Starý počítač jako NAS

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Starý počítač jako NAS

Příspěvek od Abby »

Ahojky, mám starý počítač, který mi momentálně slouží jako NAS s OpenMediaVault (HP 6005 Pro, Phenom II X2 B57, 8 GB DDR3, grafika je integrovaná Radeon HD 4200, systém běží z 16 GB flashdisku a jsou tam disky 4 TB, 2 TB, 2 TB, samostatně, žádný RAID). Je to celkem fajn, dá se říct, že to funguje, ale má to nějaké mouchy. Třeba konfigurace tiskárny mi hlásila různé chyby a i když se to nakonec chytlo, tak nějaká chyba asi přetrvává. Je to HP LaserJet 1200 a když pošlu úlohu k tisku, tak trvá několik minut, než se to skutečně vytiskne. Při přímém připojení k PC to nedělá, to tiskne okamžitě. Sice je ta tiskárna už hodně stará (počítám že do 20 let jí moc nechybí), tak tiskne stále pěkně a za pár halířů tak ji nechci nahrazovat. Dále je dost velký problém s VPN připojením (nespouští se automaticky i když by to mělo být nastavené správně a je to pomalé i když můj poskytovatel nic nelimituje).

Nicméně, chtěla jsem zkusit Xigma NAS a ten se mi nepodařilo ani spustit instalátor, zůstalo to viset na zavádění jádra a blikal tam kurzor a kouslo se to. Z té samé bootflash to na notebook s Intel Pentium (HP650) naběhlo, v obou případech jde o BIOS, nikoliv UEFI.

Máte nějakou radu? Ať už na OMV nebo jak spustit a nainstalovat Xigma NAS? Hledala jsem, něco jsem našla, ale vždycky trochu jiné a řešení mi nepomohlo.

PC má poslední BIOS 1.17, novější neexistuje. Disky v režimu AHCI a vypnutou zvukovku.

Díky.
nou
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2009

Re: Starý počítač jako NAS

Příspěvek od nou »

Mam trochu podobny problem. Skus po zapnuti tlaciarne ju vypnut zase zapnut. Potom mi moja HP tlaciaren tlaci hned az do dalsieho restartu.
Abby
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: Starý počítač jako NAS

Příspěvek od Abby »

Zkusím, díky za tip. Je fakt, že je to krajně otravné čekat několik minut než se daný dokument vytiskne.
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“