Dead Space

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
jiri9
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. dub 2004
Bydliště: Pardubice

Dead Space

Příspěvek od jiri9 »

Za deset dní má v EU vyjít tenhle "pseudo" FPS vesmírný horor, a docela se divím, že tady ještě nemá svůj thread. Jsem prostě "doomovej" typ, a tudíž na tohle se dost těším. Tahle recenze na Tiscalli je sice na PS3 verzi, ale 23 října má tahle hra v evropě vyjít na všech platformách, tudíž i na PC.
http://www.games.tiscali.cz/reviews/deadspace/index.asp
GIGABYTE B550I AORUS PRO AX, AMD Ryzen 5 3600X, AIO XPG LEVANTE, 240mm, 16GB DDR4 HyperX Predator RGB 3200, MSI RTX 2060 Gaming Z, SSD: ADATA XPG SX6000, M.2 - 128GB + ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB, case Metallic Gear by Phanteks NEO G Mini V2, Power EVGA SuperNova G2 750W.
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od MichiGen »

Videl som z toho gameplay videa a je to fakticky dost desive, uvazujem ci to kupit alebo nie lebo to nedohram :oops: :lol: . Hodnotenia to ma zatial velmi vysoke, zrejme must buy pre fanusikov survival hororu, ci hororu ako takeho.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
jiri9
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. dub 2004
Bydliště: Pardubice

Re: Dead Space

Příspěvek od jiri9 »

Naprostej souhlas. Viděl jsem pár trailerů, a jelikož nejsem žádnej velkej hrdina, tak mám obavu, že tohle asi nedohraju... :| :| Ale koupit to prostě musím.... :-D 8)
GIGABYTE B550I AORUS PRO AX, AMD Ryzen 5 3600X, AIO XPG LEVANTE, 240mm, 16GB DDR4 HyperX Predator RGB 3200, MSI RTX 2060 Gaming Z, SSD: ADATA XPG SX6000, M.2 - 128GB + ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB, case Metallic Gear by Phanteks NEO G Mini V2, Power EVGA SuperNova G2 750W.
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od slaava »

ja se obavam toho 3rd person pohledu... osobne bych byl radsi z pohledu vlastni osoby, jako normalni fps. Takovej suffering byl taky hororovej, ale tim, ze to bylo v 3rd person pohledu, tak pro mne stratil hodne na atmosfere.. ale kazdopadne to vyzkousim, pac doom a silent hill rox :)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
H.o.m.i.e.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Moutnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Hmm tak tohle asi taky nedohraju. Je to silný kafe hlavně na večer. Má to krutej nadpis ve score: "Ve vesmíru nikdo neuslyší tvůj řev" :-D . Jsem zvědav jak dopadne verze na PC.
Obrázek
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od hypnotic666 »

Vypadá to zajímavě, takové hry mě vždycky lákají, jenom doufám, že si to neveme moc z konzolových verzí, jako to obvykle bývá. Tzn doufám, že tam bude existovat něco jako quick save a load (systém checkpointů je kravina) a taky že si dají aspoň tu práci, že změní popisky u vysvětlivek, tím mám na mysli, že neuvídím "pro otevření dveří stiskni křížek" .... To je pak jasný, že se na pc verzi totálně vykašlali a čekám pak od toho jenom to nejhorší. Viz terror ovládání alone in the dark :)
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
jiri9
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. dub 2004
Bydliště: Pardubice

Re: Dead Space

Příspěvek od jiri9 »

Jeden z několika parádních trailerů, jen škoda, že jim to tak trhá :x
http://n-joy.cz/video/dead-space-traile ... qyzo0agh3/

Jinak přečet jsem si diskuzi pod tou recenzí na Tiscali, a téměř všichni se shodnou na tom, co už tady řek Slaava. Že to, že to není FPS, hodně ubírá na atmosféře, jelikož s pak člověk tolik neztotožní s hlavní postavou. To je fakt škoda.
GIGABYTE B550I AORUS PRO AX, AMD Ryzen 5 3600X, AIO XPG LEVANTE, 240mm, 16GB DDR4 HyperX Predator RGB 3200, MSI RTX 2060 Gaming Z, SSD: ADATA XPG SX6000, M.2 - 128GB + ADATA XPG GAMMIX S11 Pro, M.2 - 1TB, case Metallic Gear by Phanteks NEO G Mini V2, Power EVGA SuperNova G2 750W.
Red Devil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2004
Bydliště: Hořešovičky(Kladensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od Red Devil »

Ja si to nekoupim doom3 sem si koupil a nedohral...
Aby na ne nekdo porad bafal nemam doma dost trenyrek :oops:
H.o.m.i.e.
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. led 2008
Bydliště: Moutnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od H.o.m.i.e. »

Jsem na tom podobně :wink: . Strašidelný hry mně nevadí, vadí mi jen ty co se odehrávají v uzavřených prostorách.
Obrázek
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Dead Space

