Dark Souls - Prepare to Die on PC

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od Logue »

Ako mam ist na Taurus Demona ?

Ako sprintujem ?

Ako parryujem ?
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od T1ger »

Hned ako ho uvidis bez spat k vezi a vylez na nu. Predtym sa ale oplati ju vycistit. Taze este raz. Vyjdes pred vezu. Vylezies, vycistic/zabijes tych dvoch kostlivcov. Potom zlezies a prebehnes ten usek kde sa on (taurus) zjavi. Potom spat sprint k vezi, vyliest na nu. A ked on uz je pod nou. Tak skocis dole a udries. Vezme mu to polovicku zivota. Zvysok uz musis nejak zvadnut pomocou uskokov a uderov.
Sanca ze ti dovoli tam opat vyliest je miziva ale pokusit sa o nu mozes. Tak asi nejak tak som ho zdolal vtedy ja.

A sorry ale ovladanie si uz vazne nepamatam. A mimo toho som si ho vtedy menil na ine klavesy aby mi viac vyhovoval. Btw suprova hra, uzi si to :) Nechcem ta strasit, ze taurus je este len zaciatok. :D
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
Logue
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. led 2005

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od Logue »

Rad sa necham vystrasit..

Aky je tam najtuhsi nepriatel ?
T1ger
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2009

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od T1ger »

Kazdy dalsi predsa ;D
CPU: i7 4820k@4.5Ghz, 24Gb (6x4Gb) DDR3 Ram(1333Mhz), GPU: 1080Gtx G1 Gaming Vram(default), MB: Asus Rampage IV Extreme, HDD:2xOCZ Agility 3 120Gb, + 2x3Tb Caviar SS: Sonar X2D Logitech Z-5500 5.1 Monitor: LG 34" - Freesync 21:9 +Samsung 24" Roccat Kone+ Logitech G11 Nostromo N52te
http://valid.x86.fr/nqz82b
http://www.3dmark.com/3dm/10921982?
http://www.3dmark.com/3dm/10929111?
marcelus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. říj 2009

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od marcelus »

Ked podrzis a drzis tlacidlo ktorym robis uskoky tak vtedy mozes sprintovat. Taurusa som uhadzal ohnivymi bombami. Staci pockat az zautoci, uskocit smerom od neho a hodit bombu. Do 2 minut je po nom. Taurus je len na zahriatie :)
CPU/ i7 4770 3,9 Ghz, GPU/MSI GTX 1070 Gaming, RAM/Kingston 16 GB DDR3 2133 Mhz,Enermax Platimax 750 W, DELL U2515h 2560x1440, Win 7 64 bit
PersonalComputer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2007

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od PersonalComputer »

Hele chlapci, já jsem si to včera koupil ve slevě na steamu a nejde mi to spustit ! Jednou to šlo ! Ale prostě to padá s hláškou dark souls executable přestal pracovat.

Konfig: Windows 8 32bit
Q6600 3.6GHz
GTX 275
3GB RAM...

Nevíte co s tím ?
Case: Be Quiet "Dark Base" 900 CPU: i7 7700K 4.0GHz MB: MSi Z170M3 Gaming RAM: Crucial Ballistix Sport 2400Mhz GPU:MSi GTX 1070 Gaming X 8GB HDD: Seagate Desktop 2TB PSU: Corsair RMx 750W OS: Windows 10 Home 64bit Keyboard: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Razer DeathAdder Chroma
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od Baneshee »

To bude nejspis problem uzasnych W8. Navodu je na netu plno, tak zkousej...
http://steamcommunity.com/app/211420/di ... 166397648/
http://forums.steampowered.com/forums/s ... ?t=2986926
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
KubasCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2011
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od KubasCZ »

Ta dvojka asi bude o něco víc hardcore :D
https://plus.google.com/106378848135270 ... 1Lkkg5b7Fc
CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D, MB: MSI MPG X570 Gaming EDGE WIFI, GPU: MSI RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC, RAM: Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX, SSD: Intel 530 240GB, Samsung SSD 970 EVO 1TB, HDD: WD 750GB, CASE: Akasa Venom Toxic, PSU: Seasonic S12II-620 620W, MONITOR: 27" LG ultragear 27GL650F-B IPS + 27" LG UltraHD 4K + 24" Dell U2415 IPS, ZVUK: Microlab Solo6c + Sony Noise Cancelling WH-1000XM5, Klávesnice + myš: Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3S, OS: Windows 11 Pro, NAS: Synology DS216j
kronossart
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. črc 2012

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od kronossart »

Prave, ze moc ne ( podle recenzi) - mela by byt pristupnejsi, nez predchozi dva dily.

