Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

JJ, občas umres na melee rychleji nez mas sanci cokoliv zmacknout. Caster mi občas umre na charge+stun combo se srackama kolem. Pet build je asi jediny, kde bych si při opatrnosti troufnul na HC.

Nejvíce mi na melee prezije soldier+shaman (99 lvl) jedu ho na Forcewave. Blademaster (97 lvl) je fajn damage, ale umre casteji, většinou na stun/root nebo něco podobného, kdy nemuzu mlatit, jinak me 24% life steal na obou zbraních většinou dobře udrzi nebo pomuze Blade bariera. Shaman+Ocultista (91 lvl) na pety je fajn combo, ale bracha hral ted necra a ten si to teda daval mnohem vice na pohodu v ultimate. Ještě mam arcanistu (87 lvl) u nej si musim hlavne davat pozor na charge od mobu.
ketos
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. bře 2010
Bydliště: Bruntál

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od ketos »

Tak mám za sebou asi 10 hodin.Nakonec hraju necro/ocultist na miniony a hraje se to dobře.Někdy trochu bloudím,ale zatím se od toho nemůžu odtrhnout :D
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Dobra volba na první char, s nim si nafarmis uplne vklidu pak pro ostatni chary.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Nedoporučuju k téhle hře přistupovat, jako k Path of Exile, nebo Diablo. Nemá nijak uspokojivý endgame. Layout je vymodelovaný ručně a ne přes generátor. Náhodně se generují pouze spawny, vchody do jeskyní, překážky na křižovatkách, ale jinak je opakovaný průchod nuda už u druhého charu. Zvlášť, když je tam klasický newgame+ systém 3 obtížností.

Jakmile dáte všechny questy na Ultimate obtížnost spojené s průchodem všech dungeonů na skeleton klíče, tak jste v podstatě viděli všechno a není moc co dalšího dělat. Vysoká obtížnost a objevování světa je nejsilnější stránka hry, tak pokud si uděláte "nejsilnější" build podle návodu, přijdete o kouzlo Grim Dawn .)

Fakt doporučuji hrát to co vás baví a poprat se s nástrahama světa. Další charaktery, kterým nahážete legendární výbavu už jsou celkem o ničem, pokud vás nebaví experimentovat s buildama. Od toho je tu DLC Cruicible, kde se farmí věci úplně nejlíp, ale na to bych nešahal, dokud nemáte za sebou Ultimate a lvl 100. Nehledě na to, že nejvyšší Cruicible vlny jsou těžší, jak cokoliv v základní hře
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Popravde ještě se mi ani jeden char nepovedlo vybavit, jak bych chtěl, teda Acranista byl výbavou hotov nez prisel datadisk s mythical verzema veci. Buildy si jedu vlastní, ale občas kouknu na net na nejake zavislosti skillu/devotionu, abych nemel uplnou blbost.
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Mě se ještě nikdy v žádném RPG nepodařilo vybavit char tak, jak bych chtěl .) Jen jsem chtěl podotknout, že když vykosím ultimate, už nemá moc pointu ten char dál vybavovat. V GD mám dva high level chary a s prvním charem při vydání hry jsem ji nedokázal dokončit (lvl 83 blitz warder). S druhým charem teď (lvl 100 blademaster) mi zbývá domlátit posledního bosse v kampani a Port.

Asi si udělám Summonera na farmení Cruiciblu a dovybavení postav, ale nepředpokládám, že by mě to dlouho bavilo. To nejlepší na GD je prostě ten první průchod a pokoření hry. Endgame farmení je dost nuda a navíc je zoufale málo místa ve sdíleném inventáři...

GD je dobrá hra a za dobrou cenu, ale PoE/Diablo jsou jiná liga v endgame. GD je spíš taková single kampaň jednorázovka
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Ja bych si rad nejaky char vybavil tak, ze vykosim ultimate i s nemesis bosama, dungama i cruicible.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Jinak tady jsou navody na tri skryte questy (první je ve všech obtížnostech a zbyle jsou jen na ultimate:
The Hidden Path
Daila
Lokarr
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Alfajk »

koupil jsem to ted v akci a pustil jsem se do hrani, mohl by nekdo sepsat nejaky zakladni info, ktery by mel hrac grim dawn vedet a neni to uplne jasny na prvni pohled primo ze hry? treba neco ohledne equipu, craftu, buildu, statu, questu...

