Dead Space

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od junglist »

nema nekdo zkusenosti se zprovoznenim cestiny ve steam verzi hry? Pokud prehraju ty textovy slozky a pak zmenim v registru Locale na CS, tak se mi to stejne v registru po spusteni hry vrati zpatky na en_US. Delam neco spatne, nebo je to problem aktualni verze ze steamu?

Jestli je to na tohle forum moc warezoidni otazka, tak mi to nejak setrne sdelte :)
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: Dead Space

Příspěvek od laginoo »

ja vim, az prijdu domu po ranni tak poradim
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: Dead Space

Příspěvek od laginoo »

Takze si musis najit soubor od steamu ktery urcuje jazykove mutace hry (ve slozce se hrou "cislo_instal.vdf" ) a zmenis "en" na "cs" , nakopirujes cestinu a snad by to melo ficet
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od junglist »

parada, funguje. diky ;)
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od kotas »

Tak jsem začal hrát hru "konečně" taky a chci si dát právě hned za s sebou pak i dvojku (a možná i tu trojku, ale nejsou love), jedničku jsem sehnal za nějakých 120,- !

Ten AA v té hře plnohodnotně tedy asi nefunguje, co..přes nVidia Inspector jsem si vynutil FXAA a grafiku dal na max.detaily a vypadá to o dost lépe než s tím nastavením v menu hry..
Má někdo ještě nějaký tip či fígl, jak si "užít" lepší grafiky? Jsem už někde asi v pátým levelu.

Dost dobře se bavím a těch peněz rozhodně nelituji :wink:
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od kotas »

Moje screeny

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Dead Space

Příspěvek od Xnovic »

Jednička byla asi nejlepší! Hlavně ta atmosféra se někdy dala i krájet.. Jen mi vadila ta extra pomalá myš při míření..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od kotas »

Xnovic píše:Jednička byla asi nejlepší! Hlavně ta atmosféra se někdy dala i krájet.. Jen mi vadila ta extra pomalá myš při míření..
Tady jsem vyčetl a mě to taky pomohlo, že stačilo jen vypnout vert.synchronizaci 8)
laginoo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. kvě 2005

Re: Dead Space

Příspěvek od laginoo »

toto vesmes pomaha u vsech her kde je zpomalena mys.
MB: TUF B550M+ CPU: Ryzen 5 5600 RAM: Crucial Ballistix 4X8GB DDR4 3200 VGA: Sapphire PULSE RX 6600 8GB HDD: SSD WD Blue 500GB, HDD 1TB, HDD 1TB AUDIO:Logitech Z-5500 PSU: Enermax Infinity 720W CASE: NZXT Phantom, Mugen Max, Noctua NF-S12B redux
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od kotas »

Tak, dohrál jsem hru DEAD SPACE. Moje hodnocení 7/10

Co mi nejvíce vadilo na téhle hře..:
- hra vede "za ručičku" od začátku do konce, prakticky zde není žádná volnost
- po čase silně stereotypní záležitost
- hodně mi vadila ta předvídatelnost na příběhu a v postupu ve hře, tzn.: MUSÍŠ JÍT TAM, ALE POZOR, JE TAM NĚJAKÁ HMOTA = hned mi je jasné, jak vyjdu, bude řežba a hlavně na místě "kde je ta hmota"
- ke konci jsem hru hrál už jen ze samého donucení kvůli příběhu
- na samotném konci mě pobavila ta hláška, že si mám to video přehrát "konečně celé do konce" (kdo si ho pouští jen "na půl"?)
- nefunguje AA
- kde je ten hororový zážitek? Vždyť je to obyč. střílečka
- hra byla dle mého názoru "zbytečně dlouhá"
- lehká obtížnost, hru jsem dohrál na střední obtížnosti
- po cca 8 kapitole inventář plný nábojů a lékárniček :-(


Mno, mohlo to bejt lepší, ale podruhé si hru už jisto jistě nezahraji, koupil jsem ji za pár "drobných", tak toho nelituji, tady jsou ještě ode mě nějaký screeny :razz:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Taky sem to dohral.Asi hra s nejlepsi atmosferou co sem hral.Hlavne prvni 3 kapitoly byli neskutecny.Sem byl strasne podelanej.
Celkove uz i menu vydava takovy Hnus zvuky ze to navodi atmosferu jeste pred hranim.
AA se da zapnout v NV inspectoru:
Pridat AA profil 0x004010C0
A zvolit 4x MSAA + 4x SGSSAA.
Ve hre pak vypnout in game AA.

Stejny je to i u dvojky.

