Half Life 1

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Half Life 1

Příspěvek od Vlastik80 »

Modifikace do této hry - Cry of Fear:

Malá ukázka z mého hraní, lokalizaci jsem si udělal sám, tak to berte prosím s rezervou:

Obrázek

Více informací & stažení: http://www.cry-of-fear.com/

Víte-li někdo o nějaké další dobré, prosím o uvedení informací a děkuji předem. :)

A dále:
HD modely ve hře Half Life 1 (+Blue Shift a Opposing Force) - Steam verze:

- pro aktivaci HD modelů ve hře HL1 (BS, OF) [url=steam://installaddon/halflifehd]klikněte sem[/url]
- pro deaktivaci HD modelů ve hře HL1 (BS, OF) [url=steam://removeaddon/halflifehd]klikněte sem[/url]

Half Life 1 bez použití HD modelů: (klik pro větší obrázek)
Obrázek

Half Life 1 s použitím HD modelů: (klik pro větší obrázek)
Obrázek

PS: Téma hry HL1 jsem nenašel, takže jestli je, tak to tu zvesela lockněte, smažte, nebo jinak stopněte :wink:
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

HL1 (Project Lambda)

Příspěvek od Petra M »

Tak jsem teď dohrála pár módů pro Half-Life 1 a náhodou našla toto:

Project Lambda - aneb jak by vypadal Half Life 1 v Unreal Engine 4, pár odkazů:

> https://www.youtube.com/watch?v=AYSpNe2nbt0 - YouTube video z hratelné ukázky v 8K, hráno na RTX 3090 + i9-10900K, případně další YT videa

> http://silvertm.ru/ProjectLambda.html - web autorů, prakticky nic, tipuji že projekt je ukončený
> Podívejte se, jak by vypadal kultovní Half-Life v enginu Unreal 4 (iDnes)
> https://www.artstation.com/artwork/yrqLn - screeny z projektu
> https://80.lv/articles/project-lambda-half-life-remake/
> https://www.playground.ru/half-life/fil ... da-1027668 - možnost stažení hratelného dema (cca 2GB)

Vypadá to zajímavě, škoda že je to u ledu, ale dokážu si takhle nějak představit buď onen remake HL1, nebo pokračování buď HL2:EP3 nebo asi spíše vyjde-li někdy rovnou HL3.
Bylo by to zajímavé vidět klidně jen jako ukázku v UE5 s RayTracingem :)

No, snad ve Valve po HL:Alyx skutečně na HL3 dělají a někdy to vyjde... Každopádně doporučuji zkusit to demo Project Lambda, na aktuálním hw (RTX3000/RX6000) by to mělo jet jak z praku (narozdíl od mé GTX 970 + i5-2500K kde je to i v 1080p slideshow ale i tak moc pěkná) a vypadá to dobře i když je to cca 3 roky staré (2018), napište kdyžtak co vy na to :)
Vím, že to není nic nového a je možné že se tu na fóru o tom i někdy psalo, nicméně nehledala jsem podrobně a hlavně mne to zaujalo, tak jsem si řekla, že to sem hodím a snad to nebude vadit.

PS: Chystám se na Black Mesa, kdysi tuším free mód, dnes samostatná hra, tak snad to bude podobně zajímavě graficky vyvedené jako onen Project Lambda, i když jako hlavní prioritu to samozřejmě nemám.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Half Life 1

Příspěvek od werygood »

To intro je pecka, Black Mesa je hezka, ale toto je o nekolik levelu vyse. Nicmene u ukazky to taky imho jen zustane.
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Petra M »

No, vypadá to dobře (Project Lambda), ale je to u ledu. Škoda, ale snad někdy ten alespoň remaster HL1 vyjde, sice dali do HL1 ty HD modely, ale to je podle mě skoro nic, hledala jsem i textury nějaké lepší, ale asi jsem hledala špatně, nic moc jsem nenašla a když to mělo třeba 80MB, tak to jsem ani nezkusila, je to už dle velikosti slabota. Škoda, ale snad něco časem bude, Half-Life je velká značka, nicméně jak je vidět, je to asi i pro škodu, asi se Valve bojí příliš velkého očekávání a nechce zklamat.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Jey »

Black mesa je HL v inovovaném grafickém designu. Za těch pár euro ta hra rozhodně stojí a navíc ti ji v pohodě utáhne i tvoje PC.
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Half Life 1

Příspěvek od Walker1134 »

Ano black mesa je super nyní s xenem který je graficky o level výše, jde vidět že se dělal s odstupem vůči hlavní lince black mesa.
Za mě určitě doporučuji :wink:
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Petra M »

Jj, díky za doporučení, čekala jsem právě na Xen, před časem nebyl dokončen, tak jsem si říkala, že pořídím až to bude kompletní, věřím že to stojí za to.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Walker1134
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2012
Bydliště: Staré Město u Uh.