Jaky mate ozkouseny MODy? Idealne, ktere navzajem nedelaji problemy... dik :)
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

heh tahle hra se mi valela na steamu asi 2 roky a dnes sem to vyzkousel.Stahnul sem si z netu DSfix a mouse fix a stejne je to na klavesnici a mysi nehratelny.
Asi nejhorsi ovladani co jsem kdy u hry videl.Mys je stale nepresna a laguje a ma to proste divou sensitivitu.

nechapu proc je tahle hra tak oblibena.Humus grafika, humus ovladani, priserny menu a inventar a silena obtiznost kde staci udelat malou chybu diky dementnimu ovladani a clovek je mrtvej.

Obtiznost mi pripada jako u zaklinace 3 na Krev a kosti, ale zaklinac ma precizni ovladani a odezvu a da se uplne v pohode hrat.
Za me diky ovladani 0/10.Nehratelna kravina.

Btw
https://www.youtube.com/watch?v=Kiz3fzY0kSY
https://www.youtube.com/watch?v=42y88BZp7j0
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od tackleberry »

To hodnocení jsi napsal dost povrchně a je psané pohledem zhýčkaného hráče. Dark Souls původně neměl být na pc, to až díky zájmu hráčů vznikl port téměř 1:1, který s ovládáním na myši a klávesnici ani nepočítal. Měl jen herní obsah navíc (který dostaly posléze i konzole). Bylo ve stylu, chtěli jste Dark Soul na pc, tak tady ho máte.

Bez DSFixu se opravdu nedá hrát na klávesnici a myši s ním když si dáš chvilku tu práci to nastavit se to dat hrát v pohodě. Osobně dokonce preferuju klávesnici a myš (žádný problém s lagováním nemám) před ovladačem a to jsem tak hru hrál až na NG 5+. Ono oběcně si ten dsfix.ini musíš poladit i kvůli grafice, pfs locku atd. Dále si stáhnout z nexusmods nějáké ty textury a pak to vypadá líp než vanilla verze. Jen se občas někde kvůli špatné optimalizaci propadnou fps.

Přes menu a inventář se hold musíš přenést a buď to akceptovat a zvyknout si nebo to nehrát.

A obtížnost je férová. Není to o tom, že by ta hra byla zákeřně těžká a zbytečně tě trestala. Když umřeš tak umřeš hlavně kvůli vlastní chybě. Mě už to ani těžké nepřijde. Jinak na začátku je ta hra ještě lehká ona pak přitvrdí. Zajímalo by mě co by jsi říkal na Anor Londo, Tomb of the Giants, Sen's fortress nebo všemi nenáviděný Blighttown dále ve hře ;)

To, že tě hra nevodí za ruku, že ti neservíruje příběh na stříbrném podnose (mimochodem lore má zajímavé), potrestá tě když uděláš chybu a nevypadá jak Crysis, hned neznaméná že to musí být kravina. Ona se prostě jen nepodbízí.

Narozdíl od DS2 má perfektně propojený svět a grafická stylizace, která působí lehce depresivně to dokresluje.

Pokud chceš něco lehčího ze souls světa tak tu máš Dark Souls 2, které už kvůli ovládání klávesnicí a myší modovat nemusíš. Ale to už postrádá feel prvního Dark Souls.
...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Napsal jsem to po zkusenosti s witcherem3, kterej je podobne obtiznej, ale ma asi miliardkrat lepsi ovladani.
Tam taky staci 2-3 rany a je clovek tuhej.

Btw dohral jsem witchera2 na temnou a to bylo daleko tezsi jak dark souls, ale melo to pouzitelny ovladani.

ovladani v dark souls ma neskutecne spatnou odezvu, mys je neuveritelne nepresna a nepouzitelna.Clovek zde neumira, kvuli tomu ze je hra tezka, ale kvuli dementnimu ovladani.
Kdybych to mel nejak vyjadrit, tak je to jako bych hral s 5000 pingem.Asi tak ta postava reaguje na ovladani.Proste katastrofa.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Tak sem se v tom jeste hrabal a nakonec jsem zjistil, ze ten mouse fix co je na nexusu nefunguje se steam verzi.
Proto to silene dementni ovladani.Googloval jsem a nasem jsem Fix a ovladani je ted asi miliardkrat presnejsi a mys funguje jak ma.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Tak uz jsem na 29lvl.Pouzivam zweihander +5 a docela to jde.Jinak hra je tezka v tom, ze kdyz chcipnu, tak se respawnou vsichni nepratele coz je uplne retardovany.