Edit jeste hodnoceni za me 8/10 za atmosferu.Sice ke konci sem se tak hodne nebal jako na zacatku, ale i tak dobra hra.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: Dead Space

Příspěvek od Logue »

Preco ma hlavny hrdina stale na hlave helmu ? A co je to za helma ?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Dead Space

Příspěvek od Alfajk »

je ve vesmiru, proto ta helma...a ja se stihl podelat uz behem traileru, tahle hra neni nic pro me, i kdyz pribeh vypada fakt pekne, jenze hororovky nehraju...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Deyw
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2007

Re: Dead Space

Příspěvek od Deyw »

vy blbci dvaaa (kotas,head) tedka jste me tak navnadili, ze to proste musim zahrat taky vsechny 3...
jinak kotas, mam takovej tus, ze na vanoce byla 1ka na originu zadarmo nebo k necemu levnymu zadarmo nebo tak nejak proste.. :D
urcite to tak bylo, protoze jsem kupoval krabicku hroozne davno a do originu jsem to nepridaval a ted koukam a mam tu vsechny 3.. :)
Myslim, ze i 3ka byla nejak levne k nejakymu humble bumble.. :D
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Dead Space

Příspěvek od kotas »

Ja koupil DEAD SPACE1+2 na STEAM za par korun v aukci na AUKRO tehda :-D
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Dead Space

Příspěvek od AllowedCry »

Tak co, hraje někdo remake? Za mě i když jde o remake, tak asi top 1 tento rok, ta hra nemá žádnou chybu, grafika je nádherná a nároky solidní. Hraju na ultra ve 4K dlss quality a jediný co jsem musel snížit je hloubka ostrosti, která při cut scénách dělala dropy na 10 fps :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Dead Space

Příspěvek od madPav3L »

Hrál jsem, dohrál jsem a za mě super. Vizuálně naprosto výborný, hratelnost klasika.
Jinak je k tomu i čeština https://prekladyher.eu/vlakno/dead-space-remake.4962/.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Dead Space

Příspěvek od Sobo »

Za me je Dead Space (remake) naprosty odpad, ktery si zaslouzi cenovku maximalne tak 20 euro, vic ne.
V prve rade hra trpi naprosto nechutnym traversal stutteringem, kdy kazdych par metru vyleti frametimes nahoru a animace / kamera se cukne, proste takovy micro-stutter. Obcas to vyleti i nad 100ms, coz uz je poradny sekanec, ktery by neprehlednul ani slepy. Na HW absolutne nezalezi, na nastaveni nezalezi, dela to porad, nejde se tomu vyhnout. Naprosto to demoluje muj zazitek ze hry. Nechapu, ze ostatni vyvojari umi udelat hry jako Spiderman nebo Cyberpunk, kde clovek muze vysokou rychlosti proletavat obrovske mesto s tunami NPC / aut, ale tady se jeden capek v malem koridoru plouzi rychlosti sneka a hra stutteruje jak smyslu zbavena - ti vyvojari by potrebovali postavit pred zed a na miste zastrelit. Jak nekdo muze byt az takhle neschopny, nad tim zustava rozum stat.
Tady o tom mluvi na DF: https://youtu.be/MvQl7EDPRC4?t=177

Druha a snad jeste horsi vec je stabilita hry. Prvnich par hodin celkem OK, od sedme kapitoly to obcas crashlo, vcera jsem si chtel vecer zahrat 9 kapitolu - 2 crashe za 5 minut. Tak jsem se na to vykaslal a pustil RDR2 (do tedka jsem ho nedohral, to bych asi mel napravit). A co mi uz uplne hlava nebere - z nejakeho duvodu mi ve hre pravidelne vypadava mys / klavesnice tak na jednu sekundu, proste to na chvili prestane reagovat na jakekoliv povely - wtf? Chyba HW to neni, protoze to dela jenom v tenhle hre. Taky obcas vypadne zvuk, tak musim v nastaveni windows zakazat a zase povolit sluchatka jako zarizeni, pak se to znovu chytne.
Ze zdroju dostupnych na internetu to vypada, ze development byl jiz ukoncen a nic dalsiho se neplanuje, takze hra je abandonware 2 mesice po vydani - skvela prace EA... A uprimne, ani hratelnost mi nijak uzasna neprijde. Hororovka to neni v podstate vubec, spis akcni hra v podprumerne osvetlenem prostredi, ale i starej FEAR byl za me asi tak 10x hororovejsi nez tohle. Mimo to nejsem nijak nadseny ze zbrani a jejich variability, ani z nepratel a celkoveho combatu, prijde mi to takove nemastne, neslane.

Za me brutalne prehypovana vec s naprosto katastrofickym technickym zpracovani. Dal jsem za to 60 euro, cekal dva mesice na patche, a kdyz je jasne, ze uz zavazne problemy nikdy nefixnou, tak jsem to teda zacal hrat a jsem spis znechucen. I s 50% slevou bych mel problem tohle nekomu doporucit, natoz za plnou cenu. Stve me, ze jsem si na ten technicky stav nedal vetsi pozor a neudelal si hlubsi research.
Naposledy upravil(a) Sobo dne úte 18. dub 2023, 22:08, celkem upraveno 2 x.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dead Space

Příspěvek od HEAD »

Puvodni hra je porad perfektne hratelna a bez stutteringu.Ja si remake koupim az bude za 200-300kc.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“