The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitosti

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Paul »

Ubersampling to renderuje snad ve 4K, takze tam se neni cemu divit. Ale muzes zkusit DSR pres ovladace, treba 2560*1440 tech 60 zvladne (netestoval jsem). Ja hral na TV kde aliasing neni tak videt, tak jsem to neresil.

Tohle je zrovna takovej zvlastni quest, ale buglej jsem ho nemel, jen neni uplne jasnej...checkni nakou guide co tam pisou ze se ma udelat, ja uz si to nepamatuju..mam dojem ze jsem ho nak hodil do ty schranky a ono to pak pokracovalo v dalsi kapitole. Kazdopadne pri poslednim dohrani jsem tam fakt zadny bugy nemel (tenhle quest jsem taky splnil bez problemu), jen jednu vec co me srala, kdyz jsem mel prilis mnoho saves ve slozce, tak hra pri loadingu obcas padala, takze jsem ty saves musel kazdech cca 10 hodin hrani davat ve windows do jiny slozky.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

ono to nepremazava stary quick savy?

a DSR vubec nefunguje, zkousel jsem to ale porad to jelo v nativnim rozliseni
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

... s tímhle nastavením mi Witcher 2 jede na GTX 980 krásných 15 fps v exteriérech, DRS 4x (3840x2400 u mě), takže za mě nehratelné ve 4K na mém "pra" hw... :|

PS: Verze hry nevím, teď jsem pro zkoušku stáhl ze Steamu.

Edit: ... když nechám jen 4K DSR a vypnu Uber, tak to jede líp - cca 40 fps... :roll:
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Paul »

Je docela vtipný dát tam 4K a ještě uber takže to jede v 8K nebo tak nějak :-D
To by v 60 nedaly ani dva titan x
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Vlastik80 »

Taky sem si říkal zrovna co to jako dělá, když dám 3840x2400 a zapnu Uber, nevím, každopádně výsledek je 15 fps, takže to asi bude náročný :-D (rozlišení je ale 2400p, tak nevím zda to má někde frame buffer pro 2x 4K? Něco se tam dít musí když výkon padne proti "obyč" 2400p bez uber o 70%), možná nějak mění lod, nevím, musel bych udělat screeny na stejným místě a porovnat spotřebu vram atp. atd... Na 60 všude leda tak Pascal, pokud jde o 1 čip řešení :) (pro 4K s ubersamplingem)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

ja snad neco delam spatne...v main ukolu mam zabit nejaky monstrum ve vode s nejakou carodejkou jenze chcipnu na ranu, pak mam jeste jeden quest s trollem a ten me taky zabije na ranu...co mam sakra delat?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Hladis »

Kayran te zabije na ranu, coz je taky spravne. Ucel je tu ranu nedostat :)
Obrázek
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

mno a kostky se hrajou jak? jsem myslel ze ten kdo ma vic vyhrava, ale tak to neni, jestli se mezi sebou stejny nejak nenasobej... minihry jsou tu fakt o nicem a jeste k tomu ty quick time eventy, zlatej gwint...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Hladis »

Koskovej poker. Dulezity je to slovo POKER a pokerovy pravidla snad znas. Teda nevim, ale mas otázky jako bys hral prvne nejakou hru :?
Obrázek
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Paul »

Alfajk píše:ja snad neco delam spatne...v main ukolu mam zabit nejaky monstrum ve vode s nejakou carodejkou jenze chcipnu na ranu, pak mam jeste jeden quest s trollem a ten me taky zabije na ranu...co mam sakra delat?
mi přijde jak kdybys nikdy nehrál hru...wtf..

trolla vůbec nemusíš zabíjet, naopak mu můžeš pomoct a potrestat viníky..

na kayrana máš snad questy udělat si speciální past a lektvar, a zabít ho je dost jednoduchý, omráčíš chapadlo yrdenem a usekneš.

