The Elder Scrolls V: Skyrim

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Kama »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
marcelus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od marcelus »

Riku píše:Kdybys mi nahrál to ENB pro 780/970 tak bych byl vděčnej, nechce se mi v tom moc vrtat.

A do textur se moc pouštět nebudu, protože mi je jasný, že pak bych víc modoval, než hrál jako když jsem to hrál před lety a pak jsem ani nedokončil hlavní příběhovou linii :D Takže si tam chci k ENB akorát dát nějakou hezčí vodu a budu hrát :)

Jsem teď koukal na srovnání SE a původní verze a opravdu má SE tak rozmazaný textury jako v tom videu? Ani ta změněna barevná paleta se mi nelíbí a je to takový mdlý... https://youtu.be/mczA3LlUyWo

SE verzia je vo vsetkom lepsia nez povodna verzia. Ma uz od zaciatku pomerne dobre zvladnute tiene oproti tym rozpixelovanym z povodnej verzie, ma lepsi LOD a ugrids command mozes hnat az do 13 bez toho aby si velmi prisiel o vykon takze aj paradny LOD dostanes. Vykonovo je na tom SE verzia tiez velmi dobre a hlavne bezi ako 64 bit aplikacia a nie si tam limitovany trapnymi 4GB ram ktore ked prekrocis hra ti padne...jasne mas ENB ktore to z casti eliminuje ale ani to nie je uplne OK. Modovanie o dost pohodlnejsie lebo data files z launcheru povodnej verzie je zapracovany priamo do hry a nemusis kvoli postupnosti ci zapinaniu/vypinaniu modov opustat hru a staci ist len do hlavneho menu. ENB uz nezerie tak vykon ako v pripade povodnej verzie. Normalmapy su v o dost lepsom stave tak uz neusis ani pouzivat mody ako boli "no more blocky faces" atd...

Na postavy pre SE verziu su dobre mody

Wico : kompletne nove meshe aj textury pre vsetky postavy a pomerne kvalitne vratane textur tvare

http://www.nexusmods.com/skyrimspeciale ... mods/2136/?



True Eyes : no comment

Noble Skyrim :

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/45807/?

dobrych 95% hry v 2K texturach ktore este mozes vylepsit tymto ze budes cumiet
. Napriklad skaly a okolite skalnate pohorie uz nebude tak trapne hranbate ale bude mat pekne zaoblene a detailne okraje. Mury, skaly, steny atd budu ovela clenitejsie a bez nuloveho dopadu na vykon.

http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/992/?

Smim : 3D objekty namiesto tych fake 3D z hry. Noble skyrim obsahuje aj patch pre Smim. Najprv treba nainstalovat smim, potom noble skyrim a nakoniec z noble skyrim patch pre smim. V tomto poradi to treba urobit.

http://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/659/?



a mas v podstate par modmi pretexturovany a zlepseny cely zaklad hry a dohodis si tam uz len drobnosti ake budes chciet, armory, zbrane, vlasy atd, stromy travu atd.... Nemusis sa s tym vobec tolko babrat ako v povodnej hre. ENB je uz tiez niekolko pre 64 bit verziu priamo na nexuse.

Pokial nepouzivas mod manager tak smim neinstaluj lebo je s tym kopec prace.Je to tam pekne usporiadane takze pomylit sa nemozes ale je to cca 40 adresarov ktore postupne musis nahadzat do hry. Noble skyrim bez problemov lebo je to iba jediny jeden adresar s texturami ktore len hodis do data adresara a mas kompletne pretexturovanu hru. Wico sa tiez instaluje lahko lebo su to esp. subory ktore si len zapnes priamo v mods v hlavnom menun hry.Jedine je tam nepovinne ze ak chces menej ziarive tvare (SE verzia hry pouziva dost silny bloom, ale je na to mod ako ho vypnut zapnut priamo pocas hry) Tie UV textury sa tiez instaluju lahko. Najprv nainstalujes Noble skyrim a potom tam hodis ten UV mod a to je cele. Dohromady 15 minut a mas pretexturovani hru. Na travu je pekny mod verdant ktory je uz tiez aj pre SE verziu hry.
CPU/ i7 4770 3,9 Ghz, GPU/MSI GTX 1070 Gaming, RAM/Kingston 16 GB DDR3 2133 Mhz,Enermax Platimax 750 W, DELL U2515h 2560x1440, Win 7 64 bit
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od RaZZoR »

Skyrim SE + 233 modů. Finální vzhled Vivid weathers + lehce upravený Rudy enb.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od RaZZoR »

