Detroit Become Human

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Detroit Become Human

Příspěvek od AllowedCry »

https://games.tiscali.cz/recenze/detroi ... nze-313597

Tak co, hraje někdo? Cena je fajn.

Já už se blížím ke konci. Občas jsou ta rozhodnutí a jejich důsledky fakt k nasrání, ale emoce v tom jsou a rozjedu to minimálně ještě jednou.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

Já to mám projeté z PS4 hned po vydání, ale určitě plánuju zopakovat na PC.
Hodně se mi to líbilo. Asi první hra, kde jsem měl i trochu pocit, že moje rozhodnutí opravdu ovlivní příběh.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Sobo »

Jak moc je to interaktivni film? Je tam i dost pasazi, kde clovek musi "hrat" a ne jenom vybirat rozhodnuti A/B/C?
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od AllowedCry »

Je tam hodně hraní.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od madPav3L »

Nevím jestli bych to nazval hraním. Je to jenom taká nutná výplň mezi filmečkama a rozhodnutím A-B-C. To hraní je buď nějaký koridor nebo pár místností a musíš tam najít vodítka, předměty nebo s někým pokecat, aby jsi se mohl pohnout dál a tak pořád dokola.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od AllowedCry »

J, tomu se říká adventura :roll:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

No jo.. "Hraní" se totiž většinou rovná dvaceti hodinám bezmyšlenkovitého střílení po stovkách nepřátel.. odeber gunfighty a lidi se budou nudit.
Já, co si pamatuju, tak se tam hlavně hraje stylem QTEček, ale pak samozřejmě to klasické adventurní chození, kecání a hledání, to tam je taky.
Nevím jestli bych to nazval hraním. Je to jenom taká nutná výplň mezi filmečkama a rozhodnutím A-B-C. To hraní je buď nějaký koridor nebo pár místností a musíš tam najít vodítka, předměty nebo s někým pokecat, aby jsi se mohl pohnout dál a tak pořád dokola.
Když si tak vybavím, jak vypadá aktuální Last of Us 2, tak tady jsi ji přesně popsal...
Koridor nebo pár místností a musíš najít cestu do dalšího koridoru, nebo klíč, aby jsi se mohl pohnout dál a tak pořád dokola. Jen teda s tím rozdílem, že občas musíš pár lidí zabít a tím pádem se v tom koridoru zdržet o pár desítek minut. Super :) Jinak jsou to vlastně jen nutné gunfighty poslepované filmečkama. Hraní jak cyp :roll: :lol:

Upřímně Detroit je v gameplayi rozmanitější než Last of us. Jen si tam nezastřílíš.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od HEAD »

Nedavno jsem to dohral a hned s nejlepsim koncem pro vsechny :) Ale zahraju si to jeste jednou pac chci zmenit nektere volby.
Co jsem koukal na lets playe. tak 90% lidi to posralo a nemelo nejlepsi konec pro vsechny zajimavy.Vlastne pro karu jsem snad jeste nevidel nejlepsi konec na youtube(vzdy tam neco posrali v posledni volbe)
Ted hraju heavy rain a je to rozhodne horsi.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

Udržet Karu naživu je docela těžké no, taky se mi to nepodařilo. Ztroskotal jsem při hledání jízdenky nebo něco takového.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od HEAD »

Udrzet nazivu to uz jsem parkrat videl, ale pak ta posledni volba na hranici to kazdej posral :)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

Však to mluvíš o tom, když jeli do Kanady a potřebovals jízdenku nebo něco ne? A když jsi ji včas nenašel, tak konec. Každopádně jsem pak viděl nějaké konce ze šrotiště. Upřímně si nepamatuju, jak jsem skončil já, jestli je po tom nenalezení jízdenky úplná smrt nebo ne... no už se těším až si dám repete :)

Dá se to hrát i na klávesnici? Jak se to chová?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Ache »

A jak to rozjet 100% stabilně? Co tak pročítám diskuze na Steamu i všude jinde, tak je to víceméně otřesný PC port. Někde doporučují jít s detaily na minimum, lock 30fps a pod. WTF? Já sem prošel první část v poho, a jak se objeví na obrazovce negroandroid :-) tak crash (zásek obrazu, hra podle zvuku jede dál).

Frostys: Jo na klávesnici to jde (páčkovač nevedu), ale ty volby jsou takový nepohdlný - když chceš nějaký předmět sebrat nebo prozkoumat tak to chce držet tlačítko myši a její pohyb (náhrada asi za analog + nějaký tlačítko). Prostě konzolistickej port, bez špetky optimalizace na PC.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od HEAD »

Frostys píše:Však to mluvíš o tom, když jeli do Kanady a potřebovals jízdenku nebo něco ne? A když jsi ji včas nenašel, tak konec. Každopádně jsem pak viděl nějaké konce ze šrotiště. Upřímně si nepamatuju, jak jsem skončil já, jestli je po tom nenalezení jízdenky úplná smrt nebo ne... no už se těším až si dám repete :)

Dá se to hrát i na klávesnici? Jak se to chová?
Ne pak jeste na hranicich uplne posledni volba za karu :)
Jinak hraju to na gamepadu a hra mi nepadala.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od AllowedCry »

Ache píše:A jak to rozjet 100% stabilně? Co tak pročítám diskuze na Steamu i všude jinde, tak je to víceméně otřesný PC port. Někde doporučují jít s detaily na minimum, lock 30fps a pod. WTF? Já sem prošel první část v poho, a jak se objeví na obrazovce negroandroid :-) tak crash (zásek obrazu, hra podle zvuku jede dál).
Hrál jsem to na ultra a semtam propad i pod 60, CPU i GPU místy 80st :lol: Ale pád jsem měl za celou dobu jen jeden a hned na to vyskočila tabulka ať si aktualizuji ovladač, no tak jsem to teda konečně udělal a od té doby bez problémů.

