Windows or Linux

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Blop79
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. lis 2012
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Windows or Linux

Příspěvek od Blop79 »

:D ok dík moc za vše a za čas :D
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Windows or Linux

Příspěvek od nou »

No praveze programovanie v Linuxe je pohodlnejsie nez vo win. Vsetky kniznice co bude celovek potrebovat ma na jedno kliknutie v spravcovi balickoch. Vo win casto treba riesit odkial zohnat danu kniznicu kam to nakopirvat atd. Ked si zvyknete na spravcu balikov tak uz nebudete chciet ist naspet. A preco prave 3DSMAX. Je tu free Blender alebo ak chcete profesionalny program tak Maya. Na video sa najde zopar programov a dokonca prichadza aj Lightworks co je profesionalny program http://www.lwks.com/index.php?option=co ... &Itemid=81 a bude zadarmo. S hrami to uz tiez nevyzera najbiednejsie kedze do Steamu su pridavane stale nove hry pre Linux. Takze len smelo do toho.
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Windows or Linux

Příspěvek od webwalker »

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že pokud bych dnes začínal programovat já, zvolil bych jako první jazyk rovnou C++.
Za mlada jsem se u čil na VB a pak jsem měl s C++ celkem problémy.
C++ je OOP a pokud ho zvládne, má další jazyky jako C# či Java prakticky "v malíčku". Jestli Linux či Windows bych rozhodoval podle toho, zda už má Linux zmáknutý či ne. Nejhorší by bylo, kdyby se hned na začátku musel učit oboje :(
Pro Windows je nejlepší cestou MS Visual Studio 2012 Express, které je hodně dobré (možná i nejlepší) vývojové prostředí a hlavně je zdarma (pouze registrace).
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Blop79
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. lis 2012
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Windows or Linux

Příspěvek od Blop79 »

No C++ už mám vytisklou knihu... Jo ještě ten linux pro porgramovaní ja jaké distribuce nejlepší? btw jaký program by to byl v Linuxu...
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Windows or Linux

Příspěvek od webwalker »

@Blop79: Sorry, s radou nemohu posloužit. Programuji jen ve Widlích. Linux nepoužívám - za což se moc stydím. Ale ostatní ti jistě pomůžou.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows or Linux

Příspěvek od bubanek »

Na distribuci nezáleží. Vyber takovou, kterou jsi si schopen nainstalovat.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Windows or Linux

Příspěvek od Krteq »

Pro první seznámení bych asi doporučil nějaké distro založené na Ubuntu/Debianu především kvůli balíčkovacímu systému co sám řeší závislosti atd.
SNowie
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2006
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Windows or Linux

Příspěvek od SNowie »

Python je výborná volba, nejkrásnější jazyk ze všech, co jsem kdy používal :-) .
Z céčka ti (obzvláště po příjemném pythonu) vypadají vlasy 8-) . Z php se budeš budit hrůzou :lol: . Určitě je dobré rozšiřovat si znalosti a zkoumat další možnosti. Python ale využiješ na cokoliv od domácího blogísku nebo účetnictví pro mámu po velké projekty pro klienty - netřeba se tedy vůbec nutit do něčeho "vyššího" jako C++.

Distribuce jsou dobré třeba držák Debian nebo o user-friendly se snažící Ubuntu, obě jsou rozšířené a odvedou práci slušně - hromada dostupných balíčků pro ně je rozhodně výhoda.
bubanek píše:Že se hodí na server a ne na desktop.
A když už si ho někdo dá na desktop, tak má PC buď jen na net, nebo je masochista.
nebo je to programátor/vývojář/nadšenec
bubanek píše:Na distribuci nezáleží. Vyber takovou, kterou jsi si schopen nainstalovat.
tohle snad ani nepotřebuje komentář :sad:
Blop79
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. lis 2012
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Windows or Linux

Příspěvek od Blop79 »

no... ubuntu nainstalovano... ucim se c++ pouzivam code::blocks.... kamos radi at potom prejdu na fedoru.... nevite jaky je rozdil?
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Windows or Linux

Příspěvek od mr.qeg »

Fedora není tak zaprasená, jako Ubuntu, ale není úplně tak user-friendly, jako Ubuntu...
bubanek
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: /dev/null (aka Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows or Linux

Příspěvek od bubanek »

SNowie píše:nebo je to programátor/vývojář/nadšenec
= masochista( != normální user)
SNowie píše:tohle snad ani nepotřebuje komentář :sad:
nerozumím. proč to tedy zmiňuješ? :?: Nevidím na tom nic špatného. Pokud zvládne nainstalovat gentoo, je to jen jeho plus. Pitomý C++ mu pojede všude.
Blop79
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. lis 2012
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Windows or Linux

Příspěvek od Blop79 »

zaprasena ..... dalo by se to nejak soecifikovat?
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Windows or Linux

Příspěvek od nou »

no zaprasene s Unity, software centrom, amazon lens a podobne.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“