Mrznutie IPTV vo VLC

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Shark12
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2016

Mrznutie IPTV vo VLC

Příspěvek od Shark12 »

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom problému so sledovaním IPTV cez VLC prehrávač. Kábel je ťahaný do STB -> router (Asus RT-N53) -> PC. Problém som spozoroval odkedy nám menili nefunkčný STB za nový. Pri sledovaní VLC mi zamrzne obraz aj zvuk, niekedy na pol sekundy, niekedy na 10s a potom pokračuje ďalej. Skúšal som to riešiť preinštalovaním Windowsu, nastavením firewallu, novším LAN driverom, router firmwarom (+ továrenské nastavenia), aj zmenou antivíru (Avast, Avira, Eset). Zmeny som nepozoroval. Na starej verzii VLC mi po zamrznutí časom naskočil aj zvuk aj obraz išiel ďalej, skúsil som teraz nový VLC 3.0 a po zamrznutí mi naskočí zvuk, ale obraz ostane stáť, alebo zvuk vypne a obraz pokračuje. Som bezradný v čom by to mohlo byť. Kamarátom všetko funguje bez problémov s identickými programami. Provider to odmieta riešiť, nakoľko ide len o „doplnok“ a nie je garantovaná 100% funkčnosť. Rovnaké mrznutie som spozoroval aj v ntbku, čiže chyba v PC asi nebude. Ak máte nejaké nápady a riešenia, budem vďačný za každý tip.

EDIT: mrznutie som spozoroval aj pri využívaní skypu ... ak mi niekto zavolá, zamrzne a ihneď po zrušení hovoru opäť naskočí
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“