Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

Semo píše:
Tak si to porovnejte.

Ruský trh vs CZ.
Polský trh vs CZ.

Nesrovnatelná čísla, ekonomicky z pohledu vývojáře pro CZ nesmysl.

https://www.cnews.cz/kingdom-come-deliverance-dabing
klasickej pohled "jsem česká nicka", ten si nech, 15mega lidí není potencionálně malej trh, tím tě může krmit tak Vávra, a příznivci EA a Ubisoftu, ani klikat nebudu, mě to trápit nermusí, polskej dabing má 70% her takže rozumím i složitějším hrám když anglicky to není hitparáda, ale nebudu ze sebe dělat hovínko, podívej se na netflix, tvrdilo se to samý, nesmysl dabovat i titulkovat a dneska, velká většina jejich produkce má titulky a tak 30-40% novinek dabing a rostoucí tendenci, za dva roky bude česky vše. To samý teď dělá Prime ai ten blbej apple na lokalizaci nekašle a čech ti bude argumentovat že mu za to nestojíme.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Frostys »

S dabingem obecně běžte do hajzlu, ale KCD ho mít mohlo neboť se hra odehrává tady na našem území. Na poloamatérský dabing jsem docela zvědav.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Shaquille »

15mega lidí není potencionálně malej trh
to je dobrej joke...

Srovnani s Netflixem je uplne mimo mimo. Dabing ti prinese potencialne nove zakazniky/predplatitele, jednoduse prachy... Cestina do jiz vydane hry se ani nezaplati.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

joke to není, takový Naughty Dog se s dodatečným překladem svých her do CZ obtěžují a Supermassive Games svou Hidden Agendu nechali dokonce dabovat, to samé Hangar 13 s Mafiou: Definitive ale Vávru budem omlouvat, vždy můžeš udělat nějakou edici, poladit textury, dodat ten dabing, máme novou generaci konzolí a X studií díky tomu vydává do svých her obsah i zadarmo i jako remastery za litra, naposled Metro, kdo to asi zaplatí jim? Jen výmluvy. Stačilo přidat HDR kterej jim chybí, nějaký textury, CZ dabing a nějaký další vylepšení, dát 10 éček za upgrade na PC a 10éček za upgrade PS4/XO verzí na PS5/XSX a 29 éček za PS5/XSX/PC verzi novou a máš to zaplacený jak nic, já bych jí taky koupil. Takhle nakakat, ještě abych přispíval na komunitní dabing, to je teprve joke.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Shaquille »

Jenze to pak neni CZ trh, ale globalni trh... Ze pridanim textur, HDR apod. zadotujes cestinu je vec jina.

Naughty dog vydavaj titulky, nebo nekdo dela dabing?
Hidden agenda je 5 let stara hra, to sis na nic novejsiho nevzpomnel? To je asi odpoved, proc se to nevyplati, kdyby se to vyplatilo, tak je her s CZ dabingem vyrazne vice.
Kdo jim to zaplati, pises "za litra" a opet jedno Metro - nesleduju, ale pochybuju, ze dostalo zadarmo CZ dabing.
Prijde mi, ze motas spoustu veci dohromady.
Ze je Vavra spatny, protoze vydelal dost, tak by mohl cast pouzit na dotaci cestiny? Za me neni... Treba ty prachy radeji investuje do noveho projektu, nebo si koupi jachtu, je mi to uplne jedno, jsou to jeho vydelane prachy...
ta hra byla za AAA cenu a prodávala se dobře takže očekávám patřičný přístup a ten se nedostavil.
Patricny pristup, boze, to snad nemuzes ani myslet vazne.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

Čeština (dabing) nikdy slíbena nebyla, ani Vávrou, ani nikým jiným, vždycky to bylo v intencích "chtěli bychom, ale nevíme."
A mnohokrát vysvětlil že museli celou hru už režírovat v anglině (default) a sotva to stihli vydat (a ještě zabugovaný), na extra CZ dabing nebyl čas.

