Instalace Mandriva vedle Windows 7

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od krakenuss »

v současné době používám Win 7, ale trpím ho v PC jenom kvůli tomu že si nedokážu odpustit hraní některých her. Už jsem se rozhodl že si Mandrivu nainstaluju z Live CD. Chci se ale zeptat jestli by po instalaci Mandrivy mohl být nějaký problém se zavaděčem systému? Před nějakým čase jsem si totiž nainstaloval OpenSUSE a po instalaci se mi akorát ooběvil nápis GRUB a nic víc se nedělo, ani do jendoho szstému jsem se nemohl dostal, nakonec jsem to vyřešil že jsem znovu nainstaloval jenom Windows. Proto se se tady ptám jestli proto tomuhle problému existuje nějaká prevence? Díky.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od nou »

no instalator by mal najst windows automaticky a naistalovat zavadzac. inak windows netreba preinstalovat cele. staci vlozit instalacne DVD Windows 7 nabootovat z neho a potom vybrat opravit. naistaluje originalny zavadzac od microsoftu.
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od krakenuss »

nou píše:no instalator by mal najst windows automaticky a naistalovat zavadzac. inak windows netreba preinstalovat cele. staci vlozit instalacne DVD Windows 7 nabootovat z neho a potom vybrat opravit. naistaluje originalny zavadzac od microsoftu.
tak dik za radu. Ale i tak, prdtim jsem mi zase tak nevadilo ze jsem to musel preinstalovat, stejne to pravidelne vzdycky preinstaluju co 2 roky. Ale ted ho tam mam teprve 3 mesice takze jsem rad ze jsi mi tohle poradil.

Chtěl bych se ještě zeptat na něco, jak ve windows zmenšit jeden odíl abych to volné mésto mohl použít pro linux? a jestli z mandrivy budu mit pristup i k windowsovym diskum? v ubuntu mi to slo ale tam jsem pouzival Gnome a ne KDE.
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od krakenuss »

Tak jsem stahnul Live CD, nabootoval, spustil instalaci, u rozlozeni disku jsem vybral volne misto ktere jsem mezitim uvolnil ve Windows. Pak mi to vyhodilo nejakou chybu, tak jsem se pokusil o pokus 2, Vratil jsem se do WIN a z prazdneho mista jsem vytvoril novy oddil na ktery jsem se pak mandrivu pokusil nainstalovat, ale tentokrat to taky vyhodilo chybu něco ve smyslu že je překročena kapacita zařízení. Nevíte čím by to mohlo být?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od nou »

aky velky kus si uvolnil? aspon 10GB? ono by sa zisla presne ta chyba takto tazko poradit.
krakenuss
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2010

Re: Instalace Mandriva vedle Windows 7

Příspěvek od krakenuss »

Tak jsem se rozhodl že se na Mandrivu vykašlu a vrátím se k osvědčenému Ubuntu. Tak jsem vložil instalační disk, nabootoval ho, spustila se instalace, došel jsem k části kde si mám vybrat zda chci přemazat Win7, nebo ho nainstalovat vedle Win7 a nebo si rozložení disků určit sám. Vybral jsem nainstalovat vedle Win7 ale zjistil jsem, že mi to nabídlo instalaci na můj externí disk, což jsem nechtěl. Tak jsem externí disk odpojil a a spustil instalaci znovu, ale najednou tam nebyl možnost nainstalovat Ubuntu vedle Win7, bylo tam jenom nahradit Win7 nebo Vlastní rozdělení disků. Nevíte čím to může být? Sám si ty disky rozdělovat nechci, kdysi jsem se o to pokusil a nedopadlo to nejlíp. A ke všemu když jsem se vrátil do Win tak mi to začalo házet chyby že je Disk C poškozen takže jsem musel pomocí instalačního DVD opravit ještě Win.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“