Euro Truck Simulator 2

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Frostys »

HEAD: Nedivím a nelituju toho. Stálo to za to. Jsem to musel srovnávat jak hajzl. Ale kolega za mnou (Maddogg, moderátor, který na tohle fórum snad už ani nechodí :-D ) tam taky proletěl jak hovado. Kdyby ten frajer zůstal ve svém pruhu, tak ho Maddogg smete :lol:
Walter řidič: "Zkurvené pneumatiky"
:lol:
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS 2 mody err

Příspěvek od Vlastik80 »

Tak fakt nevím čím to je, ale nejde to. Zkusil jsem 32 bit i 64 verzi hry, DirectX i OpenGL, seřadil jsem dle odkazu i Heada a nic, při načítání hned po vytvoření profilu to spadne. Nevím kde mám chybu - hra 1.28.1.3s aktuální, grafika aktuální ovladače, systém taky, Java a Visual C++ taky a DirectX přeinstalováno také a nic. Pro jistotu jsem vypl i MSi Afterburner co někdy dělá problémy a nic. Při vytváření profilu jsem zkusil i jazyk angličtinu, kdyby chyba byla tam a nic - spadlo. Herní modul mi to nabízí Evropa a don.mdb, ale opět ani při výběru don.mdb nic - jen se objeví kde chci začít a možnost jen Rusko přičemž není ani vidět na mapě - body měst jsou mimo mapu a když vyberu - při načítání hra opět spadne. Tak nic, holt to asi nemám hrát :mrgreen:

Z logu crash hry:

00:01:17.804 : <ERROR> Missing target link for ferry destination! (kdop_link.ferry.constanta)
00:01:17.805 : <ERROR> Game state load failed. Game state will be restored from the initial save.
00:01:55.034 : <ERROR> Failed to find camera point for game intro!
00:01:56.302 : <ERROR> Missing sign template definition sign_templ.665

EXE Base address: 00007FF62F2E0000
Fault address: 00007FF62F8BDE27 0001:005DCE27 eurotrucks2.exe

:roll: Zkusím hru bez módů zda jede vůbec - tak jo, bez módů hra jede ok. Zkusil jsem to i jinak - rozehrát bez modů a pak zapnout a stejně při nahrávání padne...

PS:
00:01:22.697 : Map '/map/europe.mbd' loading started ....
00:01:22.814 : <ERROR> Unable to find 'Prefab' 'scan049' for 0x38D9DC43F000000
00:01:25.872 : <ERROR> Node linkage inconsistency detected! Node uid:0x3DFB9975AA00000

:)

Edit: Tak mě napadlo, zda to nepadá pro málo ram (mám jen 16GB) a tak jsem povolil swap dle uvážení systému a restartoval, hra pak stejně padla, ale swap byl 22GB, což je zajímavý... :mrgreen:
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Ram ne, já mám 8 Gb a normálně na tom dodnes hraju všechno (nicméně se chystám na zásadní upgrade).

Tak zkus vylučovací metodu. Aktivuj promods a spusť hru. Pak přidávej další mapy, až dojdeš do bodu, kdy ti hra nenajede, takhle přijdeš na to, kterej mod ti dělá bordel.

Když stahuješ promods, tak si tam musíš vygenerovat soubor def. Máš u toho zaškrtnutý, že používáš RusMap? To taky může bejt příčina. Dále je třeba použít soubor RoadConnection odjinud, ne ten, co je ve složce RusMAp. Zkus tenhle https://www.modland.net/euro-truck-simu ... -1.28.html

Ale nejdřív bych vůbec zkusil tu vylučovací metodu, taky jsem párkrát řešil pády, ale když to vezmeš mod po modu, tak na to prostě přijít musíš.

Edit: A už teď u tebe vidím chybu. Máš tam ty promods trailers a tam musíš mít pouze replacement (což nahrazuje defaultní návěsy), nebo standalone (ten naopak ke stávajícím návěsům ještě další přidává). Nicméně ty tam ty módy máš oba, a to je blbě. Takže se rozhodni pouze pro jeden z nich. I takováhle blbost ti to může shazovat, ale konkrétně u tohohle modu ti jasně píšou, že si máš vybrat pouze jeden z nich.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Díky, jo je to tak - myslím že jsem ten generovaný měl původně bez RusMap, tak jsem nahodil s RusMap a ten tebou linkovaný RoadConnection, ten jsem měl také asi špatný. Zkusím a uvidím, kdyžtak vylučovací metoda. Mimochodem - když ty módy mají třeba 20GB, tak se asi tedy nenačítají komplet do ram ale postupně dle toho co "je kolem hráče", no dává to smysl, asi ne každý by měl kopy ram. Dá se nějak snadno nastavit složka mod někam jinam než na C: ? Díky.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

To nevím, ale ty mapy zas tak obrovský nejsou. Nicméně je fakt, že od prvního spuštění k najetí do menu mi to se všema módama (Promods, Rusmap, SR, Great Steppe a nějaký ty návěsy/tahače) trvá asi 3 minuty, než to hdd přežvejká.

