Thief 4

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Thief 4

Příspěvek od Riku »

Ache píše:Jo po ránu jde všechno líp, sem to už večer (v noci) nedával. :-D
Už lezu ven... ale fakt by mě zajmalo jak si tuhle hru užívají majitelé TNek, protože když sem měl naposledy TN tak vim že takový hle scény byly vždycky utrpení:
http://abload.de/img/shipping-thiefgame_20vmxew.jpg

... začíná to být zajmavá hra, asi to nebude úplný bullshit. A díky hromadě paměti na grafice a RAM nemam žádný problémy s plynulostí (bežně tak 80-100fps, při všem naplno kromě rozmazávače obrazu FXAA), takže super. :)
Ache ty hraješ na tom LG IPS234V z podpisu?? Thief je další hra, u který jsem znechucenej z TNkovýho monitoru a mám chuť jít koupit něco lepšího, ale zas ne za moc prachů tak nevím :(
PS5 | LG OLED CX55
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Thief 4

Příspěvek od AllowedCry »

A co zvýšit jas? :-D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Thief 4

Příspěvek od Riku »

Tak to je celý vyblitě šedivý.. Prostě na TN monitoru hrát takovouhle hru je hnus
PS5 | LG OLED CX55
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Thief 4

Příspěvek od rbclass »

ja mam TN a je to ok,ale asi nie je TN ako TN ;)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Thief 4

Příspěvek od AllowedCry »

Já vlastně taky, celkem zajímavé zjištění :-D Každopádně jas obrazovky mám na 10% a pokud mi nesvítí na monitor venkovní světlo, vše krásně rozeznám.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Thief 4

Příspěvek od Riku »

Je TN jako TN, prostě podání černý je hnus. Já taky všechno rozeznám, normálně vidím všechno, ale vypadá to strašně, mně vadí to podání černý barvy na TNkách.
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Thief 4

Příspěvek od Hladis »

To mas nejaky TN sunt, protože moje TN ma lepsi cernou nez kdejaky IPS, který trpi IPS glow.
Obrázek
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Thief 4

Příspěvek od rbclass »

stretol sa niekto s tymto ? mam taku kazdu cut scenu (ovladace posledne bety)
http://i59.tinypic.com/dywrdf.jpg
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Thief 4

Příspěvek od Ache »

Riku píše:Je TN jako TN, prostě podání černý je hnus.
No spíš horní polovina obrazu = černá, protože ze spodního úhlu TN tmavý barvy ztrácí až invertuje, což u týhle hry je fatální. Ovšem majitelé xVA asi taky musí u týhle hry zuřit, když xVA zase trpí na slévání tmavých barev pod kolmým pohledem. IPSko sice nemá černou barvu (respektive kontrast) kdoví jak skvělý, ale po celé ploše obrazu se nijak nemění gamma ani jas barev, takže obraz je prokreslen celý i do těch nejtmavších odstínů a akorát to kazí ten IPS Glow efekt, který je u některých modelů docela výrazný (na IPS234V je ale naštěstí mírný a pod běžným kolmým pohledem nepozorovatelný).

Takhle tmavá chodba vypadá u mě ve dne - foceno mobilem takže je to trochu přepálený (ve skutečnosti je to o dost tmavší... ale co je důležité - vše je vidět :-) - foceno přesně z úrovně očí.
http://abload.de/img/beznzvufafq8.jpg
(doporučuju pozorovat na IPS / OLED displeji -třeba na mobilu neboť na TNku se vám s toho stane to samé jako běžně vidíte :-D )
rbclass píše:stretol sa niekto s tymto ? mam taku kazdu cut scenu (ovladace posledne bety)
http://i59.tinypic.com/dywrdf.jpg
Určitě ne.

EDIT: Jinak moc velkej Thief teda nejsem, snažil sem se prolést kde co a výsledek mise:
http://abload.de/img/shipping-thiefgame_20esujy.jpg :) No aspoň že hratelností už to začíná být zajmavý. Ten začátek/úvod je fakt nuda.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
zumpar1234

Re: Thief 4

Příspěvek od zumpar1234 »

Deyw píše:ja stahuju steamovku a mam 5% sakra ja uz chci hraaat! mno nic nechavam pusteny stahovani a jedu si nakoupit energetaky abych u toho vydrzel celej vikend :D sem nadrzenej jako prase...schvalne kdo si zahral deadly shadows pred timto ? Ja sem to vcera zrovna dokoncil, thief prvni a metal age sem chtel taky jenze, problemy se spustenim a hra nejak blbla..to me tak stve...no doufam ze tahle nova pecka tomu nebude delat ostudu! :)


Komunita sa o support prvych dielov Thief pekne postarala, obycajny instalator vyriesi vsetke hlavne problemy s kompatibilitou.

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=134733


Thief 2 podpora pre moderne PC(tiež iba jednoduchy instalator): http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=131106
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Thief 4

Příspěvek od Paul »

U stealth her jsem rád že hraju na plazmě :) Černá jak na CRTčku a žádnej blur.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Thief 4

Příspěvek od ifkopifko »

Ache $ Riku> Naozaj nie je TN ako TN. A sorry Ache, ale z tej tvojej fotky je evidentné ako veľmi tam ten IPS-Glow vadí. Je mi jasné, že tá fotka nie je nič moc, ale aj tak... Zrejme si mal tú smolu a bol si majiteľom nejakého lacného shit TN monitora.