Neví někdo, co dělá tenhle bug, nebo je to chyba hry? Shimmermist groto, všechno ok, před dveřma udělám krok a světlo zmizí. Krok zpátky a všechno zas normální.
Obrázek Obrázek
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Still.Lord »

Po dlouhé době jsem nainstaloval Skyrim (ok, koupil jsem před časem novou grafiku, tak mužu modovat :D) a hodil tam Hladisovi textury... Ale mám pocit, že to hra nebere v potaz.
Taky jsem přemýšlel jestli SE nebo normální verzi.. Co myslíte?
Ja teda nakonec hodil normální, je na ní víc modů :D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Hladis »

Hra to musí brat v potaz, normalne to funguje. Jedine ze bys to instaloval nejak rucne a do spatny slozky.
Obrázek
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Still.Lord »

Jo díky, jsem blbej a hodil tu složku Data do Data.... :lol: Už to funguje..
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Hladis »

Jinak mam tu material a vesmes muzu udelat finalni packy skoro na kompletni hru, tedy i zbrane, zbroje, etc.... Proste to hodit cely dohromady, ale nejak nenachazim cas a chut, věnuju se ted jinym vecem. :|
Obrázek
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od RaZZoR »

Still.Lord píše:Po dlouhé době jsem nainstaloval Skyrim (ok, koupil jsem před časem novou grafiku, tak mužu modovat :D) a hodil tam Hladisovi textury... Ale mám pocit, že to hra nebere v potaz.
Taky jsem přemýšlel jestli SE nebo normální verzi.. Co myslíte?
Ja teda nakonec hodil normální, je na ní víc modů :D
Dneska bych instaloval SE. Mody přibejvaj a jede to líp, než původní hra. Teda v rámci možností, zaprasit se to samozřejmě dá taky.
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od slaava »

Hladis píše:Jinak mam tu material a vesmes muzu udelat finalni packy skoro na kompletni hru, tedy i zbrane, zbroje, etc.... Proste to hodit cely dohromady, ale nejak nenachazim cas a chut, věnuju se ted jinym vecem. :|
prosim prosim :D jeste jsem to nedohral kvuli nejakemu bugu a ted, kdyz uz mam novou GK, rad bych to dal i s tvym packem :) :oops:
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Still.Lord
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. črc 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Still.Lord »

Razzor: Už se mi to nechce reinstalovat.... Pojedu pak druhé kolo na achievementy :D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Hladis »

slaava píše:prosim prosim :D jeste jsem to nedohral kvuli nejakemu bugu a ted, kdyz uz mam novou GK, rad bych to dal i s tvym packem :) :oops:
Musel bych mit nejakou motivaci a nejak by me to muselo chytnout. Stale to vyžaduje hodne casu a to jsem chtěl ještě predelavat třeba Windhelm, delat další upravy stavajiciho, pospojovat hadry+brneni+ zbrane a faunu do packu a hra by byla skoro komplet pretexturovana. :|
Obrázek
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od slaava »

Nevadi, hold se poohlednu jinde :)
amd 5800x3d, gigabyte x570 aorus pro, gainward rtx 4090 phantom gs, g.skill 64gb 3600mhz ddr4, corsair mp510 1gb, corsair rm750x, fractal design define 7 compact, win11pro 64bit, samsung odyssey oled g8.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj.
Nedávno jsem viděl mód, který dělal to, že když jsem vystřelil třeba ohnivou kolik, nebo ledovou střelu někam na zem, nebo tak, tak po ní zůstal hezký otisk, nebo jak to nazvat. Ale ani za Boha si nevzpomenu, jak se jmenoval, neví někdo?

Jinak má někdo vyzkoušeno, jestli SE verze běhá líp se stejnými módy, než původní verze?
Až s Gtx 1080 mi to běhá stabilně na 60fps+, pak tráva je neskutečný žrout výkonu.. :)
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Hladis »

No ma to muj balik textur. Samostatny mod si nepamatuju.
Obrázek
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Xnovic »

CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Xnovic »

ObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Xnovic »

Jaké ENB používáte pro Skyrim SE?

Zkusil jsem jich zatím jen pár, ale výsledek byl takový, že je obraz takový máznutý..
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
RaZZoR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. kvě 2004
Bydliště: Soběslav
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od RaZZoR »

Rudy ENB a upravil sem si ho, aby sedělo k Dolomite Weathers. Zatim je to s enb docela bída.
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: The Elder Scrolls V: Skyrim

Příspěvek od Xnovic »

A mohl by jsi to tvoje enb postnout?
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“