet logických. Zaměnil jsem slova.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“