Jak nainstalovat linux na flashku

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od Voracek »

Potřebuju poradit jak mám nainstalovat Lubuntu na 4gb flashku aby když jí zapojim do PC tak aby se z ní spustil funkční systém...nechci z flashky udělat instalačku ;)
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od jaku7 »

Bude tady asi více zádrhelů...
1) Budeš potřebovat ty flashky asi dvě, nebo Lubuntu na CD
2) Bude asi zapotřebí použít starší vydání, protože si instalace novějších verzí řekne minimálně o 4.5GB místa na disku
Já to zkoušel teď s Ubuntu 13.04 a jde to dobře, jen ta rychlost je limitující :oops:
Voracek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 20. srp 2012
Bydliště: východní čechy

Re: Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od Voracek »

tak sem sehnal druhou flashku a na ni nainstaloval instalačku jen bych ještě potřeboval vědět jakej formát flashky na ktery ten system pak bude běhat je lepší jestli ntfs nebo fat32 ?? ja mam pocit že fat 32 le je na tohle lepši ne??

Edit : tak se mi vyskytl problém Lubuntu sem instaloval z bratrovy 8GB flashky a chtěl sem ho nainstalovat na svoji 4GB flashku ale při instalaci mi to napsalo že to chce 4,4 gb místa..jak je možný že instalačka která má kolem 700mb chce 4,4gb to je nějaka superkomprese ne? :D
Dal sem tam teda ignorovat a pak to samozřejmě selhalo - řerná obrazovak a pořád se točilo to kolečko načítání myši ale bylo to nekonečný nedá se to nějak narvat na tu 4gb flasku ??
Intel Core i5 2500+box,MSI 7850 2GB,GIGABYTE GA-Q67M-D2H-B3,6GB DDR3 1333Mhz,250GB Seagate,520W seasonic,CM elite 330RC
nasua
Nováček
Nováček
Registrován: 28. lis 2011
Bydliště: t.č. Kepler-62-f

Re: Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od nasua »

UNetbootin by nepomohl? Mám pocit, že tam jsou k dispozici liveCD (kubuntu určitě)
jaku7
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2010
Bydliště: Sever Moravy

Re: Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od jaku7 »

Buď zvolit větší flashku (8GB a více), nebo starší verzi např. 10.10
dohnalik
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 16. říj 2009
Bydliště: Brno

Re: Jak nainstalovat linux na flashku

Příspěvek od dohnalik »

Doporučuju čistej Debian, Ubuntu je šíleně pomalý i na SSD. Starší verze debianu se tam vleze s přehledem.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“