Obnova smazaného souboru

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
jab
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2005

Obnova smazaného souboru

Příspěvek od jab »

Na jednom počítači byl vytištěn textový soubor (.doc), následně byl soubor smazán (zřejmě klasicky skrz windows). Vytištěná verze se však "ztratila" a spolu s ní i podklady pro její vytvoření.

Dal by se nějak získat zpátky ten textový soubor? Napadlo mě, jestli případně není nějak uložená v tiskárně po nějakou dobu někde kopie? Případně pak zůstává nějaká cesta pokusu o obnovení smazaného souboru?

Můžete když tak doporučit nějaký free soft na obnovu smazaných souborů?
ryzen r5 1600, ax370, 2x8gb, ssd+hdd, 1060 6gb
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Obnova smazaného souboru

Příspěvek od zigo »

jab píše: Můžete když tak doporučit nějaký free soft na obnovu smazaných souborů?

https://www.ccleaner.com/recuva/download

https://www.ccleaner.com/recuva/builds
jab
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. bře 2005

Re: Obnova smazaného souboru

Příspěvek od jab »

Dík, odkaz jsem dotyčnému poslal a prý to u sebe nemazal, ale použil metodu ctrl+X a ctrl+V na přesunutí souboru na flešku. Podle mě by to mělo být v podstatě to samé jako normální smazání, takže by nějaké to obnovení mohlo fungovat... Ale není případně u toho ctrl+X k dispozici i nějaká jiná vychytávka? Já tenhle příkaz vidím teď poprvé, tak netuším, co to všechno dělá :)
ryzen r5 1600, ax370, 2x8gb, ssd+hdd, 1060 6gb
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Obnova smazaného souboru

Příspěvek od pilarius »

Pokud by od té chvíle nerestartoval, mohlo by jít vrátit to zpět zkratkou CTRL+Z. :-D

Jinak recovery soft samozřejmě neinstalovat na stejný disk, ale to je snad jasné.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: Obnova smazaného souboru

Příspěvek od ŠakaL »

Zkusim se zeptat tady,stejne uz je to stary.Potrebuju zkusit obnovit smazanej video soubor v telefonu (Redmi Note 7) na SD karte.Myslel jsem ze nejlepsi by na to mohla bejt Recuva,ale apka do tel. uz patrne neexistuje a v pc se v Recuve na tel nedostanu,proste ho to nevidi (ctecku nemam).Zkousel jsem par nejakejch postupů,zapnout USB debbuging vcetne aktualizace adb driveru - jestli si pamatuju dobre,uz je to par tejdnu co sem tohle delal.A dneska sem nasel nejaky video jak priradit k tomu smartphonu pismeno.Bylo to pomoci programu WebDAV Server ,to se povedlo ale recuva stale nic nevidi.
Vedel by jste nekdo popr. jakej jinej program zkusit,nejlepe pomoci pc.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Obnova smazaného souboru

Příspěvek od Alfajk »

kup za 150kč usb čtečtku a vezmi to přímo přes kartu
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“