ptát se jak se hraje kostkovej pokr..wtf?
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

kostkovej poker jsem nikdy nehral, hlavne jsem si nikde neprecetl, ze to ma bejt pokr :-D

s tim trollem jsme na to uz taky prisel, kazdopadne se moje hra chova podivne, absolutne me to nikam neukazuje, vubec nic a to je to posledni opatchovana verze stahnuta z gogu, mapa se neda cas od casu posouvat (musi bejt spravne zazoomovana) a jeste nejaky drobnosti...
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Paul »

Teda netusim, já hrál teď naposledy verzi ze steamu (chtěl jsem aby mi to logovalo čas), ta byla noproblemo, ale předtím jsem hrál dvakrát GOG verzi (poprvé hned při vydání, neopatchovanou, 17 května 2011) a taky jsem to tehdy normálně dohrál, ikdyž tam pár menších bugů bylo.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
sefin
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. dub 2013
Bydliště: Boskovice

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od sefin »

Alfajk píše:kostkovej poker jsem nikdy nehral, hlavne jsem si nikde neprecetl, ze to ma bejt pokr :-D

s tim trollem jsme na to uz taky prisel, kazdopadne se moje hra chova podivne, absolutne me to nikam neukazuje, vubec nic a to je to posledni opatchovana verze stahnuta z gogu, mapa se neda cas od casu posouvat (musi bejt spravne zazoomovana) a jeste nejaky drobnosti...
kostky mě taky trápily a Kayran... no hrál jsem to na dark a bylo to hnusné. Nevím jak dlouho mi to trvalo. Stačí tam jedna chyba a je to v .... hlavní je používat Quenn, abys žil a pak Yerden na to chapadlo.

Ale jinak s verzí z GOGu jsem tedy neměl vůbec žádné potíže.
MB:AS Rock Z77 Pro 3 | CPU: Xeon E3 1230-V2 3,3GHz |RAM: Kingston HyperX black 8GB DDR3 1600 | GK: Sapphire R290 Vapor-X OC | PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB + Kingston HyperX 3K - 120GB
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

uz se tim pomalu prokousavam, ale moje verze je teda tak rikajic "uplne v hajzlu" a pravidelne quest reloaduju ze staryho savu protoze se neco nekde zasekne, staci udelat krucek jinak, otevrit pred npc spatne dvere, predbehnout ho/natlacit ho do prekazky a uz je to v haji...
to ukazovani questu na mape me proste ukazuje zhruba jen polovinu ukolu, vetsina ma jen slovni popis (coz treba u hledani nejakejch mrtvol nekde na mape je vazne radost)

pak ze geraltovi rostou vousy jen v zaklinacovi 3, me dorustaji vlasy i v dvojce :-D
http://abload.de/img/witcher2_2015_08_01_01er5d.png a o 5 vterin pozdeji: http://abload.de/img/witcher2_2015_08_01_0hwqtn.png
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Hladis »

Digital Foundry: The Witcher 2 in 2020 Tech Review: RED Engine Analysis + Performance On Modern PC Hardware! https://www.youtube.com/watch?v=it5NuvnFycw
Obrázek
Comby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Comby »

Neviem ako nastavili túto hru na RX 580, pretože ja pozorujem nepríjemný stuttering pri pohybe myšou:
https://youtu.be/y95utg3ILdo
danco
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2011

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od danco »

Skús zapnút Anti-Lag v profile v ovládačoch.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Alfajk »

vypnout vsync a zrusit prerenderovany snimky v ovladacich
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od marek16 »

Po dlouhé době jsem se rozhodl zase zahrát W2, a když jsem to spustil na televizi, tak mi ukázala logo HDR a vypadá to hrozně.. vyblitě. To je normální? Přidali tam nějakej HDR patch? Nebo je to bug? A jak to můžu vypnout? :D

https://imgur.com/a/EPrLWmy
Quis custodiet ipsos custodes?
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: The Witcher 2: Assassins of Kings - technické záležitost

Příspěvek od Krteq »

Jaká GK a driver?
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“