Hraju za knighta a zatim sem cpal body do SRT-to jsem vyhnal na 24 a pak par bodu do vitality a staminy.Kam bych mel ty body davat dal?

Btw nejvic jsem chcipal na tom demonovy co je za kovarem.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od tackleberry »

No o tom to je, aby jsi udělal co nejmín chyb cestou od bonfire až k bossovi a ještě ti zbylo dost Estus flask na boj s ním ne o tom dát si jakoukoliv jinou hru na co nejtežší obtížnost a pak jet stylem save-load. Ty nepřétele může i proběhnout když se na to cítíš ;)

Jinak nejdůležitější je kdyz pominu staty potřebné pro zbraň co chces používat, tak primárně maxovat do softcapu Endurance. Soft cap Endurance je 40 což znamená 160 staminy, přidávání dalších bodů pak už staminu nezvyšuje. Staminu pak jěště můžeš zvýšit pomocí jednoho dobrého prstenu co přidává +20% stamina a equip load (Ring of Favor and Protection).

Kromě toho ti Endurance zvyšuje i Equip load a ovlivňuje jak težké brnění a zbraně můžeš na sobě mít, ale taky ovlivňuje rychlost regenerace staminy, rychlost běhu a rollů v závislosti na tvém aktuálním zatížení. Ono je celkem důležité si hlídat váhu equipnutých věcí, já třeba si snažím držet equip load do těch 25% max zátěže co můžu mít abych mohl dělat fast rolly a rychleji se mi regenerovala stamina. Equip load můžeš zvýšit ještě dalším prstenem (Havel's Ring).
Ve výsledku v podstatě běhám většinu hry úplně bez brnění, nosím jen zbraň a štít na zádech pro rychlejší regeneraci staminy (Grass Crest Shield).

Pak když si se na začátku zaměřil na strength build tak asi budeš maxovat staty, ze kterých má tvá zbraň největší bonusy k dmg nastřídačku s vitalitou (pozor na případné soft capy). Softcap strenght je je první na 40 a pak jěště 50, pro vitality je to 30 a 50

Už si nejsem moc jistej jakej build jsem na začátků začínal, protože teď mám lvl 223 ale myslím že jsem dával body pak do dexterity kvůli katanám a kvůli kosám, které mají největší bonusy z dexterity a dávají bleeding effect. A pak ještě hodně dobrý je Balder Side Sword.
Ze strenght zbraní kromě tebou zmíněného Zweihander, jsem ještě hodně hrál s Claymorem a se zbraněmi co dropují z Black Knightů, kvůli tomu, že dávají extra dmg určitým druhům démonů.

No ten mini boss hlavně když jsem ho viděl poprvé mě taky zabil. Pak na něj můžeš narazit ještě i jinde ve hře.
...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Asi na to seru.Hrat za rytire je utrpeni.Jsem neuveritelne pomalej a nemuzu se nikomu dostat do zad a nebo uhnout.
Armor v tehle hre zda se nedela absolutne nic.Mam elitni rytirskej +3 set a stejne jdu na 1-2rany.
Co jsem koukal na lets playe, tak tam behaj v pizamech a sou asi 10x rychlejsi a vydrzej upne stejne co ja v platove zbroji...

Je dvojka lepsi nebo ne?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od tackleberry »

Povolání co si na začátku vybereš není vůbec důležité, je to hlavně o o startovních věcech do obdržíš a pár bodech jinak přidělených ve statech. Můžeš si vybrat na začátku nějakého castera a pak běhat v brnění s dvouručním mečem také.

Pomalý jsi protože jak už jsem psal máš na sobě těžké věci a zároveň tvoje maximální nosnost (equip load) zatím není dostatečně velká. Tvá rychlost, rolly a obnova staminy jsou zavislé na tom kolik celkově váží tvůj equip vůči equip loadu.
Když to zjednoduším jsou hranice 0,25,50,100 procent. (rozpětí od 0-25 a 25-50 se ještě dále dělí). Pokud udržíš váhu tvých věcí pod 25% tvého equip loadu tak budeš rychlý a budeš dělat fast rolly. V rozpětí 25-50% jsi pomalejší a máš medium roll a při 50-100% jsi ještě více pomalejší a máš fat roll.

