Baldurs Gate:Enhanced Edition

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Baldur's Gate: Enhanced Edition

Příspěvek od jakubom »

už tady topic je

http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... it=baldurs
//LOVIT: sloučeno
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: Baldur's Gate: Enhanced Edition

Příspěvek od iks »

Bude to znit asi blbe ale 20$ me za remake prijde moc. Za 10 bych to koupil bez vahani, ale v dobe kdy za 20$ koupis starcraft 2 je to proste moc. Je to ale jen muj nazor.
BRKO
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2005
Bydliště: d syty of prak
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldur's Gate: Enhanced Edition

Příspěvek od BRKO »

Jenom 20 dolaru za desitky hodin zabavy? To zni jako ferova nabidka.
Polovine lidi to jede skvele a druha pulka lidi hlasi porad nejaky bugy tak nevim, asi vydrzim jeste chvili a pockam na patch - obvykla strategie :)

Nicmene tyhle remaky a kickstarter to je cesta do prdele. Zadny novy napady jen recyklovat neco staryho a vydojit prachy. Z game developers se stavaji game polishers, najimaji si stovky opic, ktere za ne delaji praci a jsou v klidu.

win10: b450, 1600af, 16GB 3200mhz, rx570, 550W
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

Skoda ze to obsahuje jen jednicku...kdyby to byla jednicka a dvojka najednou byla by to bomba.
Jednicka je podle me o dost horsi jak dvojka.
Skoda.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Krteq »

Horší? V čem? Tahle edice navíc přebírá některé prvky z dvojky (upravený inventář, ovládání skupiny atd.)
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Broxik »

Jednicka neni o dost horsi, je jen bohuzel o hodne kratsi a je to docela nizkej lvl cap. Jinak prosim vas panove, sem to vcera zakoupil nicmene nikde nevidim nastaveni grafiky chvili sem googloval a nic nenasel. Mam prave taky 27ku a to do haje vypada silene. Aspon nejake vetsi rozliso kdyby tam slo dat. Nicmene sem zandy config nenasel kde by se to dalo nastelovat. Muzete tu founkout nekdo odkaz na how to? budu neskonale vdecny! :wink:
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

Krteq píše:Horší? V čem? Tahle edice navíc přebírá některé prvky z dvojky (upravený inventář, ovládání skupiny atd.)
Jednicka je ve vsem horsi.
Dvojka ma:Delsi pribeh, daleko vic postranich questu, daleko vic lokaci, ktery sou navic hezci co se architektury tyce,vic postav na pripojeni..Proste vsechno je tam vylepseny.
Jednicka neni spatna, ale dvojka super epicky RPG...
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Maranov
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. črc 2006

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Maranov »

Dá se říct, že je to tak, je to všeobecně vylepšený nástupce.
Jednička má lepší koncept cestování a více "výplňových" lokací, viz mapa BG vs. BG2. Někomu, kdo rád atmosférické cestování, se to může líbit více. Minimálně roleplay za Hraničáře je celkem fajn. :)
DESKTOP: C2D E8200 (pasivně); ATI HD 3870 (AC S1, 120 fan@5V); 4GB RAM; OCZ Vertex2 SSD 64GB; 320+320+250GB JBOD (odhlučněno); 2x FSC P19-2 (2056x1024)
MOBILE: Lenovo Thinkpad T420 4177 CTR, Crucial M4 SSD 128GB, 6GB RAM; FSC P19-2; Logitech G400
POCKET: Nokia Hulmia 800; Hitachi 500GB@Scythe Kamazo 2 (eSATA); Creative EP-630
AUDIO: Sennheiser HD 555 (foam mod), NuForce Icon µDAC, FLAC, ReplayGain, f2k

"A Man's mortality is a compass that points his way in life."
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

No tak musim rict, ze je ta hra silene zabugovana.
Pulka textu je anglicky a pulka cesky..
Myslim ze lepsi by bylo hrat original baldurs gate s widescreen modem v 1920x1080.Pak to vypada skoro stejne ale bez bugu...
http://www.gibberlings3.net/widescreen/
Jedina fakt super vec je zvyrazneni pouzitelnych predmetu pomoci TAB...
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od jakubom »

Poměrně zklamán jsem, koupil jsem teď jak byla sleva ....