Ja som sa prednedávnom tiež stal šťastným majiteľom IPS (konkrétnejšie AH-IPS) a na bežné záležitosti ako je web alebo aj "netmavé hry" je to upgrade voči predchádzajúcemu pomerne kvalitnému TN-ku (deduško LCD z časov, keď sa ešte kvalitné TN robili). Prechod z kontrastu cca 500+:1 na cca 1100:1 je vidieť, taký Skyrim vyzerá o niečo lepšie. (Sú však aj TN monitory s kontrastom 1000:1, ak by išlo o to). Pozorovacie uhly sú obrovský prínos keď nesedím pri PC sám a z tohto dôvodu sa na TN už určite nevrátim... Ale na naozaj tmavé hry (Thief, The Dark Mod, ...) je to obrovský downgrade kvôli IPS-Glow. Ak by som ho chcel minimalizovať na znesiteľnú úroveň, musel by som sedieť minimálne 2 metre od monitora, nie vycentrovaný, ale mierne vľavo dole... čo je neakceptovateľné. Z bežného uhla a vzdialenosti je to humus, ale zvyknúť sa dá na všetko. Vysoký kontrast je tomu IPS-ku na dve veci, lebo v tmavých odtieňoch by som to prirovnal skôr k bežným TN z notebookov, s kontrastom tak 150:1... to všetko kvôli IPS-Glow.

Jediná technologická nevýhoda TN oproti IPS sú pozorovacie uhly, na strane TN je zas výhoda v absencii toho IPS-Glow. Čiernu majú obe technológie cca rovnako čiernu pri ideálnom uhle pohľadu, ale paradoxne, IPS napriek super pozorovacím uhlom má tmavý obraz extrémne neunimorfný oproti TN.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Thief 4

Příspěvek od Riku »

Mám Samsung T220. Nic extra no, ale co jsem zatím viděl všechny TN monitory tak mi to připadalo vesměs stejný. Nejvíc mi vadí, že hořeješek obrazovky je tmavší než spodek.

Jinak se mi včera podařilo celkem dobře zabloudit ve městě :lol:
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Thief 4

Příspěvek od Hladis »

T220 je prave dobry. Jestli ty nahodou do nej nekoukas z blbyho uhlu. Oci mas mit na urovni vrchni hrany obrazu. Pokud sedíš nejak nizko, tak se nediv.
Obrázek
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Thief 4

Příspěvek od Krteq »

Tohle je téma o hře, monitory tu mají vlastní sekci :x
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Thief 4

Příspěvek od ifkopifko »

Prepáč Krteq, ale Thief je v tomto ohľade veľmi špecifická hra. Možnosti konfigurácie monitora sem rozhodne patria.

Riku> Ako píše Hladis, tvoj monitor však žiaľ neoplýva ergonomickosťou stojanu. Každopádne si dobre pozri tú Acheho fotku. Obraz vpravo do modrofialova, vľavo do biela... buď rád, že máš TN. Teda aspoň pokiaľ ide o hranie Thiefa. :P
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Thief 4

Příspěvek od Riku »

Hladis píše:T220 je prave dobry. Jestli ty nahodou do nej nekoukas z blbyho uhlu. Oci mas mit na urovni vrchni hrany obrazu. Pokud sedíš nejak nizko, tak se nediv.
Právě že u takovýchto her musím mít oči ještě kousek nad horní hranou aby nedocházelo k tomu tmavnutí :) Když mám oči tak jak mají být (v úrovni horní hrany monitoru) tak už tam nějaký ten cm tmavne a je to nepříjemný.

ifkopifko: No koukám na to, co je potom nejlepší na podobné hry? Zbytečných 20 tisíc na monitor bohužel nemám :D
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Thief 4

Příspěvek od Hladis »

Tak to mas nejaky horsi kus. Ja vybiram při koupi monitor osobne a vse si kontroluju. Mam ram monitoru v primce s ocima a nemam vůbec problém s podanim cerny a odstinama. Problem je jen při nepřirozených polohách smerem dolu.

Vyber nového monitoru uz ale opravdu patri do jiny sekce.
Obrázek
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Thief 4

Příspěvek od 3tp2 »

0martas0 píše: Neboj, zvládne. Ale asi budeš muset oželet SSAA. S 7970 prej leze využití VRAM až na 2700 Mb, takže hádej co to pak dělá na 2 Gb grafice. :D
Kdyby ty textury aspoň nějak vypadaly ale. :?
Na mojí grafice se 4GB VRAM a všechno na max se na tržišti dostanu na 3200Mb využití VRAM 8-) ale všechno plně plynulé okolo 70 FPS
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Thief 4

Příspěvek od AllowedCry »

Když si vzpomenu na ty rady, zde na fóru, "Nemá cenu si připlácet za model s větší pamětí na tvém rozlišení, radši za ušetřené peníze zajdi do bordelu" atp. :D
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“