Re: Half Life 1

Příspěvek od Walker1134 »

Včetně explore 16,9 hodin mi to trvalo dohrát, takže zábava na dlouho, navíc to bývá co chvíli ve slevě na steamu, já to koupil za 7€ :)
PC: Monitor: Dell S2417DG@144Hz + G-SYNC, Case: Be quiet! Pure Base 500, CPU: Ryzen 5 2600, Cooler: Artic Freezer 34, MB: GIGABYTE B450 GAMING X, GPU: GIGABYTE GTX 1070 Ti Gaming 8G, RAM: 2x8Gb Corsair LPX DDR4@2133Mhz, NVMe SSD: Samsung 970 Pro 512Gb, OS: Windows 10 Pro, HDD: Western Digital Blue EX 1Tb, PSU: Seasonic Focus Plus Platinum 650W
Petra M
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2020
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Petra M »

Super, já našla teď mód do HL1 - ReSrced v1.0 (AI powered upscaled game HD textures) a viditelně to zlepšuje grafiku hry, mód má cca 4GB, tak uvidím co vše kde jak bude "lepší", kdo chce ať zkusí, ale nutné dobře číst instalační kroky, jinak hra nefunguje. Black Mesa snad brzy, pak napíšu dojmy, ale věřím že dobré, mám to v plánu už "roky" od dob kdy to byl mód do hry.
Spoiler
i5-2500K + 16GB DDR3 + GTX 970 + 1080p + SSD + Win 10x64
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Half Life 1

Příspěvek od Ache »

btw. na black mesu je i dabing od fénixe, tak kdo se chce pobavit (právě to s tim hraju), doporučuju. :lol:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Half Life 1

Příspěvek od werygood »

Petra M píše:Jj, díky za doporučení, čekala jsem právě na Xen, před časem nebyl dokončen, tak jsem si říkala, že pořídím až to bude kompletní, věřím že to stojí za to.
Heh, tak zrovna ten Xen se mi hodně nelíbil. Až pojedu replay, určitě skončím v Lambda core.

Ale jinak je to fakt pecka. I takto malé "blbosti" během hraní hodně vtáhnou do dění... https://www.youtube.com/watch?v=yIsZSqGNvn8
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Jey »

Xen byl super, celý na mě působil jako jeden živoucí organismus. Hru jsem prošel několikrát, dokonce jsem s chutí splnil achieventy jako "Pepperoni Precipitation" a "The Rarest Specimen". Výborný je i nový atmosferický soundtrack, který hraje v akčních pasážích.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Half Life 1

Příspěvek od Thellwin »

V Xenu u Gonarcha jsem skončil ... bylo to moc dlouhý a nemám moc rád tyhle bossfighty.
Goldnoob team proud member!
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Jey »

Tak zrovna Gonarch Lair boss fight se nechá elegantně obejít. Viz posledních 10s videa. Jinak ano, Xen je poměrně delší, než býval.

https://www.youtube.com/watch?v=dGxB8iWlzD4
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Half Life 1

Příspěvek od Ache »

Jo ty achievementy (plyn, pizza, klobouk), byly docela peklo, zvlášť když sem ty věci nesl najednou.. :-D Aneb jak si z 8h hry udělat 40h rage. :-D :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Half Life 1

Příspěvek od Jey »

No ty achievementy donutí hráče celou hru projít víckrát, nebo alespoň některé její sekce. Já měl taky dohráno celou hru asi za 10h bez jejich plnění, ale když jsem se na ně vrhnul, tak jsem u toho strávil dohromady asi 80h. Což je na pár euro za hru dost slušné.
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Half Life 1

Příspěvek od riXo »

Ak by niekto chcel skusit tak Half-Life 1: Ray Traced 1.0.5 - https://github.com/sultim-t/xash-rt/releases/tag/1.0.5
Na rychlo nahodene, RT sa da prehadzovat 'za jazdy'. Po Q2RTX dalsia stara hra co tlaci grafiku na 300W :lol:

DLSS z nejakeho dovodu nemozem zapnut, ale pri kvalite assetov a rozliseni textur prezijem aj FSR..

Trailer
https://www.youtube.com/watch?v=LQCZTxzW6A0
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
heroik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2009

Re: Half Life 1

Příspěvek od heroik »

Tohle ale vypadá o dost líp než Quake... Neskutečné co dokáže jenom nasvícení :))
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: Half Life 1

Příspěvek od skaven321 »

..co ja viem...keby to narubovali na Black mesa, to by davalo zmysel, tak je to meh
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, Sapphire RX 7900 XT GAMING 20GB, ASUS MG279
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“