To, že česky jede jenom část textů bych nějak zvládl, ale buguje se mě kurzor tak, že bug zůstane i do winů a musím restart, někdy po 10 minutách jindy po 30. Člověk nemá ani chuť to takhle hrát :-(

A to jsem hrál tak hodinku, když nepočítám tvoření postavy, autosave občas taky nějak blbne.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Vzkrisim zombie. Nedavno vysli patche 2.5 na starsi BD a ID EE hry a jelikoz uplynulo uz dost let, aby se mi BG aspon trochu vykourilo z hlavy a EE je uz pomerne vyladena, tak jsem si to poridil a rozehral. Pokud by se k tomu nekdo chtel vracet a chtel nejaky jiny (lepsi) portrety, tak jsem jich par udelal a muze si rici.
Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

Jo klidne sem hod portrety
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Tady jsou. Je to zatim jen na BG 1 + neco na SoD. Nejsou tam vsechny postavy. Nektery mi za to zatim nestojej, nektery jsem jeste nepotkal (hlavne v SoD), nektery je tezky udelat, neb je tezky najit nejakou predlohu. Nektery muzu pozdeji jeste zmenit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Pokud by nekdo mel nejaky pekny portrety ve stylu jaky jsem uploadnul, nebo zdroje na obrazky z kterych se daji udelat, tak sem s tim. Je dost tezky najit obrazky, ktery vystihuji nejak osobnost, rasu a povolani postav a sly upravit aby to s ostatnima portretama nejak sedelo.
Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

Zkus googlovat baldurs gate/icewind dale portrait pack.Je tam toho docela hodne
https://www.deviantart.com/artastrophe/ ... -145216289
https://www.deviantart.com/artastrophe/ ... -327153371
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

No neboj ze jsem neprojel co slo, mam slusnou databazi vsech moznych obrazku. Vetsina nepouzitelna. To cos nahodil je uplne jinak namalovany a tedy nepouzitelny pro me.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Tak nova verze. Nejaky to zlepseni (a vymena) puvodnich portretu a pridani novych. Vesmes to kryje vsechny NPC v BG1 a cast ze SoD.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od HEAD »

Pekny..nechces udelat i na dvojku :mrgreen:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Az se k ni dopracuju, ted jsem v SoD a moc se netesim na hledani nejakych prihodnych portretu pro Aerii, Nalii, atd.... Uz tak mam natahano snad pres 500 ruznych obrazku a i tak je tezky najit neco vhodnyho, aby to sedelo k charakteru, hlasu a barve postavy a to pak jeste v PSku upravit. Neco mam uz predpripraveny pro dvojku (obecne dvojka nema spatny portrety, daji se jen lehce upravit, treba pouzity Edwinuv portret je z dvojky a upraven tak, ze uz to vypada realne a ne jako by mel seprany hadry a zloutenku), ale zatim tam nejsem. Do dvojky jdou nektery portrety postav z jednicky pouzit, jako Imoen, Jaheira, Minsc, Viconia, Neera.... musi se jen prejmenovat a presunout do novyho souboru. Kazdopadne to dalo praci, pokryt i takovy pitomce jako Tiax. Kdyby nekdo vedel, tak bych rad neco lepsiho nasel na Aloru, Rasaada (clovek by neveril, jak je tezky sehnat dobry ksicht pro monka) a Quayle. taky to asi (urcite) neni finalni, jelikoz v SoD jeste je potreba nejaky portrety dodelat a treba Caelar Argent ted na me vybafla a je v modrym, kdy jeji portret ma auru do zluta. To jsem jeste nepotkal toho vikinga, tak nevim zda ten portret bude sedet (ten snih tam asi nepatri).
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Baldurs Gate:Enhanced Edition

Příspěvek od Hladis »

Opet nova verze. Zmenil jsem Aloru, Caelar Argent jsem potunil, aby odpovidala vic vzhledu ve hre, potunil a zmenil dalsi SoD NPC jako Glinta a tu goblinku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“