Refresh rate v Red Hat

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
b1mBo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Refresh rate v Red Hat

Příspěvek od b1mBo »

Poradi mi, pls, nekdo, jak se da zmenit obnovovaci frekvence v Rad Hat Linux? Je mozny, ze jsem to jen prehledl.... :]
MSI P55-GD65; Intel Core i5-750; A-Data 2x2GB DDR3 1333MHz CL7 Extreme Edition Vitesta; Gainward GTX260 Golden Sample; Kingston V+200 120GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB + Western Digital Green 2TB
b1mBo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od b1mBo »

To mi lidi nerikejte, ze je takovej problem zmenit obnovovaci frekvenci monitoru v RedHat 8.0 :(
To fakt musim vydrzet to priserny blikani???
MSI P55-GD65; Intel Core i5-750; A-Data 2x2GB DDR3 1333MHz CL7 Extreme Edition Vitesta; Gainward GTX260 Golden Sample; Kingston V+200 120GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB + Western Digital Green 2TB
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od miho »

b1mBo píše:To mi lidi nerikejte, ze je takovej problem zmenit obnovovaci frekvenci monitoru v RedHat 8.0 :(
To fakt musim vydrzet to priserny blikani???
Mozna na to ma RH nejake klikaci udelatko ale nejjednodussi je nastavit spravne hodnoty pro monitor v konfiguraku
etc/X11/XF86conf-4

Nastav spravne polozky HorizSync a VertRefresh (hodnoty vyctes z manualu). Pokud by to nepomohlo tak bude treba prikrocit k drastickym opatrenim typu rucni vytvareni modelinec :)

Existuje i textovy konfigurator XF86Conf nebo tak nejak. Pred tim nez to ale budes zkouset tak si ten konfigurak vyzalohuj.
jjeniczek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. lis 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od jjeniczek »

b1mBo píše:To mi lidi nerikejte, ze je takovej problem zmenit obnovovaci frekvenci monitoru v RedHat 8.0 :(
To fakt musim vydrzet to priserny blikani???
Pokud pouzivas KDE, muzes to naklikat v Nastaveni uzivatelskeho prostredi.
Jinak muzes editovat etc/X11/XF86conf-4 jak uz bylo receno.
Geeker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geeker »

NO zalezi na tom jake mas ovladace. Me nepomohla ani svedcena voda. Jedine Mandrake 9.1.

PS: Linux je fajn tak akorat na Server, ale na desktop ne. POkud nejsi fakt machr na kompilovani jadra, atd..
MB: Gigabyte UD3R, CPU:E8400, RAM 2x 2048 A-DATA 1066, GK: Asus Matrix 4850, ZK: SB Audigy + CR Inspire 5300, HDD: Hitachi 250Gb, Samsung 500+640Gb, Hitachi 500Gb Backup, DVD Pioneer 106, CD-RW Teac 552E, Liteon iHAS424 Monitor: Samsung 970p

Obrázek Obrázek
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

Geeker píše:PS: Linux je fajn tak akorat na Server, ale na desktop ne. POkud nejsi fakt machr na kompilovani jadra, atd..
S tím nesouhlasím. Když se tomu budeš vyhýbat, tak se tím machrem nikdy nestaneš. Navíc - kompilaci jádra bys měl provést po každé instalaci systému a nepotřebuješ na to být machr, zvládne to i chytřejší lama. Návodů jsou na Netu tuny, jen nebýt línej hledat...

2 b1mBo : Přepni se do konzole a zkus napsat příkaz "Xconfigurator"... Ale nevím, jestli to bude fungovat, protože jsi neuvedl, o jaký RedHat jde.
Z hlavy ti to přesně neřeknu, protože RHL nepoužívám a navíc jsem teď s Linuxem na desktopu nějakou dobu nedělal, takže sorry...

Ale zkus se zeptat tady : www.abclinuxu.cz . Tam je docela dobrá diskuze, tam ti určitě poradí...
The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“