Sitove pripojeni

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

Sitove pripojeni

Příspěvek od Petrik »

Dnes sem nainstaloval suse 10.1 a nemuzu najit neco pobneho jako je ve win Start>Ovladaci panely>Sitova pripojeni....Protokol sítě internet (=>mam sitovku a nastavuju ip,masku,branu,dns) Uz sem to (suse) projel docela moc, ale najit to nemuzu :(
Je to takovy dobrodruzstvi ty distribuce. Sem zacatecnik a vyzkousel sem uz Fedoru (tam sem se pripojil na net behem chvile), ale odradilo (pro me slozite-ZACATECNIK! pres konsoli) instalovani vsech moznych podpor (ntfs,mp3, atd.). Takze poradi mi nekdo schopnej ? :)
diky diky
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Chceš gafické klikátko alebo to chceš nastaviť cez konzolu ? Ak chceš grafické tak napíš či máš KDE alebo Gnome. Inak doporučujem ti radšej používať Ubuntu pretože to suse je dosť chybové v poslednej dobe. Alebo ak sa chceš niečo naučiť tak Gentoo, ale to nie je na normálne používanie.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

Sitove pripojeni

Příspěvek od Petrik »

Mam tam KDE ale GNOME mam taky. Ale spis budu chvili v tom KDE. Takze kde najdu nastaveni?
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Skús pozrieť YAST nastavovacie centrum.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

hm

Příspěvek od Petrik »

jj..ja uz sem to nasel..je to pod Yast..uz sem zase par hodin v xp...pac sem v linuxexh skoncil u hledani wine...a to vim ze sem ho instaloval..no vim ze sem je to off-topic ale chci se zeptat, chci pod wine zkusit rozjet qip, ci alespon icq..protoze IM managery pod linuxem sem rozjel ale nenahraly se mi tam kontakty!!
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: hm

Příspěvek od Josko »

Petrik píše:jj..ja uz sem to nasel..je to pod Yast..uz sem zase par hodin v xp...pac sem v linuxexh skoncil u hledani wine...a to vim ze sem ho instaloval..no vim ze sem je to off-topic ale chci se zeptat, chci pod wine zkusit rozjet qip, ci alespon icq..protoze IM managery pod linuxem sem rozjel ale nenahraly se mi tam kontakty!!
Na IM doporučujem v linuxe Gaim. Používam ho dokonca aj vo Windowse.
//Inak mal by si lepšie Ubuntu, lebo má software v respozitároch takže nemusíš hladať na internete balíčky, ale si ich priamo vyberieš zo zoznamu.
Naposledy upravil(a) Josko dne ned 13. srp 2006, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

hmm

Příspěvek od Petrik »

Josko píše:Na IM doporučujem v linuxe Gaim. Používam ho dokonca aj vo Windowse.
//Inak mal by si lepšie Ubuntu, lebo má software v respozitároch takže nemusíš hladať na internete balíčky, ale si ich priamo vyberieš zo zoznamu.
A ty kontakty se tam nahrajou jako je to bezne ve win?
Naposledy upravil(a) Petrik dne ned 13. srp 2006, 20:18, celkem upraveno 1 x.
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: hmm

Příspěvek od Josko »

Petrik píše:A ty kontakty se tam nahrajou jako je to bezne ve win?
Áno nahrajú, len musíš v nastaveniach vybrať zobrazovať aj offline kontakty. Je to pod tlačítkom Kamaráti, myslím.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

Re: hmm

Příspěvek od Petrik »

Josko píše:Áno nahrajú, len musíš v nastaveniach vybrať zobrazovať aj offline kontakty. Je to pod tlačítkom Kamaráti, myslím.
no zkusim :D
Naposledy upravil(a) Petrik dne ned 13. srp 2006, 20:16, celkem upraveno 1 x.
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Doporučujem ti stiahnuť si verziu 2.0 beta 3
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Petrik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. črc 2006

hm

Příspěvek od Petrik »

Josko píše:Doporučujem ti stiahnuť si verziu 2.0 beta 3
btw: OT jel si na suse? ja byl jen v fedore, knoppix..ted zkousim to suse no a zatim me to trochu nasira ze je to nejak hodne blbuvzdorny..premyslim o Ubuntu, koukam ze ty jedes pod nim. Ubuntu vs Suse...cet sem mnoho o distribucich ale kazdej na to ma jinej nazor
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

áno mal som ho len na skúšku, ale nešli mi spustiť žiadne programy bol tam nejaký bug a to ani po reinštalácii. Hlavné je že Ubuntu má poriadny balíčkovací systém, nie rpm ikeď nedosahuje kvality portage v gentoo ale stačí.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Drom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kdyne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drom »

Josko píše:Doporučujem ti stiahnuť si verziu 2.0 beta 3
No ja teda zase ne, je to bastl s otravnyma "vylepsenima" a dohromady nic novyho (a gadu-gadu neni v zakladu, ale jako plugin, kterej v dobe, kdy jsem 2.0 zkousel radne nefungoval). A taky si nejsem jistej, jestli vsechny rozsireni (teda hlavne ty, co chci) uz jsou preportovany na 2.0...
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“