Jestli jsi měl def soubor bez zaškrtlýho políčka Rusmap tak věřím, že to bude ono. Jinak vylučovací metoda funguje vždy spolehlivě.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Už to jede snad jak má, takže problém byl asi v těch 2 souborech - bez Rusmap a druhá chyba z balíčku Road co měl být odjinud. Načítání také není hned ani z SSD (u mě cca 1-2 minuty), ale tak nemám top hw, věřím že tam je to v řádu pár sekund, ale kupovat nový hw pro tuto hru pro mne nemá smysl :)
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Možná že roadconnection jsi měl správný, ale promods bez zaškrtlý rusmapy se prostě nerozjede. No tak hurá, hlavně že to jede.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Je dobře že to jede. S tím přesunem složky modů jsem to udělal tak, že jsem si příkazem -homedir "složka" přesunul profil hry na disk kde mám více místa a je to tak lepší. Tak kdyby někdo nevěděl, tak to tak jde. Přesune se tam celý profil hry a jede to pak z toho cílového místa.

Edit: Má ten parametr -mm_pool_size "MB" nějaký reálný dopad na plynulost hry? Díky, nějak jsem to nepozoroval. A také se mi zdá divné jak hra využívá hw, fps někdy padají dolů, přitom hw není zcela využit, asi starý engine...
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS 2 engine

Příspěvek od Vlastik80 »

Divnej engine, propady klidně na 20 fps možná i méně, přitom využití gpu je kolem 40% bez ohledu na její takt, ze 4 jader cpu jedou de facto jen 2 a to první na 70% a druhé tak na 40%... Když hw přetaktuju, nic to v zásadě nemění... :| Náhodou není nějaká rada jak to lépe rozchodit? OpenGL je tipuji totéž a 32 vs 64 bit asi také nic nemění, že :?:
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od HEAD »

Je to narocny na cpu
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Hmm, to je zajímavý, tak proč to zatěžuje jen 1 jádro na 70% a další kolem max 40% a o další jádra hra nemá de facto zájem? Pak jedině zastaralý engine na který je nalepeno X inovací (a to asi také sotva) což je výsledek optimalizace nula a ignorace hw a nastavení gfx... Snad u ETS 3 nasadí nový engine, tenhle DX9 pravěk bez optimalizace je děs a i s módy cca 15GB to nevypadá nijak úžasně, natož realisticky. Edit: Aby nevznikla mýlka - hra mě celkem baví, jen mne mrzí, že za roky co to hraju a s velkou pauzou co jsem to nehrál se to technicky moc neposunulo, alespoň mám ten dojem. Nejlíp to jede když jsem mimo město a není co vykreslovat :lol: Neví někdo něco o ETS 3? :roll:

Obrázek Obrázek

PS: Viz obrázky - vlevo bez OC grafiky, cpu také zatíženo na max není, grafika se fláká na 65% a je silně podtaktována, vpravo s OC grafiky celkem znatelně a jede si na 44%, cpu beze změny, i když ocnu cpu +25% tak se nic skoro nemění... Tož nevím, ale vidím to jako zastaralý engine, když hw mi to nevyužívá na max a fps jsou nic moc. Nastavení mám vše max mimo MLAA a DOF, render ve hře v nastavení 200%. Ed: Zrcátka vzdálenost jsem dal na Ultra a spadlo o dalších pár fps dolů :mrgreen: na 39... A TADY je to nejlépe vidět - 33 fps a přitom gpu jede jen na 55% a cpu celkově skoro totéž...
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS 2 - propady fps

