Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
hencuska
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2012

Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od hencuska »

Čaute, mám CD s ISO Ubuntu. Vložím ho do mechaniky, spustím počítač, ukáže sa na obrazovke dole v strede ten znak, dám Enter. Ukáže sa volba jazyka - zvolím slovenčinu. Potom sa snažím spustiť bootovanie či už z prvého riadku - bez nutnosti inštalácie alebo aj z druhého riadku - inštaláciu.
Viem že treba potom dlho čakať, čakám v oboch prípadoch aj 15 minut a neukáže sa mi na obrazovke nič.
Už som to tu raz robila, mala som s tým starosti ale nakoniec viem mi to išlo, teraz to nie a nie spojazdniť, čo by som mohla robiť zle?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od Kyselinka »

Mozno je to len zle napalene, skus to znovu napalit mensou rychlostou na nejake RW.
hencuska
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2012

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od hencuska »

Jedine že by sa pokazilo, robila som to vtedy s tymto CD niekedy cez Vianoce, potom som ho mala v obale - ten postup spúšťania je dobrý?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od Kyselinka »

No svojho casu som toto Ubuntu Live CD pouzival a co si pamatam, tak tam staci nobootovat z CD, pri volbe vybrat jazyk a potom potvrdit volbu Spustit bez nutnosti instalacie. Potom by sa mal objavit oranzovy progess bar a po chvilke nabehnut GUI. Cize to robis dobre, skus to napalit este raz, popripade si stiahni najnovsiu (alebo starsiu) verziu Ubuntu :)
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od jaku7 »

Ještě mě tak napadá, jestli máte volný flashdisk(1GB a více), tak můžete iso nakopírovan na flashku pomocí programku Unetbootin, je to vcelku jednoduché, nic se tím pokazit nedá... :)
hencuska
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2012

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od hencuska »

Úplne voľný flashdisk nemám, musí byť voľný?

A aj som to skúšala spustiť aj s Hdd aj som ho odpojila, nešlo to ani tak, ani tak. Musí tam pri spúšťaní toho ISO Hdd byť?
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od Kyselinka »

Nemusi. A naco vlastne potrebujes prave Ubuntu?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Nejde mi spustiť Ubuntu ISO

Příspěvek od nou »

no pri starte by tam mala byt aj volba skontrolovat napalene CD. takze sa da zistit ci je v poriadku.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“