Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 23. leden 2021, 20:05

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Nejde nainstalovat Ubuntu
PříspěvekZaslal v: ne 18. prosinec 2011, 17:30 
Začátečník
Začátečník

Po marném boji s instalací Mandrivy jsem se rozhodl, že se vrátím k osvědčenému Ubuntu. Vložil jsem CD do mechaniky, nabootoval jsem ho, když mi vyskočila tabulka jestli chci Ubuntu nainstalovat nebo vyskoušet jsem dal nainstalovat. Pak jsem došel do fáze rozdělení disku. Když jsem dřiv Ubuntu dával do notebooku, byla tam možnost nainstalovat Ubuntu vedle Windows 7, ale tady najednou nebyla, byla tam pouze možnost naformátovat celý disk nebo Vlastní rozdělení disku, instalaci jsem vypnul a rozhodl jsem se že to zkusím později. Asi za hodinu jsem to zkusil znovu a najednou tam byla možnost nainstalovat vedle Windows 7 ale mohl jsem to nainstalovat pouze na Externí disk nebo na Flashku, když jsem je odpojil, ona možnost zmizela. Nevíte jak to udělat abych to mohl nainstalovat tak pohodlně jako dříve na NB. Díky.

Předmět: Re: Nejde nainstalovat Ubuntu
PříspěvekZaslal v: ne 18. prosinec 2011, 17:37 
Začátečník
Začátečník

A proc nepouzijes to "Vlastní rozdělení disku"?
Urcis si velikosti oddilu pro windows (zmensis to) a ubuntu (+ pripadne swap) a instalace jede dal...

PříspěvekZaslal v: ne 18. prosinec 2011, 17:40 
Začátečník
Začátečník

lsdage napsal:
A proc nepouzijes to "Vlastní rozdělení disku"?
Urcis si velikosti oddilu pro windows (zmensis to) a ubuntu (+ pripadne swap) a instalace jede dal...

Bohužel nevím přesně jak s tímto nástrojem zacházet, ani jaké oddíly si mám vytvořit. Navíc to existují windows oddíly ukazuje špatně, V tuto chvílí mám ve Windows 4 oddíly, z toho 1 prázdný o velikost 20GB připravený pro instalaci Ubuntu ale v tom vlastním rozdělení disků tam mám jenom 2 oddíly.

PříspěvekZaslal v: ne 18. prosinec 2011, 21:34 
Začátečník
Začátečník

no myslim ze ten 20GB je volne miesto a nie particia. v manualnom rozdeleni disku by to ale malo byt uvedene ako prazdne miesto. takze daj vytvorit novu particiu. ako pripony bod zvol "/". swap particia nie je nutna ak mas cez 1GB RAM.

PříspěvekZaslal v: čt 22. prosinec 2011, 18:08 
Začátečník
Začátečník

nou napsal:
no myslim ze ten 20GB je volne miesto a nie particia. v manualnom rozdeleni disku by to ale malo byt uvedene ako prazdne miesto. takze daj vytvorit novu particiu. ako pripony bod zvol "/". swap particia nie je nutna ak mas cez 1GB RAM.

Vim ze jsem amater ale mohl bys mi pls presne popsat jak mam ty disky rozdelit, nerad bych něco pos***. díky :)

PříspěvekZaslal v: čt 22. prosinec 2011, 19:43 
Čestný člen
Čestný člen
Obrázek uživatele

https://help.ubuntu.com/community/HowtoPartition

swap partition je nutná když chceš používat hybernaci

Odpovědět na téma  [ 6 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 4 anonymních