No upřímně brnění se vylepšovat moc nevyplatí, to jsem dělal až když už jsem ty shardy nepotřeboval na nic jiného. Co jsem si tak zkoušel tak rozdíl uplně bez brnění a brnění dělal různě 1-3 rány navíc k výdrži, záleželo na nepříteli. Pořád platí že je lepší tu ránu nedostat, ale je tu jedna důležitější vlastnost než schopnost snížit poškození. A to Poise. A ten ty těžká brnění ho mají největší.

Když na sobě máš nějáký light armor nebo žádný a máš nízký Poise tak už když dostaneš první hit od nepřítele můžeš dostat stagger a nebudeš chvilku svoji postavu moci ovládat. Zvlášť blbé je to když jsi obklíčený nepřáteli nebo ti dá stagger první rána z nějakého combo útoku tak máš většinou smůlu.
Zatímco s nějakým a jedno jakým heavy armorem máš poise vysoký tak tě takovéhle útoky hned nerozhodí a prestože tu ránu (o něco nižší) dostaneš tak můžeš rollnout pryč, útect dál nebo enemáka dorazit.

Poise máš ty i nepřátelé a aby jsi nedostal stagger Greatswordem potřebuješ mnohem více Poise než např. proti kopí.
Ideální je mít vybalancovaný equip load vs nějaké brnění s alespoň nějakým poise.

DS2 je trochu jiná, asi více přístupnější, máš tam navíc life gemy pro healování kromě flasky, rychleji se ti rozbíjejí zbraně, ale zakládní mechaniky co se týče soubojů má převzaté z jedničky. Spíše je hodnocená jako nejslabší díl Souls série, ale neříkám že špatný a pro nově příchozího hráče asi o trochu přívětivější.
...
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Ja vim ze je to tou vahou.Tahle mechanika hry je uplne dementni.Prakticky to tresta hrace za pouzivani tezke zbroje na nizkem levelu.A to ze vydrzim o 1 hit vice je stejne fuk.Ta hra je postavena na tom, ze blokuju a nebo uhybam a utocim do zad.pokud dostanu ranu je to spatne.Takze heavy armor je uplne nahovno...

Nedoresena mechanika...
btw koukal jsem na lets play a tise zavidim.Tyhle lidi v te hre musej mit nahrano tisice hodin.Ani jedna smrt a prochazi si to tam jak na vylete..Vzbudit ho ve 2 rano aby mi odrikal vsechny Bossy ve hre a vsechny tajne lokace, tak zvladne bez vetsiho problemu :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=cU0oSx7 ... DRZA8tbLZc
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
riXo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. bře 2007
Bydliště: Bratislava

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od riXo »

Rad som si precital o tom ako aj niekto iny trpel na zaciatku tak, ako ja :-D Prvych cca 50 hodin som pri tom tiez plakal a rozbijal ovladac, ale postupne sa to zlepsovalo. Teraz to uz tiez hram s prstom v nose, ale to je po 800+ hodinach.

Zaujalo ma porovnanie s Witcherom 3, ja som mal pri nom skor opacny problem. Nedavno som ho dohral a pripadal mi dost jednoduchy aj na najvyssiu obtiaznost. Tak ako v DS som sa vo W3 zasekol len na par miestach(vacsina z nich bola v Heart of Stone).

Ovladac je pri tejto hre povinnost. Da sa to hrat aj na K+M, ale to je podla mna sebevrazda...
SFF1 - Ryzen 9 5900X@4.5GHz@1.1V + NH-U12A, MSI B550i, 32GB 3600MHz CL16, MSI 3080Ti, 2TB NVMe, 4TB SSD, 3TB HDD, Corsair SF750, NR200P, LG 27GL850 + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Souls - Prepare to Die on PC

Příspěvek od HEAD »

Tak ja to hraju na K+M a je to i s fixama daleko horsi jak witcher serie.Hlavne skoky jsou porod.
Btw peknej tip na farmu dusi..Ten typek zda se vi o ty hre uplne vsechno.
https://youtu.be/AOUucsw11m8?list=PLcdP ... bLZc&t=812
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“