Btw Vávra na tenhle fan dabing přispěl z vlastní kapsy 200 tisíc, takže mu to asi taky nebude úplně volný.
ArgCZ píše:V takový hře je to na obtíž, třeba zrovna angličtina v Zaklínači ničila zážitek protože měnila některé záměry autorů, polsky můžu hrát totiž i bez titulků, rozumím dobře a když k tomu mám pak český titulky který jsou přeložený z angličtiny tak vidím jak se někde kvůli omezení agličtiny mění i celkový vyznění/pointa. Nepochybuju že se u KCD proti původnímu scénáři díky angličtině ustupovalo a fanoušci nemají přistup takže budou improvizovat, náš styl myšlení i humoru je prostě značně rozdílnej a poláci ho mají samozřejmě mnohem bližší. Možná ta improvizace bude mít svoje kouzlo, ale sakra tady se točej obrovský peníze, ta hra byla za AAA cenu a prodávala se dobře takže očekávám patřičný přístup a ten se nedostavil.
CZ titulky v KCD jsou původní, nejsou překládaný z angliny (a taky kvůli tomu občas nereflektují mluvenou angličtinu úplně přesně).

CZ titulky v Zaklínači jsou překládaný z anglický i polský verze, Filip Ženíšek měl obě a bral si z nich to nejlepší tak aby to vyznělo co nejlépe. A TW2 i TW3 mají naprosto fantastickou českou lokalizaci.

A na tomhle fan dabingu se podílí i docela dost profesionálních herců, takže by to nemusel být propadák.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

Shaquille píše:
ta hra byla za AAA cenu a prodávala se dobře takže očekávám patřičný přístup a ten se nedostavil.
Patricny pristup, boze, to snad nemuzes ani myslet vazne.
naprosto vážně, že je to od čechů a z český historie tak tu nebudu pochlebovat a zavírat oči, o svoje značky se studia staraj, přidávaj nejen placený DLC ale taky pracujou na grafický stránce, na nových verzích atd. atd. a je to o to víc vidět pokud se jedná o takovou kterou chtějí do budoucna udržet. To já očekávám, že ty ne je tvoje věc, když vypláznu 1500-2000,- za hru tak mě třeba nasere že není v dobrým tech. stavu (cyberpunk)nebo že na ní celkem kašlou v čase(Kingdom Come). A ta Mafia ti nějak vypadla viď. Hidden Agenda není jediná, nadabovaný jsou všechny Playlink hry a poslední přírůstek se opět daboval a to po Hidden Agendě, Naughty Dog skutečně přidal jen titulky.... kdo jim to prosimtě zaplatil nevíš ty bussinesmane... nejspíš globální trh protože vyšla nová verze.

paul: a přesto je v polským původním dabingu ještě fantastičtější a věřím že dabing KCD by měl podobné parametry jako Polsky dabovaný TW3
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od TankGeorge »

ArgCZ píše: klasickej pohled "jsem česká nicka", ten si nech...
Klasický čecháčkovství, zasloužím si víc, protože reasons. Zasloužím si lepší jídlo v marketu, ikdyž si nic lepšího a levnějšího neumím vyrobit. Srovnáváš dabing a titulky. Titulky dobře udělá jeden profík za pár týdnů. Na dabing potřebuješ herce, studio, vyřešit lícování s motion capture, vyřešit technicky mix zvuku atd atd

Každopádně někde od autorů zaznělo, že doporučují hrát hru v němčině s cz titulky pro nejvěrohodnější zážitek. Za sebe můžu říct, že ENG dabing s českými titulky je velmi nepříjemný v téhle hře a jedno se druhým se děsně ruší. Musel jsem si titulky úplně vypnout.
Zaklínač je úplně jiná překladatelská liga, jediná hra kde si cz titulky rád zapnu. Tam si někdo talentovaný neskutečně vyhrál, vzal v potaz knižní předlohu a zároveň si dal velmi záležet, aby seděl rytmus s dabingem - bohužel dnes zcela nevídané věc.
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od jakubom »

