adsl modem ide ale pada..

Linux, Unix, Solaris, OS/2 atp.
Odpovědět
@Ravenman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

adsl modem ide ale pada..

Příspěvek od @Ravenman »

Dobry Den mam modem Conexant Microcom AD2622 / Vigor318 a DSL a distro UBUNTU 6.16 aj Mandriva 2007 , pouzil som navody na www.vigor318.ic.cz , modem mi ide v obidvoch distrach ale po urcitom case sam spadne net a uz potom nejde pustit pomocou prikazu stdsl.sh start a ani stop ho nevypne musim restartovat distro , myslite ze by to mohol sposobit firmver ? pouzivam firmver CXACRU-FW-2.099.093.000.bin ,Dakujem
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Mám rovnaký (Microcom) modem a v a v ubuntu ani v arch linux nie je problém, takže skús iný FW a keď ti padne tak pozri čo ti vypisuje dmesg poprípade potom zadaj sudo rmmod cxacru a následne sudo modprobe cxacru. A potom až skús použiť stdsl.sh, poprípade ti pošlem moj FW.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
@Ravenman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od @Ravenman »

Josko píše:Mám rovnaký (Microcom) modem a v a v ubuntu ani v arch linux nie je problém, takže skús iný FW a keď ti padne tak pozri čo ti vypisuje dmesg poprípade potom zadaj sudo rmmod cxacru a následne sudo modprobe cxacru. A potom až skús použiť stdsl.sh, poprípade ti pošlem moj FW.
co znamena rmmod a modprobe ? len tak pre zaujimavost co to robi som taky kutil a aky mas firmware myslim nazov suboru
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

modprobe zavedie modul do kernelu, rmmod presný opak. Firmware mám len cxacru-fw.bin takže verziu neviem, ale napíš na moj mail/icq a pošlem to ho nič za vyskúšanie nedáš. Ak by ťa zaujmalo dmesg - tak to vypíše posledné hlásenia kernelu (je to v man písané ako ring buffer).
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
@Ravenman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od @Ravenman »

nainstaloval som to na skutocne pc nie virtualne a mode nepada ide stabilne pradane , ,ale linux aj tak padol koli instalaci nvidia ovladacov a teraz sa z toho neviem vymotat....
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

jak padl? Nenabihaji? Neco hlasi?

Kdyz sem poprve "instaloval" nV drivery tak sem se s tim s*al asi 2hod, nejdriv mi to reklo ze v jadre nesmi byt nvidiafb. Tak sel pryc, ale ja nic nevidel.. Tak sem zkusil VESA, ty sly, nicmene pri instalaci to melo tucty dalsich kecu, skoncilo to po dvou hodinach tim, ze po najeti do X (KDE) to zatuhavalo.. Delala to grafika, nemela se rada s deskou :wink: (z 4 AGP grafik mi tam jely jen 2 :-D ), jednalo se o Slackware 10.2
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
@Ravenman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od @Ravenman »

OndraSter píše:jak padl? Nenabihaji? Neco hlasi?

Kdyz sem poprve "instaloval" nV drivery tak sem se s tim s*al asi 2hod, nejdriv mi to reklo ze v jadre nesmi byt nvidiafb. Tak sel pryc, ale ja nic nevidel.. Tak sem zkusil VESA, ty sly, nicmene pri instalaci to melo tucty dalsich kecu, skoncilo to po dvou hodinach tim, ze po najeti do X (KDE) to zatuhavalo.. Delala to grafika, nemela se rada s deskou :wink: (z 4 AGP grafik mi tam jely jen 2 :-D ), jednalo se o Slackware 10.2
nehlasi pri starte dam prihlasit blikne a hodi ma do konzoly , proste v ziadnom pripade nenahodim ani KDE ani textovy rezim aj ked bol xorg.cong nastaveny na VESA neviem ci netreba preinstalovat kernel jadro
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

a co to napise do konzole?

aha, ty mas Ubuntu, nevim jestli ma neco jako nouzovy rezim, ale pokus se dostat do jinyho init levelu nez 5 (ted doufam ze 5ka startuje Xka(normalne, pokud nejsou autori jineho nazoru na vec), 3ka je obyc, 0 je vypnuto a 6 je reboot)
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
@Ravenman
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od @Ravenman »

OndraSter píše:a co to napise do konzole?

aha, ty mas Ubuntu, nevim jestli ma neco jako nouzovy rezim, ale pokus se dostat do jinyho init levelu nez 5 (ted doufam ze 5ka startuje Xka(normalne, pokud nejsou autori jineho nazoru na vec), 3ka je obyc, 0 je vypnuto a 6 je reboot)
mam Mandrivu 2007 Powerpack , ano daval som aj init 3 a prikaz nvidia-installer--uninstall aj ich odinstalovalo ale system stale nejde
Josko
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: Žilina (SK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Josko »

Daj tam pôvodné xorg.conf, bude nejak premenované tou inštalačkou nvidia ovládačov. Alebo vráť ovládače a daj ako root nvidia-xconfig ak si to predtým po inštalácii nedal.
Obrázek
Keby mi niekto chcel písať tak radšej na Jabber/GTalk - bruno.kremel(at)gmail.com
NB: MacBook Pro 13" 7,1: CPU: Intel Core 2 Duo P8600@2,4GHz, VGA: nVidia GeForce 320M, RAM: 4GB 1067MHz, Display: LG W2452T 24",
Sound: E-MU 0202 USB + PP 4xEL34 elektrónkový zosilňovač 2x40W Powered by: Mac OS X Snow Leopard 10.6.4
Odpovědět

Zpět na „Operační systémy Linux a podobné“