Fallout: New Vegas

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Still.Lord »

No k vykrádání hrobů je loapata prý přímo na hřbitově v Goodsprings :wink:
Walker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Walker »

RomanOn píše:Tak u mna zatial najlepsia hra za posledne obdobie aj ked teda problem z padanim a podobne zalezitosti... Mrzi ma ze som dosiahol maximalnu uroven a uz neziskavam expi a to som este len teraz zobral perk pruzkumnik a odhalili sa mi neobjavene miesta.. Takisto by ma inak zaujimalo ako zoberem lopatu? Bud nejaky bug alebo neviem. Lopatu treba na vykradanie hrobov. Ked som vsak jednu konecne nasiel, vobec nejde zobrat, iba mi teda ukazuje jej nazov ze lopata...


tohle se mi taky stalo...musíš si najít jinou :-)
huhla
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. říj 2009

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od huhla »

nejjednodussi je lopatu koupit od obchodnika v prvni vesnicce
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od theedge »

Ahoj. Chci se zepatat -> odhaduji že jsem teď v cca polovině hry a budu upgradovat na nový PC a z XP na W7 64. Pojedou mi Savy uložené v XP i ve Win 7 64bit ? Nemáte s tím někdo zkušenost ? Na hraní nemám moc času a hra je nadlouho, tudíž čekat s reinstalem na dohrání hry nemůžu.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Still.Lord »

Řekl bych, že bezproblemu. Jen se změní umístění savu, to je vše
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Fallout: New Vegas - úkol Vrána k Vráně sedá

Příspěvek od Pepa1 »

Nemohu se dostat do Stříbrné horečky, při plnění úkolu Vrána k vráně sedá a to v situaci kdy hlídám venku, a po skončení hlídání se mám hlásit uvnitř. Parťák mi zmizí uvnitř ale bohužel dveře jsou zavřené.... :(

//edit: už se to řeší taky tady: http://forum.madbrahmin.cz/viewtopic.php?f=39&t=1661
ale zatím bez výsledku, radí zkusit vypnout češtinu, tak to zkusím....


//edit 2: takže vyřešeno, když se vypne čeština tak to funguje, tzn. jedná se o bug v češtině :!:
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od theedge »

Ahoj. Chci se zeptat na kvalitu obrazu ve F-NV na kartách ATI/AMD a nVidia. Přešel jsme teď z nVidia 8800GT na AMD HD6950 -> nikde jinde nepozoruju rozdíl jen v F-NV. Popravdě si nejsem 100% jistý, protože v těhto lokacícj jsem s nV ještě nebyl. Ovladače mám aktuálně 11.1a Hotfix, Win 7 64-bit.

Dávám vytípané screeny kde to je asi nejvíc viditelné -> týká se o jen textur trávy a stromů.
Je nutné screen stáhnout a zobrazit v plné velikosti. Tráva je taková "pixelová".

http://img141.imageshack.us/i/falloutnv1.jpg/
http://img189.imageshack.us/i/falloutnv2.jpg/
http://img823.imageshack.us/i/falloutnv3.jpg/

Na screenech není zapnutý AA, když v Catalystech natvrdo zapnu AA tak je to lepší. Ale bez AA jsou nekteré scény dost hrozný. Co vy na to ? Dělá to na všech ATI/AMD a dělá to i na nVidia ?
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Still.Lord »

Já myslím že to dělá jen ten AniAliasing (AA).. :D
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od theedge »

Still.Lord: A co jako podle tebe dělá ten AntiAlisasing (AA) ? Píšu že ty screeny jsou bez AA. S AA se to o něco zlepší, ale pořád to není nic moc. Na nVidia se mi ta tráva zdála líp renderovaná.

Nikdo jiný se s takovým obrazem nesetkal ? a nebo to je v F-NV normální ?
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Pepa1 »

já myslím, že je to u FNV normální... ale co zkusit nějaké high res textury? teda pokud něco je, na F3 byly ....
vernys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2010
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od vernys »

Pepa1 píše:já myslím, že je to u FNV normální... ale co zkusit nějaké high res textury? teda pokud něco je, na F3 byly ....
jj, jak na F3, tak na FNV jsou :)
Moje pc Nvidia Geforce GTX 570 800/2000,AMD PHENOM II X4 965 4GHZ,KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3,FORTRON BLACK POWER 750W,GIGABYTE 790XTA-UD4,WD CAVIAR BLACK 1TB,EUROCASE MONSTER 9002....BENQ G2420HDBL


Kllrt a Rox Cox jsou moji kamarádi
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od theedge »

vernys píše:
Pepa1 píše:já myslím, že je to u FNV normální... ale co zkusit nějaké high res textury? teda pokud něco je, na F3 byly ....
jj, jak na F3, tak na FNV jsou :)
A kde se to dá sehnat? .. nebyl by nějakej link ?
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
vernys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2010
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od vernys »

Moje pc Nvidia Geforce GTX 570 800/2000,AMD PHENOM II X4 965 4GHZ,KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3,FORTRON BLACK POWER 750W,GIGABYTE 790XTA-UD4,WD CAVIAR BLACK 1TB,EUROCASE MONSTER 9002....BENQ G2420HDBL


Kllrt a Rox Cox jsou moji kamarádi
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od theedge »

dík, večer to zkusím ...
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od shadow »

Heh, tak nejdřívě mě to nějak moc nebavilo, protože už jsem to vlastně jednou hrál, přeci jenom je to v podstatě pořád to samé jako původní F3 (zdůrazňuji "v podstatě"), ale postupně, když jsem do hry - i díky nachlazení - více pronikl, tak mně to začalo bavit stejně jako před lety F3 a možná ještě více.