E// Co se mého konce týče: Vyřešeno pacifisticky, asi ale díky uvolnění té armády díky Konorovi, ale Kara s Alice zabili v koncentráku při útěku :D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od HEAD »

Hraje/hral tu nekdo beyond two souls?Je to od stejnych autoru jako detroit a musim rict ze zatim pecka.Heavy rain mi moc nesedel hlavne ten konec to vubec nedava smysl.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

Hrál jsem, některé kapitoly byly fajn, některé byly dost nuda.
Možná je to lepší hrát to chronologicky a ne tak, jak autoři zamýšleli. Protože to udělali na hovno a nedává moc smysl mít to takhle halabala... Ale určitě mě to bavilo méně než Heavy Rain.

HR mám dohrán samozřejmě taky. Něčeho zvláštního, co by nedávalo smysl jsem si nevšiml. Jen ty flashbacky či halucinace si mohli odpustit. Ty tam nedávaly smysl. A pokud si dobře pamatuju, vývojáři původně plánovali, že bude vrahem někdo jiný.. nebo že hlavní postava v těch halucinacích uvidí vraha, nebo bude on vrahem sám.. nevzpomínám si... potom by ty flashbacky dávaly smysl. Takhle tam jsou víceméně zbytečné a matoucí.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od HEAD »

Heavy rain vubec nedaval smysl-vrazda dedka ve starozitnictvi-celou dobu hraju za shelbyho jako WTF?, halucinace/vypadky a ty papirky u ethana, souboj agenta FBI s maskovanym shelbym, kterej vubec nevypadal jako 150kilovej tlustoprd.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Frostys »

Asi bych si musel dát repete. Možná máš pravdu. Je to už pár roků.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od Alfajk »

HEAD píše:Heavy rain vubec nedaval smysl-vrazda dedka ve starozitnictvi-celou dobu hraju za shelbyho jako WTF?, halucinace/vypadky a ty papirky u ethana, souboj agenta FBI s maskovanym shelbym, kterej vubec nevypadal jako 150kilovej tlustoprd.
HR byl uplne debilni, on totiz puvodni pribeh nemel vubec vypadat takhle, nakonec to museli cely na rychlo prostrihat a poskrtat a vznikllo z toho to, co vubec nedava smysl (nedava to smysl uplne stejne jako prvotina Fahrenheit: Indigo Prophecy)

ale Beyond i Detroit jsou o nekolik urovni jinde, obe hry jsou podle me dobry, pribeh je originalni (Homeless chapter v Beyondu je bomba, nevim ve ktery hre jsem naposledy asistoval u porodu) a Detroit je taky kvalitka, kde se u ruznych rozhodnuti pribeh skutecne dokaze dost odlisovat.
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Detroit Become Human

Příspěvek od elcrys »

Já kdysi hrál Fahrenheit a odnesl si z toho celkem silný zážitek. Ta hra se prostě nepodobala ničemu jinému, co jsem do té doby na PC hrál. Na Heavy Rain jsem se potom hodně těšil, zvláště po uveřejnění "Casting" videa. To, že se potom Quantic Dream dohodl na exkluzivitě pro konzole, jsem nesl těžce, ale hru jsem si přidal na svůj todo seznam a plánoval, že si třeba jednou nějakou konzoli pořídím a odehraju ty nej exkluzivity.

S příchodem her na PC (potažmo Steam) byl můj problém vyřešen a teď už mám za sebou jak HR, tak i Beyond a právě začínám Detroit.

Bohužel HR byl pro mě zásadním zklamáním, kdy mě jednak neoslovil příběh, tak mi vadilo i časté střídání mnoha postav, o jejichž pozadí se hráč moc nedozví (tudíž k nim moc nepřilne). Hra se snažila prezentovat jako detektivka, ale proti tomu šla hromada nelogičností, které plynuly z proškrtání scénáře na poslední chvíli - viz dobré vysvětlení:
https://www.youtube.com/watch?v=9FsYF9quOZE
Pokud u hry tohoto typu nefunguje příběh, tak už z toho moc nezbývá. Hodnotil bych tak 6/10.

Naopak příjemně mě překvapil Beyond, který opět pracuje s nadpřirozenem (což pomůže ve chvílích, kdy by chyběla logika) a zavádí intuitivnější ovládání a profesionální herecké výkony. Líbil se mi taky koncept nelineárního vyprávění, ve kterém se člověk neztrácel a chápal dané souvislosti (při načítání se zobrazuje přehledná časová osa). Hra mě tolik nadchla, že jsem si ji potom dal ještě jednou v "remix" módu, který se měl držet více chronologického pořádku. Paradoxně v tomhle módu byla hra méně přehledná, protože chybí zobrazování časové osy a několik kapitol je stejně uvedeno mimo časovou posloupnost. Celkově bych hodnotil na hodně dobrých 9/10.

No a teď mě čeká Detroit - zatím jsem v první kapitole vylezl z výtahu a hned to vypnul, protože jsem myslel, že mám něco s grafikou (případně s očima). Tak brutální blur/agresivní depth of field jsem ještě neviděl, ale jak koukám na gameplaye, tak je to norma při jakémkoliv nastavení. Říkám si na co jsou ty extra detailní textury a filtrování, když to potom přeplácnou takovým efektem. Hledat potom předměty v blurfest místnosti je opravdu labůžo :) . Doufám, že se to zlepší dál ve hře.

A nakonec si dám Omikron: The Nomad Soul, ať to mám komplet.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“