Guild Wars 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
korvinus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od korvinus »

no panove, to ja se musim GW2 zastat. MMO sem v podstate nikdy nehral (WoW na free serveru asi pred 6 rokama se snad neda pocitat), ale GW2 je pro me jedna z nejlepsich her vubec. predne se musi rict, ze je to casual hra, takze ano, jestli to hrotite 12h kazdy den, tak mate pravdu ze po nejakych par tydnech vas hra muze nudit, na druhou stranu GW2 vas nijak nenuti u toho sedet 24/7, takze i s par hodinama tydne si hru muzete celkem solidne uzit. Dale je treba si uvedomit ze proste end game content v GW2 neni jako ve WoW. nejaky power leveling nema smysl a na rozdil od WoW me levelovani v GW2 bavilo (nemusite jen zabijet moby, mate tu srdicka, visty, skakacky, dynamicke eventy, WvWvW). po dodelani 80 mate ale porad spoustu veci, ktere muzete delat (WvWvW, dungeony, PvP, legendary)

no a co je v GW2 noveho? predevsim living story. jedna se o obsah, ktery se kazdych 14 dni meni a vy za jeho plneni dostavate body, za ktere pak dostavate truhly s Goldy, gemy, skiny...

tohle vsechno je za nejakych 950kc podle me kopec srandy. nejvic me fascinuje absence mesicnich poplatku. clovek by cekal, ze kdyz za tu hru necaluje, tak se o ni vyvojari nebudou starat, ale living story svedci o opaku.

secteno a podtrzeno, po vylevelovani, ktere zabere 5-100h mate moznost hrat dungeony, PvP, WvWvW, skakat, plnit achievementy, farmit na legendary a kdyz vas tohle omrzi, tak je tu living story, ktere se meni kazdych 14dni. to vsechno bez mesicnich poplatku, takze nevim co vic si prat
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od killerek »

Teda co si pamatuju, tak dungy byly zbytecne tezke a drop v nich byl vysmech. Rychleji si nafarmil material/goldy a ten top equip vycraftil/koupil.

Legandary? 3 mesice farmeni pro par nicotnych statu vuci bezne sehnatelnemu equipu?

PVP? 5v5, kdy nas to nikdy nedalo v parte za jednu stranu, ale nahodne proti sobe?

WvWvW? Strana s vetsim poctem lidi s plosnym damage pri hromadne srazce bezela dal, dokud nepotkala silnejsi grupu? Vsude se behalo nekolik minut, aby si treba za par vterin umrel a bezel znova?

Ty eventy budou novinka, pac za mesic a pul od vydani nebyl ani jeden.
Saragar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. lis 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Saragar »

Gw sem nehrál asi půl roku ale nedávno sem se k němu vrátil. Korvinus asi napsal vše co je potřeba já jen doplním, že některé profese byli posíleny o 100 bodů takže maximum není 400 ale 500. Znamená to možnost dělání ascendent zbraní. Ascendent je taky nová věc je to vlastně třída nad exoticem.

Těch změn je ještě pár ale je lepší si to vyzkoušet ;).

killerek -> Pokud to bereš takhle tak to nebude hra pro tebe. Samozřejmě každému vyhovuje něco jiného ale už třeba u toho WwW tě zastavím protože sem běžně v 5-ti lidech sundal skupinku 10-ti a tak podobně. Je to o lidech co stebou hrajou. Je to Guild Wars ;)
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od killerek »

Saragar: Mas pravdu, ze je to o lidech, ale kdyz to vsichni, se kterymi jsme zacali, prestanou hrat, protoze tam neni co delat, tak asi neni co resit.

Na GW2 jsem se tesil a kupoval to s vydanim, ale bylo to pro me zklamani. Je dost mozne, ze se to od te doby zlepsilo, ale pro me uz je to pozde.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Alfajk »

ta hra proste neni wowko a jedini,kdo prestali hrat jsou ti,kteri si mysleli,ze je to "dalsi vyvojovej stupen wowka" a to teda rozhodne neni
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od killerek »

Popravde parta, co jsme zacinali, jsme byli lidi, co jsme spolu hrali v minulosti Lineage 2. Nejakej klon WoWka sem ani nechtel, pac uz sem toho byl prehranej.
Saragar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. lis 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Saragar »

Do GW přichází nový obsah mnohem rychleji než do WoW takže nejde říct, že v tý hře není co dělat. Můžeme říct, že to dělat ti lidé nechtějí.
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

Mohl by mi poradit někdo kdo hru má a hraje ji, po zapnutí hry a loadingu mi ve hře zmizne kurzor, ukazuje mi světlá místa kde je, tzn když najedu na button rozsvítí se, ale nejde vidět, a po zmáčknutí M jako mapy se hra celá vypne, máte někdo podobný problém ?


GPU to být nemůže když ostatní AAA hry švihaj bez problému ne ?

děkuji za rady
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Alfajk »

v menu si zapni hw kurzor
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

vyřešeno, způsobuje to EVGA precision.
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

Obrázek

nevíte proč se mi podtaktovává GPU, když podle fpsek by mělo máknout ?

při souboji občas skočí na 934 a na 1 sekundu na 1111 mhz ale stále to není třeba 1234 jako u jiných her kde to ždíme.


že by GW bylo spíše pro CPU ?

nastavení jako supersampling jsem tam dal záměrně, vsync taky protože ten tearing je hnusnej.
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od oneb1t »

protoze ses cpu limited :)
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

Obrázek

Já se snažil ale těch 100 % jsem tam nedostal...
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Když cpu nejede ani na 75% a ve shodnou dobu ani gpu nejede na plno (31%), tak bych neřekl že chyba je v tom že cpu nestíhá zásobovat gpu, ale bude to hrou samotnou.
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

když jsem hodně zatrhal obrazem a šel mezi lidi tak všude občas skočilo 78-83 % ale 97 + na všech jsem neviděl, když vidím logicky že procák v pohodě pracuje, tak bych chtěl aby zbylé snímky vykreslila flákájící se gpu.. ale jaksi si nedá říct škoda, jestli má někdo gw2 tak taky zkuste ať tu nečaruju jen já :)
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Vlastik80 »

http://www.tomshardware.com/reviews/gui ... 268-7.html

... no, závěry ať si raději vyvodí každý sám :)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Alfajk »

uplne normalne jses cpu limited,nic divnyho,ta hra nejede na nicem,kdyz se to poradne mele nebo jsou velky eventy
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
Marek4
Červená karta
Červená karta
Registrován: 26. čer 2014
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Marek4 »

jak nastavím vše na low tak na world eventech v pohodě běhám, s tím co mám nastavený teď tak 20 fps :D
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od Alfajk »

protoze veci jako render sampling a character limit jsou zavisli i na cpu,ne jen na grafice,dost mozna i enviroment a neco dalsiho....
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Guild Wars 2

Příspěvek od oneb1t »

hlavne je to proste a jednoduse singlethread s load balancingem staci se opet mrknout do process hackeru a dozvis se ze jeden thread ti bude vytezovat 25% procesor = 100% na jednom vlakne = cpu bottleneck
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“