Office 365 - Word laguje při scrollování

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

Ahoj,
mám problém ve Wordu, že když scrolluji kolečkem myši, tak to jede krásně plynule, ale pak to vždycky poskočí o další řádek nebo dva. Točím kolečkem a ok, ale jak točit přestanu, tak to kousek poskočí. Když použiju posuvník, tak bez problému.

Excel i PowerPoint fungují v pořádku. Zajímavé je, že v PowerPointu funguje správně scrollování kolečkem, ale když použiju posuvník, tak to pak taky poskočí :lol: Úplně naopak, než v tom Wordu

Jedná se o instalaci z Office 365 (licence 365 Apps pro velké organizace), verze Wordu je 2104, build 13929.20386, Aktuální kanál. V práci mám to samé a problémy to nedělá.

Napadlo mě vypnout HW akceleraci, ale ve Wordu tahle možnost chybí. Neexistuje příkaz do cmd nebo nějaký parametr při spuštění, aby to tu HW akceleraci vypnulo?

Díky za každou radu nebo nakopnutí správným směrem
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Alfajk »

máš zobrazení aplikací a textu/plochy na 100% ?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Jey »

Nvidia? Nestačilo by vytvořit profil v ovládacích panelech pro "word.exe" a tam vybrat maximální výkon, případně další parametry?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Alfajk »

ne, pravej klik plocha - nastavení obrazovky:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

Alfajk: mám 125 % kvůli monitoru, ale přenastavení na 100 % bohužel nepomohlo

Jey: netuším kde to nastavit. Je tam položka 3D nastavení, kde se dají upravit volby pro jednotlivé programy, ale jsou tam věci jako filtrování textur, antialiasing, vsync... ale úpravu výkonu jsem tam nenašel. Koukám do "Ovládací panel NVIDIA", jestli myslíš tohle

V práci mám GT630 2 GB, doma GTX 1080 8 GB. Ze zvědavosti jsem zapnul Game Bar a sledoval zatížení CPU a GPU a snímkovou frekvenci při zběsilém scrollování dokumentem. V Excelu vytížení CPU do 5 %, GPU mezi 5-10 % a 30-50 fps. Ve Wordu má CPU taky do 5 %, GPU 2-3 % a 10-20 fps. Nevím jestli je to ukazatel toho, že HW akcelerace ve Wordu nefunguje jak má nebo je to úplně normální. Oboje je naprosto plynulý, žádné trhání obsahu okna. Jen při tom dojezdu to ve Wordu poskočí o další řádek nebo dva
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od werygood »

Word Options - Advanced - Disable Hardware Graphics Acceleration

https://ctrlv.cz/8NVJ
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

Jojo, znám a praktikuji... ale tahle volba právě u verze z O365 chybí

edit: koukám do Excelu a tam vypnout jde. Matně vzpomínám, že kdysi i u toho Wordu z O365 šla vypnout, ale to bylo hodně dávno.

Teď jsem zkusil GameBar v práci a přestože hodnoty vytížení jak CPU, tak GPU létají až k 50 %, tak si Word dává klidně 60 fps a Excel 30-45. Fakt netuším, jestli je problém právě v tom, ale tohle je docela rozdíl oproti tomu kolik si u mě Word dává doma
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Jey »

Zkus pro ten "word.exe", nebo jak se ten program přesně jmenuje, vytvořit profil a a "Režim napájení" vybrat "Maximální výkon".

GPU by se pak neměla tolik podtaktovávat při práci na ploše, tedy v zobrazovacím režimu 3D Low operačního systému Windows.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Krteq »

A nemáš G-sync monitor? Pokud ano, tak G-sync ve Word profilu vypni
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

Jey: už vím co myslíš. Bohužel to nepomohlo

Krteq: nemám, tak jsem zkusil v tom profilu zapnout/vypnout aspoň Vsync a taky nic
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od werygood »

Dělalo ti to i se starší verzí Wordu? Já se právě dívám a mám 2103 (13901.20516). Že by v další iteraci vyhodili ten vypínač HW akcelerace? Hm, to se mi nezdá. Já bych doporučil reinstall... Nebo aspoň repair, tuším, že Office to umí.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

Předtím jsem měl Office 2019 Professional Plus a nedělalo to. A v té ten přepínač je doteď. V práci mám na PC a na notebooku sadu Office 365 a ani jedna ten přepínač nemá. Zítra zkontroluji jakou verzi mám na tom notebooku, ale imho bude stejná jako mám doma - 2104. Na obou strojích to mimochodem normálně funguje přestože jsou mnohem slabší a ten NTB má jen integrovanou Intel grafiku

Reinstall asi zkusím, třeba to pomůže. K 2019 se mi vracet nechce, 365 má mnohem lepší integraci cloudových služeb

Ty máš teda Word z O365, ale verzi 2103 a ten přepínač HW akcelerace tam máš? To je fakt divný, že by to v 2103 bylo a v 2104 nebylo... nemáš jinou licenci nebo jiný update kanál?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od werygood »

na PC mám Microsoft 365 Apps for enterprise, Monthly Enterprise Channel.
na NTB pak 2102 a Semi-Annual Enterprise Channel (preview) a ta možnost je v nastavení taky.

A podle čeho si pak Office určuje v jakém režimu probíhá update, to netuším, nikdy jsem to nenastavoval. Licence je přitom stejná.

//no, ta licence možná není stejná. Mám dva Exchange účty, na PC jsem přihlášen k oběma, ale Office je k tomu prvnímu, kde mám těch pět licencí, nebo co... a na NTB jsem přihlášen asi k tomu druhému, ale tam mám licence na Office vypnuté... tady ten licenční bordel jsem si užil dosyta ještě na VŠ :lol: Každopádně na položky v nastavení to žádný vliv nemá.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: Office 365 - Word laguje při scrollování

Příspěvek od Mr.Nigga »

takže ty máš 365 Apps for enterprise, já mám 365 Apps for business. Ty máš Monthly Enterprise Channel a Semi-Annual Enterprise Channel (preview), já mám Current Channel.

Ta licence asi na položky mít vliv nebude, ale update channel možná ano. Udělám si konfigurák, aby mi to při instalaci přiřadilo Monthly Enterprise Channel a verzi 2103.

edit: k reinstallu jsem se ještě nedostal, ale po kontrole v práci jsem zjistil, že na PC tu možnost vypnout HW akceleraci mám, na NTB ne. Doma ne, na NTB ne, v práci na PC ano... všechno jsou to stejné verze, stejný build, stejná licence i update channel :lol: Jediný rozdíl je v tom, že doma a na NTB jsem dělal čistou instalaci a rovnou Office 365 a v práci jsem odinstalovat Office 2019 a potom dal 365... to je jediný rozdíl
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“