pribeh me moc nezaujal, takze texty preskakuju a proste zabijim mobky, o to konec koncu v ARPG jde, prichazim o neco zajimavyho po pribehovy strance? ten system reputace jsem taky zatim nejak neresil (jsem lvl 15)

hraju melee two hand warriora a k tomu asi prihodim shamana, coz je jedinej class se synergy pro two hand zbrane, ne? moc nechapu staty, jako melee fighter mam jet teda physique nebo cunning? physique podle popisu nijak nezvysuje dmg, pouze obranu...je potreba obranu resit? me vzdycky vic bavil poradnej dmg, nez to ohlodavat a tankovat

mam to zatim bez dlc, takze herni mapa kterou od zacatku vidim, je celej herni svet, kde se budu pohybovat, nebo se pak otevre dalsi "mapa"?
jak se daji otevrit ty ruzny zasypany a zataraseny cesty? na mape to vypada pruchozi, ale ve skutecnosti to nejde
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

- všechno podstatné vyčteš ze hry. Postava se nedá vyloženě zkazit, lze respecnout všechno, kromě class, takže není třeba se ničeho strachovat. Třeba souhvězdí neřeším až do lvl 85 flákám, co mě napadne
- je dobrý si hned na začátku vymaxovat nějaký používaný spell
- napadá mě snad jen typ, aby jsi si nezapomněl koupit a aktivovat papír na rychlejší reputaci. Je to kvůli max enchantům za reputaci. Na max reputaci se dá koupit rep boost i pro alty
- nevyplatí se syslit modré věci pro alty, pouze max level verze, nebo to, co nezabírá místo (prsteny, amulety)
- loot se dá filtrovat, takže velmi rychle můžeš schovat bílé, žluté a časem i zelené itemy, ať není bordel na obrazovce
- neboj se projít celou mapu před skokem na další obtížnost kvůli svatyním na souhvězdí. Svatyně s obtížností postupně ubývají a roste cena za aktivaci svatyně
- neboj se enchantovat a používat upgrady. Vždy si můžeš za poplatek nechat item odenchantovat (zrušit tak soulbound), nebo v případě cenného enchatu můžeš zničit item a zachovat enchant

- cunning je na melee damage a crit, phys je pouze odolnost, spirit je na spell damage. Investuj podle potřeby do všeho, protože trochu spiritu potřebuješ na nošení top prstenů a dost phys potřebuješ na nošení nejtěžších zbrojí
- vykašli se na konverze damage... itemy/ability typu 30% phys damage converted to fire. To je top endgame problematika. Jeď ze začátku jednoduchý typ damage třeba physical/internal trauma, nebo u shamana lightning/elemental/electrocute. Každý typ damage má hit a dotku, co spolu souvisí viz fire dmg + burning dmg. Je to dané classou. Za vojáka prostě nepojedeš moc chaos damage a za sorceress zase nepojedeš physical

- mapa je komplet, žádná další tam není x) do všech oblastí tě zavedou questy, i do těch skrytých, ale questy se postupně odemykají podle reputace. Zasypané průchody jsou RNG, aby průchod mapou byl různorodý. Mapa je totiž pevně daná. Nové průchody a cesty, které lze otevřít třeba dynamitem jsou označené
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Alfajk »

aha, dik za shrnuti... a treba ten lighting damage u shamana, profituje ze spiritu, takze je potreba jet i u warriora, pokud by se soustredilo na nejakej elemental dmg? internal trauma dmg je jako bleeding? svatyni jsem zatim moc nenasel, mapy prozkoumavam skoro cely, obvykle bejvaj v podzemnich Cave

jak dlouhej je zhruba jeden pruchod hrou na jednu obtiznost?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Ted jsem na konci datadisku s novou postavou na normal/veteran a nahrano dle hry 17 hodin. Něco z toho bude afk. S první postavou mi to rvalo urcite dele nez sem se naucil mapy apod.
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Delarge »

Alfajk píše:aha, dik za shrnuti... a treba ten lighting damage u shamana, profituje ze spiritu, takze je potreba jet i u warriora, pokud by se soustredilo na nejakej elemental dmg? internal trauma dmg je jako bleeding?
Internal trauma je DoT varianta od physical damage. Bleeding je samostatnej typ dmg (DoT). Taky není pravda, že všechny typy dmg mají DoT variantu - piercing dmg, chaos dmg, aether dmg nemají:
http://grimdawn.wikia.com/wiki/Damage_Types

