Velký problém v compu

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Velký problém v compu

Příspěvek od jarda.otta »

Dobrý den. Nevím, jestli jsem ve správné sekci. Popíšu problém. Při procházení stránek webu, chci občas poslat zajímavou stránku mailem. Mám prohlížeč Mozilla firefox poslední verze. Nahoře v litě vpravo jsem vždy kliknul na ikonu obálky a příslušná adresa stránky se přenesla do těla zprávy mého poštovního klienta EMClient. Jen jsem zadal kontak z adresáře, a tak to chodilo pořád, až do včerejška. Od dnešního dne když kliknu na ikonu mailu(odeslat odkaz na aktuální stránku) tak se jen mail otevře, ale ne zpráva, takže musím zdlouhavě postupovat jako když píšu nový mail. to je dát příkaz "nový mail" zkopírovat ručně adresu z adresního řádku a vložit do těla zprávy, vybrat kontakt a odeslat. V nastavení Mozilly mám nastaveno v aplikacích EMClient. Nevěděl jsem jestli je to Mozillou nebo poštovním kliente a tak jsem poštovního klienta EMClient kompletně odistaloval Revouninstalem i s daty, comp vyčistil Ccleanerem. Opětovně jsem nainstaloval EMClient, zadal mé přihlašovací údaje k účtu a klient normálně naběhl a začal přijímat nové zprávy. Do kontaktů jsem importoval dříve uložené a zazálohované konty a vše jinak ok. V Mozille jsem pro jistotu v nastavení aplikací dal cestu k poštovnímu klientovi který jsem právě nainstalovat a dal komlet restart pc. Po restartu pošt.kl. normálně přijímá a odesílá poštu automaticky. A teď ta záhada. Když jsem otevřel Mozillu a chtěl odeslat odkaz na nějakou stránku a poslat maile, kliknul jsem na tu ikonu mailu co má Mozilla nahoře v liště, začla mě normálně opětovně probíhat nová instalace poštovního klienta, jakobych ho neměl vůbec nainstalovaného. Nechal jsem to ale proběhnout i s komplet přihlšovacíma údajema a po kliknutí na"odeslat odkaz mailem, se sice mail otevře, ale jako úplně nový mail a bez kontaktů a došlýých zpráv. Je zajímavé, že když kliknu na poštovního klienta na ploše, otevře se a vše ok. Zde jsou i nové došlé zprávy a i všechny kontakty. Připadá mě, jakobych měl nainstalované dvě verze stejného poštovního klienty. Můžete mě to prosím nějak vysvětlit? Děkuji za jakoukoliv radu či názor.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jaris
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Velký problém v compu

Příspěvek od Alfajk »

zacal bych reinstalem klienta i firefoxu, hlavne je dulezity smazat slozky s profilem firefoxu, tam je vsechno ulozeny
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
jukyn
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2007
Bydliště: Berounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký problém v compu

Příspěvek od jukyn »

Pokud se nepodařilo zprovoznit, určitě bych doporučil také komplet reinstall. Včetně smazání registrů a všeho okolo.

Nebo nedíval ses na nějaká fóra, zda to jen není nějaký bug v rámci Mozilly?
jarda.otta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2005
Bydliště: praha

Re: Velký problém v compu

Příspěvek od jarda.otta »

Děkuji vám za odpovědi. Vyřešil jsem to kompletním odinstalováním EMClienta a instalaci Mozily Thunderbird. A v prohlížeči běží vše jak má.
jaris
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“