Příspěvek od riXo »

najhorsie co sa moze stat je len smrt a znovu load takze pohoda :-D
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od MichiGen »

riXo píše:najhorsie co sa moze stat je len smrt a znovu load takze pohoda :-D
Lenze ta smrt je celkom neprijemna a vizualne nechutna skusenost kvoli ktorej sa oplati neumierat :lol: toto dava tej hre a snahe o to neumriet celkom novy rozmer, to nie je nieco ako Doom 3 ze vam zcervena obrazovka a HUD a pride napis game over do dvoch sekund.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Red Devil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2004
Bydliště: Hořešovičky(Kladensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od Red Devil »

riXo píše:najhorsie co sa moze stat je len smrt a znovu load takze pohoda :-D
Zalezi na tom,jak se do hry umis vzit a vnimat to...
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Dead Space

Příspěvek od shadow »

Doom III měl podle mě do strašidelné hry daleko. Pokud chcete opravdu strašidelnou hru, dejte si Silent Hill sérii či toto? A tím odpovídám i autorovi threadu, též jsem o této hře nevěděl, holt klasické PC média o ní prakticky vůbec nereferovala, nebo aspoň tak, abych si ji všiml a konzolové magy nečtu. Ale vypadá to opravdu dobře. Druhou věcí už je, jak podařený bude PC port, protože počítám, že primárně se hra vyvíjela na konzole?

BTW Silent Hill je také 3rd Person a aspoň jemu to na atmosféře vůbec neubírá...

nebo nezapomenutelné The Thing na motivy stejnojmenné filmové Carpentorovy předlohy, ale to byla spíše atmosférická záležitost, než vyloženě strašidelná...
show must go on..
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od hypnotic666 »

Red Devil: jj, když se do toho člověk vžije, tak je to hrozný nápor na psychiku, ale myslím, že tahle hra nebude o strachu, jako spíš o lekání :) Určitě se to nebude hrabat na silent hill 3, kterej jsem hrál jednou fakt dlouho do noci a po několika hodinách už jsem z toho byl tak na dně, že po každým průchodu novými dveřmi jsem prostě zavřel oči, držel šipku dopředu a jenom poslouchal co se děje, protože to už fakt jinak nešlo :) A nejlepší byl kámoš, kterej už při loadingu nové lokace vehementně klikal na myši a první co po načtení udělal bylo to, že kolem sebe vystřílel zásobník brokovnice a až potom se koukal co v tý místnosti vůbec je :)

Tady to bude jako doom... Naběhnu do tmy, rozsvítím baterku, otočím se a tam bude příšera. Leknu se jak kráva, zabiju příšeru a půjdu dál :) A po hoďce a půl to vypnu, páč budu mít totálně vymytý mozek :)

Shadow: souhlas sillent hill je opravdu jedna z nejstrašidelnějších her co jsem hrál, až na ten poslední díl. Tam to bylo už nic moc... Trojka vede :)
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Dead Space

Příspěvek od shadow »

hypnotic666: U mě vede dvojka s Pyramid Headem, ale ještě jsem nehrál pětku, která už aspoň v USA vyšla... Ale ani nevím, jestli ji budu hrát, neb SH je už opravdu veliké psycho a to nějak už nemám zapotřebí :). Ale pokud bude povedená PC verze Dead Space, tak to si nejspíš ujít nenechám... Alieny a vůbec podobná sci-fi témata miluji :).
show must go on..
Red Devil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2004
Bydliště: Hořešovičky(Kladensko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od Red Devil »

No prave lekani mi uz jaksi nedela dobre....
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od spajdr »

ja jsem z toho castokrat nemohl usnout, mluvim o hrani silent hill 2 a 3 .. no mazec, jeste jsem si sehnal soundtrack a poustel si to dokola, hodne husta zalezitost.
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od slaava »

co se tyce silent hillu, tak to neni klasicke 3rd person hra, pac v nejakych lokacich, mistnostech, to proste tak hrat nejde... navic silent hill je kapitola sama pro sebe, kde se na nejakou akcnost moc zretel nebral (i kdyz souboju tam bylo dost), na tohle dilo jsem zvedav. snad to nevymrvej.... zatim to vypada slusne a ja se rad o tme v pulnoci na sluchatkach bojim :twisted:
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Dead Space

Příspěvek od shadow »

http://www.direct2drive.co.uk/6950/prod ... )-Download - £30.95

Též na EA Store UK, ale za £34.99.
show must go on..
hypnotic666
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2006
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od hypnotic666 »

Srovnání nastavení grafiky a hw požadavky... http://games.tiscali.cz/news/news.asp?id=29806&r=top

Požadavky jsou hodně mírné, takže si myslím, že to kde kdo rozhýbe, pokud to dobře optimalizovali :)
PC: Intel i7-7700K | ASUS PRIME Z270-K | Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series | MSI GTX 1070 GAMING X 8G | Corsair RM650x | AOC 24", 144Hz | Windows 10 64bit

Arguing on the Internet is like running at the Olympic Games for mentally challenged.Even if you win, you stay retarded.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“