PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=36&t=248885
Stránka 1 z 1

Autor:  Vlastik80 [ pá 25. listopad 2016, 21:23 ]
Předmět:  Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection

Zdravím,

dosud jsem se domníval, že stačí pro vymazání obsahu smartu/tabletu udělat tzv. hard reset nebo formát, kde přes recovery menu udělám obnovení továrního nastavení a wipe cache apod., ale od Androidu 6.x (údajně dokonce od 5.1.1) toto nepomůže, pro zabezpečení je pak stejně nutné zadat starý účet Google a pak jej odebrat a poté provést z menu zařízení reset továrního nastavení, popř. až pak (po odebrání účtu) udělat potřebné z recovery menu.

Chtěl bych se ale zeptat, co když pak koupím někde smart/tab co někdo měl, udělal jen recovery výmaz a já se dál bez jeho účtu nedostanu, co když je to bazar a já nevím kdo tam měl účet a jak to dohledat, lze to nějak řešit?

Díky, zajímalo by mne to, jako zabezpečení to beru, ale nevím jak postupovat pokud nastane popsaná situace a není možné se opět přihlásit jako původní majitel.

PS: U starších android verzí stačilo recovery menu a vše smazat, takže toto je pro mne novinka, proto se ptám. Ta fce se prý jmenuje FRP (Factory Reset Protection).

Edit: Google uvádí, že mám 24 hodin na změnu hesla účtu, který byl v zařízení, kde byl proveden hard reset a že takové zařízení bude bez přihlášení nepoužitelné - takže když tyto údaje neznám, protože jsem koupil např. bazar mobil, tak mám vlastně mobil nanic a můžu jej zahodit, nebo nechat odblokovat?

Autor:  Luda [ ne 4. prosinec 2016, 08:29 ]
Předmět:  Re: Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection

Ahoj,nedávno sem tuhle věc řešil u bratra na galaxy s7 EDGE.měl android 6 a chtěl testovací Android 7 a jelikož neměl telefon z anglicke distribuce musel sem mu to nahrát ručně.Pak když se chtěl přihlásit zjistil že si nepamatuje učet a google mu ten telefon takhle zablokoval,Blokování trvá 72 hodin pak musíš zadat správné přihlašovací udaje a pokud nedáš zase na 72 hodin blok.No a jelikož zapoměl co tam vubec dával tak by ho měl kompletně zablokovaný.na internetu sem se dočetl že nepomáhá ani kontaktovat google.Tak sem vzal telefon domu a po čtyřech hodinách sem na to přišel.Musí se obejít to zabezpečení googlu jinak s tím nic neuděláš.zkoušel sem několik tipu (hacku),ale každý výrobce má specifický system(android) takže až nějaký pátý pokus fungoval.Ale mužu za sebe říct že obejít to jde a nakonec to nebylo ani tek těžke :wink:

Autor:  Vlastik80 [ ne 4. prosinec 2016, 18:32 ]
Předmět:  Re: Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection

Dobře, dejme tomu, že dávám zařízení někomu dalšímu a je tam FRP, nepomůže ani, když si zařízení odeberu ze toho účtu přes Google přímo? Myslím seznam zařízení > Odstranit ... ? Pak není vázané na účet a i přes FRP by to mělo jít ne? Předpokládám že při připojení na internet to jen ověří zda je vázané a pokud ten účet kam byl vázán má "Odstraněno", pak by to mělo být ok, nebo ne? Pokud ne, pak to už vůbec nechápu, bude chtít zadat účet z kterého sám majitel účtu ono zařízení odebral? To by nedávalo moc smysl... :|

PS: 72 hodin? Google uvádí že blok je 24 hodin :?:

Autor:  Luda [ ne 4. prosinec 2016, 18:37 ]
Předmět:  Re: Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection

Těžko řict nikdy sem to nezkoušel.Teoreticky by to tak mohlo byt

Autor:  Luda [ ne 4. prosinec 2016, 20:27 ]
Předmět:  Re: Android 5.1.1 a vyšší - Factory Reset Protection

četl sem to tu https://www.svetandroida.cz/zmena-hesla-tovarni-restart-201507

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/