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

... vy co máte nový hw - taky vám tak padají fps a hw je bez využití? Snažím se jen zjistit, zda nový top hw na to má vliv alespoň takový, aby to bylo hratelné :x Heade, ty máš celkem dobrý hw, máš i ve 2560x1440 (tuším že máš takový monitor) stále 60 fps bez propadů?
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Ve městech jsou vždycky propady fps, tak to prostě je a nic s tím nenaděláš. Výkon v týhle hře se musí urvat hardwarově a ano, je to náročný na cpu, jelikož musí počítat veškerou dopravu. Dej si počasí z ultra na very high (nebo jak to tam je - prostě o jedno pod maximem, rozdíl nepoznáš) a hned bys měl mít místy i +10 fps a zrcadla si dej na medium (jak kvalitu, tak rozlišení - taky to sotva poznáš a stejně do zrcadla koukáš jen když se do něj podíváš, jinak koukáš na cestu) - to je místy taky + několik fps navíc, hlavně ve městech. Nicméně jestli cílíš ve městě se všim na max na 60 fps, tak nevim nevim. Navíc jestli tam máš Promods, tak tam je hra o poznání náročnější, než původní mapa.

O ETS3 vůbec není řeč, plán SCS je se naplno a dlouhodobě věnovat ETS2 a ATS. Teď se chystá Itálie do ETS a New Mexico do ATS - další rozšiřování jsou v plánu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Frostys »

A to je docela škoda, ne? Bylo by fajn to udělat na pořádném enginu a ofiko multiplayerem.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Já teda furt nechápu, co maj všichni s multiplayerem do takovýhle hry. Když vidim ty záběry na ytb, tak bych v tom nevydržel ani minutu. To by teda všichni museli jezdit spořádaně a slušně, musel by tam být nějaký systém pokut (vysokých pokut), aby si lidi rozmysleli, dělat na silnici píčoviny. Jinak současnej neoficiální multiplayer je naprostej nesmysl (můj názor).

Jinak ten engine není nejlepší, ale při implementaci SGSS přes nv inspector ty hry vypadaj dost dobře. A myslím si, že není daleko doba, kdy všichni budou mít hardware, kterej to prostě 'urve' a bude to všem jedno. Takže pak už se opravdu jen lidi budou zaměřovat na obsah, nikoliv na formu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS 2 - mapy

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

... zase nějakej problém, jakmile cestuju do oblasti označené zeleně na obrázku, hra padne, zaplatím předtím jinde poplatek za dopravu přes moře a pak načítání a po chvilce pád hry, tak jsem raději vyloučil oblast v červeném označení na obrázku, nehledě na to, že není ani mapa pořádná viz opět obrázek. Neví někdo řešení? Plavba Constanta > Novorossisk prostě není možná... :| Mody mám viz screen z minule.
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Swat »

Sežeň si poslední update souboru, kterej se jmenuje pm_sr_ferry_v1.2. To je praávě ten trajekt mezi Constantou a Novorosijskem - neboli trajekt přes Černý moře. Máš ten soubor zřejmě ve starší verzi, proto ti to padá. Jinak mapy Southern Region a Great Steppe jsou dost dobrý, netřeba se jich zbavovat. Je třeba dobře pročíst fórum, kde je přesně popsáno, jak nainstalovat Promods se všema dalšíma mapama, jsou tam i odkazy na různý soubory (jako třeba výše zmíněný), aby ti vše fungovalo. Furt děláš někde chybu prostě. Mě to normálně jede bez jedinýho pádu.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: ETS 2 - propady fps

Příspěvek od HEAD »

Vlastik80 píše:Obrázek

... vy co máte nový hw - taky vám tak padají fps a hw je bez využití? Snažím se jen zjistit, zda nový top hw na to má vliv alespoň takový, aby to bylo hratelné :x Heade, ty máš celkem dobrý hw, máš i ve 2560x1440 (tuším že máš takový monitor) stále 60 fps bez propadů?
Me to jede dobre kolem 120fps vetsinu casu.

Jinak ten problem s padanim dela scandinavia map.Musis stahnout verzi 0.2(ten druhej link).Mel jsem stejnej problem.
https://promods.net/viewtopic.php?f=42&t=19401
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

Re: Euro Truck Simulator 2

Příspěvek od Vlastik80 »

Díky, už to tak nepadá a hlavně šlo již odcestovat do té oblasti.
Vlastik80
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. zář 2007

ETS2 - propad texturou

Příspěvek od Vlastik80 »

Obrázek

Další vtipná situace - náklad doručen do WW Logistics Lillehammer, ale nemohu zajet na značku, protože jakmile vjedu mimo silnici viz obrázek do areálu skladů, tak propadnu texturou (je vidět taktéž na obrázku) a jen padám. Módy mám viz tento obrázek, asi mám zase něco zastaralého, nevím, ale něco je blbě :| Díky za pomoc.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“