Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Instalace, nastavení, řešení problémů, rady... apod.
Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Kdyby někdo hledal, jak se zbavit příšerného vzhledu nového Firefoxu 89 a novější, tak zatím to jde podle návodu zde:

https://www.zive.cz/clanky/jak-zakazat- ... fault.aspx

about:config

browser.proton.contextmenus.enabled => disabled
browser.proton.doorhangers.enabled => disabled
browser.proton.enabled => disabled
browser.proton.modals.enabled => disabled
browser.proton.places-tooltip.enabled => disabled
browser.proton.toolbar.version

browser.compactmode.show => enabled

V nastavení tlačítek a lišt vybrat Kompaktní režim. Zatím to jde, časem tuhle možnost odstraní. To je zase "super" vylepšení.

Pokud by chtěl někdo vzhled Firefoxu 88, který logicky zapadá do designu OS Windows 10, tak hledat vzhled "Light & Dark".
laho
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. srp 2004
Bydliště: Brno

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od laho »

Díky za info - taky se mě "nový" vzhled FF 89 nelíbí ...
MPG B550 GAMING EDGE WIFI; AMD Ryzen 9 5900X; 2xHPV616GB+2xHPV816GB;
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Tohle řešení funguje. Nicméně časem tahle možnost zmizí a Proton bude povinný. Což vůbec nechápu, protože vzhled Firefoxu verze 88 byl v souladu s user interface operačního systému, narozdíl od tohoto paskvilu. Čeho se nedá zbavit, jsou zakulacené rohy některých dialogových oken a některé další drobnosti. Teď ještě čekám, že v jedné z dalších verzí podobně "vylepší" Thunderbird.

Pak je tu ještě jedna možnost. Nainstalovat Firefox 88, po instalaci přejmenovat "updater.exe" a zakázat automatické aktualizace.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od elcrys »

To jste celkem držáci, já se s Firefoxem rozloučil s příchodem Australis (to už je pěkných pár let), kdy pohár trpělivosti s plíživou Chromizací přetekl - tenkrát jsem to řešil downgrade na ESR verzi, která po nějakou dobu dostává pouze bezpečnostní aktualizace. Po skončení podpory ESR jsem potom jel asi rok bez aktualizací, než jsem se zbavil Firefoxu úplně (používal jsem ho od první verze).

Koukám, že Mozilla se i po těch letech nezbavila svého zvyku vysírat své uživatele.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Já jsem měl do předminulého týdne verzi 50, přejmenovaný updater a zakázané automatické aktualizace.
Přešel jsem na aktuální verzi, trochu ji poladil, protože na té staré už někde nefungovaly videa a stránky.

A šup, po dvou týdnech vymysleli novou verzi s naprosto stupidním a hnusně zaobleným Proton designem.

Ano, toho zvyku se nezbavili. S každou několikátou verzí překopou design a hledáš jak si upravit prohlížeč zpět do původní podoby.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od werygood »

V čem je vlastně problém? Nářky na nový design jsou staré jako lidstvo samo. Každý si zvykl, nikde to není lepší.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Zivan »

No pro me "spojenych" treba 60 zalozek je peklo. Pokud to nepujde zrusit, tak menim prohlizec, zbytek zmen je mi celkem putna.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Problém je třeba v tom, že ten původní design zcela korespondoval s designem Windows 10, byl hranatý a zároveň minimalistický.
Nový design je úplná wifikundace, všechny prvky prohlížeče jsou kulaté, lišta s tlačítky zabírá tři prdele místa, pardon čtyři prdele.

Zivan: Tak snad si můžeš dát mezi záložky oddělovač? Klikni pravým tlačítkem na lištu se záložkami a vyber "Nový oddělovač".
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Zivan »

Já tu volbu nikde nevidím:
FirefoxProton_nabidka.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Aha, tak to jsme si asi nerozuměli. Záložky jsou ty odkazy na stránky na liště záložek. To v okně Firefoxe úplně nahoře jsou panely. Jedině vypnout Proton, dle návodu v prvním příspěvku. Je tam i odkaz na zive.cz s přehledným návodem, tak ten návod vyzkoušej.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Zivan »

Jasne, ja tomu (asi blbe) rikam zalozky :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Mělo by stačit vypnout Proton. Pokud by to nezabralo, tak si k tomu přidej nějaký starší vzhled prohlížeče (web addons.mozilla.org).
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Zivan »

Jasne vypnuto to mam, ja jen reagoval na werygood a jeho dotaz, kde vidime problem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od werygood »

J, já bych to ani nepsal, ale FF se mi updatnul taky a popravdě tam nevidím moc rozdílů... možná už slepnu :cry: :D

Ale teď se mi updatovala i verze v Linuxu Mint a musím říct, že tam to k sobě sedlo s Cinnamonem velice dobře.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Tak už proběhl přechod na verzi 91, kde Proton vypnout nejde. Vyřešil jsem to její odinstalací a instalací verze 90, dále pak zakázáním updatů. To se provede přejmenováním souboru "updater.exe" na "updater.bak" v adresáři Firefoxu v Program Files a vypnutím update service pomocí nastavení v "about:config", kde se přepne hodnota "app.update.service.enabled" na "false".
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od werygood »

Chtěl jsem ti doporučit Firefox ESR, ale vidím že Mozilla už má jako ESR verzi 91 :roll: a 78 je už postarší.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Firefox: jak se zbavit příšerného vzhledu Proton

Příspěvek od Jey »

Prostě zůstanu u verze 90 a dokud bude fungovat většina stránek, tak u ní zůstanu. Se starší verzí cca 50 jsem se zařídil taky tak.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní programy“