Ty questy jsou v New Vegas opravdu takové promyšlenější a příhodnější a vylepšení herních možností je určitě také klad, i když otázkou do jaké míry skutečně v praxi využitelné (aspoň já třeba možnosti survival vůbec nevyužívám, stejně jako mně nechávající chladným i ty přítomné karetní hry, i když určitě pro mnohé to bude zajímavé zpestření + ani nevím, jestli jsem doteď správně pochopil ty proměnné DAM x DPS u zbraní, a v podstatě lze říci, že jediné, co z nových prvků skutečně občas využiju je recyklace ammo.

Jinak kladem je určitě odstranění té v původním F3 kritizované nutnosti cestovat metrem, ale z mého pohledu mohli také odstranit nemožnost "teloportace" z interních lokací, anebo aspoň zakomponovat možnost přeskočit přímo do té které lokace New Vegas Stripu, a ne jen před jeho vstupní bránu atd., ale asi zde už taky narážíme na limity enginu.

Každopádně oproti F3 je hra určitě delší, asi i díky většímu počtu (mám zato) questů a většímu počtu dialogů (u těch dialogů hodnotím určitě kladně větší zastoupení a vliv vlastností jako je speech, barter nebo třeba medicine na odpovědi). Jsem asi na 75 hodinách, LVL 26 a určitě je zde ještě tak na 25 hodin herního obsahu (při ponechání si konce main questu až na konec samotné hry)...

+ pak tu máme ještě DLC.

(pro srovnání původní F3 se všemi DLC jsem dal myslím asi za 100 hodin, a to jsem prolezl prakticky všechno).

Hru hraju na Xboxu a už mě asi 4x totálně zamrzla s nutností znovuzapnout konzoli + všiml jsem si i nepříjemného bugu, když necháte vaše companiony někde čekat, tak to hra nějak neregistruje, aspoň v tom smyslu, že např. NPC, které potkáte je komentují, jako kdyby Vás Vaši companioni nadále následovali. + asi dvakrát se mi stalo, že se má postava někde zablokovala, což si vyžádalo následný load..
show must go on..
vernys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2010
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od vernys »

Konečně jsem dorazil do Vegas, ale hned mám problém. V tom Bennyho casinu mi sebrali skoro všechny zbraně, Benny utekl a já dostal asi 8 questů. No, problém je vtom, že ten chlap na recepci mi řekl, že zbraně jsou v patře, v bance a když dám rozhovor s tou ženskou co tam je, tak nemám možnost se jí zeptat na moje zbraně :(

Edit: Tak jsem nakonec přišel natzo, že po opuštění kasína se mi zbraně vrátili, uff, to jsem si oddechl. Jinak nevíte kolik hodin hraní mám ještě před sebou? :) (kdybych plnil všechny následující questy)
Moje pc Nvidia Geforce GTX 570 800/2000,AMD PHENOM II X4 965 4GHZ,KINGSTON 4GB 1600MHZ DDR3,FORTRON BLACK POWER 750W,GIGABYTE 790XTA-UD4,WD CAVIAR BLACK 1TB,EUROCASE MONSTER 9002....BENQ G2420HDBL


Kllrt a Rox Cox jsou moji kamarádi
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Pepa1 »

Takže jsem se dočkali i neoficiální češtiny do DLC Dead Money, zaplaťpánbu a mooooc děkuji všem hochům z vaultu šílené brahmíny :) http://www.madbrahmin.cz/

přímý link: http://www.madbrahmin.cz/falloutnv/down ... estina.rar
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj. Nikdy jsem zatím Fallouta nehrál a proto se zeptám.
Jak se hraje? Je to jen nějaká "tahovka", nebo se to nechá hrát jako 3D akce s RPG prvky? (třeba STALKER).
Já mám rád akční hry, ale podle videí, co jsem viděl, tak si taktizujete každý vystřelený náboj.
Díky
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Bez_n1ck »

Jde to tak i tak.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: Fallout: New Vegas

Příspěvek od Pepa1 »

Xnovic píše:Ahoj. Nikdy jsem zatím Fallouta nehrál a proto se zeptám.
Jak se hraje? Je to jen nějaká "tahovka", nebo se to nechá hrát jako 3D akce s RPG prvky? (třeba STALKER).
Já mám rád akční hry, ale podle videí, co jsem viděl, tak si taktizujete každý vystřelený náboj.
Díky
mám rád stalkera a s chutí hraju i FallOut3 i New Vegas, takže mohu jen doporučit. Nejlepší je, že je na vše několik možností jak "řešit" úkoly, takže se to může řešit silou nebo to tzv. okecat. Obojí má své výhody. Je to hodně tzv. na čas, tzn. když chceš prošmejdit všelijakej kout a plnit boční questy. A když by ti jako ostřílenému gamerovi nestačila obtížnost, tak se u New Vegas nechá zapnout hardore mod....
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“