Mozilla Thunderbird posílání PDF

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od pankys »

Zdravím.

Mám problém a nevím kde. Používám Firemní e-mail skrze Mozillu Thunderbird + účetní program Pohoda. Vždy jsem byl zvyklý odesílat faktury z Pohody kliknutím na tlačítko "Exportovat výchozí sestavu do PDF a vložit do e-mailu". Automaticky se otevřelo nové okno se zprávou v Thunderbirdu a automaticky byla přílohou požadovaná faktura s vyplněným předmětem "Vydaná faktura č. xxx..." Nyní mám nové PC (ACER Nitro N50-600) a když tuto akci provedu, nic se nestane, pokud se to snažím opakovat u stejné faktury, vyskočí hláška, že je již otevřené jiné okno s přílohou. Thunderbird je samozřejmě všude nastavený jako výchozí klient.

Zkoušel jsem reinstall Thunderbirdu i Pohody, ale nepomohlo.

Předem děkuji za každou radu.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od Alfajk »

nemuze za to nahodou blbe nastavenej vychozi program pro pdf? neco podobnyho nam delal pdf newsletter, kdyz se otevrel do okna posty a vychozi program pro zobrazeni pdf byl edge
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od pankys »

Všude je vše nastaveno jako výchozí (MT pro poštu a AR pro PDF). Nově jsem teď vypozoroval, že třeba za 10 minut od této akce vyskočí chyba v Pohodě “chyba odeslání”. Takže si nevím rady, faktury exportuji ručně a příkládám je jako přílohu. Je to záhada...
"Děláme software dostupný..."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od Shaquille »

Ahoj, v Pohode v uzivatelsem nastaveni - Emailovy klient?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
pankys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2014
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od pankys »

Ahoj, v pohodě i v nastavení výchozích programů bylo vše nastaveno správně. Nic méně dnes vyřešeno! Zkusil jsem tento postup:

Stáhnul jsem jiného klienta (v mém případě BlueMail), toho jsem nastavil jako výchozí program v PC i v Pohodě. Následoval restart PC. Poté jsem nastavil opět Thunderbird jako výchozí program v PC i v Pohodě a následoval restart. Od té doby funguje. Blbý desítky! 8) Nečekal bych, že tohle zabere, ale v zoufalství člověk zkusí všechno. Díky za všechny rady.
"Děláme software dostupný..."
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mozilla Thunderbird posílání PDF

Příspěvek od Shaquille »

tak hlavne ze to maka...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“