Pokud umíš aspoň trochu anglicky, tak neni nic jednoduššího než se ponořit do oficiálního game guidu:
http://www.grimdawn.com/game.php
nebo projet docela slušný forum:
http://www.grimdawn.com/forums/index.php
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Alfajk »

tak uz to uplne od ruky nejde, hraju zatim ciste solidera s two handem, lvl 34, postaveny na cadence autoattack + blade arc na trochu aoe dmg, blitz na rychlej presun a celkem 32 skill pointu v mastery, ale uz docela umiram, ted jsme byly poprve v dungu co se odevira tim skeleton klicem a chcipli jsme ve treti vlne a celkove uz tolik mobum nenakladam tolik, jako do ty 25 urovne, ted zacali davat oni me

co s tim? asi jediny reseni to bude nejak prekopat, ale nevim jak, vic skillu, ktery by se dali pouzit k dmg, solider nema
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od TankGeorge »

Zařaď do buildu life leech přes itemy, nebo přes devotions, nebo obojí podle potřeby. Damage se nejlépe zvyšuje přes stat "offensive ability". Časem se nevyplatí slepě zvyšovat damage přes +%damage, ale chce to nakombinovat s crit chance, crit damage, attack speed (hlavně pokud jedeš cadence) a právě tou offensive ability
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Ten dung si nechte na konec obtiznosti, protože to budete na 50 lvlu a to uz vam napadaji nejake 50 lvl epicy a hlavne moby v dungu uz nebudou tolik levlu nad vama.

Tohle by ti mělo pomoct v rukavicich:

https://www.grimtools.com/db/items/2861

Pak se daji ještě vycraftit na zacatku slusne zelenky u kovare, ale je problem, ze u první postavy mas většinou malo scrapu.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od Alfajk »

tak mame dohranej normal, dokoncily jsme to na 50 lvl, nekde jsme neudelali 1 shrine a zatim jsem ji nenasel, + 1 dalsi, ktera je locknuta nejakym questem (to si pak vygooglim), mam ciste warriora 9000 dps, 3600hp a vsechno onehituju, strasnej vrahoun ale moc toho nevydrzi

to hra konci bez titulku? zabili jsme takovyho velkyho mozkocuca co vypadal jak mozek z hvezdny pechoty a dal uz nic vic? chybi me spousta bounty ukolu, ale nevim, kde jsou, asi nema moc smysl je dodelavat, co?

co ted? pustit se do hrani elite? muzu nejakej pustit elite+veteran? normal+veteran sel, ale elite+veteran je locknuty

mame jeste vyfarmit ty skeleton key lokace, nebo to taky nema vyznam, kdyz se chystame na dalsi obtiznost od zacatku kampane?

muze me nekdo linkout pouzitelnej build i s tema drahokamama a devotion? (rekl bych, ze od elite uz bude nutnost hrat trochu s rozvahou a nenaklikat to tam tak nejak nahodne...), porad jeste nevim, jakej druhej skill tree prihodit k melee two hand warrovi, asi jedine shaman, ze?

a jeste by me zajimalo, jakej je celkove nejsilnejsi character/build? v budoucnu si urcite jeste dame minimalne jeden pruchod, tak bych chtel zkusit neco jinyho, nez warriora
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Grim Dawn (RPG od tvorcov Titan Quest)

Příspěvek od killerek »

Hele, bounty sem jel jen na prvním charu na dodelani reputaci, abych pak mohl pro další chary koupit svitky na rychlejsi zisk reputace.

Klidne si ty dungy probehnete, jsou to expy a od 50 lvl i sance na legendarku, která by vam mohla pomoct na elite. A probehnete si i Hidden path quest.

Veteran je jen mod na silnejsi normal.

Tady mas odkaz na shriny:
http://www.grimdawn.com/forums/showthread.php?t=26777

Shaman tam ma bonusy do twohanded a buff na HP plus HP regen, takze proc ne.

Buildu je hodne a v podstate každý char ma nejaky silny build, ale je to dost o vecech, takze to zatím nemá cenu moc resit.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“