Ještě, že byla na Epicu zdarma :-D
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od J X P »

ArgCZ píše:V takový hře je to na obtíž, třeba zrovna angličtina v Zaklínači ničila zážitek protože měnila některé záměry autorů, polsky můžu hrát totiž i bez titulků, rozumím dobře a když k tomu mám pak český titulky který jsou přeložený z angličtiny tak vidím jak se někde kvůli omezení agličtiny mění i celkový vyznění/pointa. Nepochybuju že se u KCD proti původnímu scénáři díky angličtině ustupovalo a fanoušci nemají přistup takže budou improvizovat, náš styl myšlení i humoru je prostě značně rozdílnej a poláci ho mají samozřejmě mnohem bližší. Možná ta improvizace bude mít svoje kouzlo, ale sakra tady se točej obrovský peníze, ta hra byla za AAA cenu a prodávala se dobře takže očekávám patřičný přístup a ten se nedostavil.

Tak ja W3 v polstine moc hrat nemohl. Nemam k polstine zadny vztah a anglictina mi do usi zni znameji.

Ovsem ty ceske vyrazy v anglickem dabingu byly vazne pres caru a dodneska nechapu, proc to tam WH dalo.
---
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

TankGeorge píše: Klasický čecháčkovství, zasloužím si víc, protože reasons. Zasloužím si lepší jídlo v marketu, ikdyž si nic lepšího a levnějšího neumím vyrobit. Srovnáváš dabing a titulky. Titulky dobře udělá jeden profík za pár týdnů. Na dabing potřebuješ herce, studio, vyřešit lícování s motion capture, vyřešit technicky mix zvuku atd atd
ale houby, nezasloužíme si víc, jako češi si zasloužíme v zahraničních hrách od velkých studií alespoň titulky, to beru za slušnost když na ten trh jdu a chci plnou cenu, ale česká hra z český historie od čechů s velkým potenciálem na českým a slovenským trhu cz dabing mít měla jako základ ze kterýho se vychází, vůbec bych ani nic neměl proti originálnímu znění kde se mluví částečně německy a částečně česky, třeba seriál na Netflixu Barbaři má původní znění kde germánský kmeny mluví německy a Římani Italsky a já si to neuvěřitelně užil, tohle prostě mám rád a mě to atmosféru neuvěřitelně prohlubuje pokud můžu něco hrát nebo koukat na to v původním znění s CZ titulky, anglický dabing často stojí za starou belu když angličtina není mateřský jazyk protagonistů, vůbec špatný bylo třeba Metro se svou angličtinou s ruským přízvukem, okamžitě jsem přepínal do ruštiny.

JXP: to jsem nepsal proto že bych si myslel že si W3 máš přepnout do polštiny, jen jsem chtěl ukázat že dabing v původním jazyce hru může značně okořenit, samozřejmě kdo nerozumí polsky ani prda mi tu bude psát jak skvělou práci CZ překladatel odvedl... no je to na vysoký úrovni ale přesto CZ titulky mění některé záměry a pamatuju si že jsem celkem koukal jak jinak to nakonec vyznělo proti polštině, anglický dabing tam ale je vyloženě o třídu níže.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od HafanPetr »

ArgCZ píše:česká hra z český historie od čechů s velkým potenciálem na českým a slovenským trhu cz dabing mít měla jako základ ze kterýho se vychází, vůbec bych ani nic neměl proti originálnímu znění kde se mluví částečně německy a částečně česky, třeba seriál na Netflixu Barbaři má původní znění kde germánský kmeny mluví německy a Římani Italsky a já si to neuvěřitelně užil, tohle prostě mám rád a mě to atmosféru neuvěřitelně prohlubuje pokud můžu něco hrát nebo koukat na to v původním znění s CZ titulky...
Přesně tak, je to hra z český historie a měla by mít i original češtinu (případně němčinu) z té doby, protože to podstatně přispívá k atmosféře hry (a titulky si vždy můžeš zapnout). Ta angličtina tam zní prostě blbě (stejně jako nápad, proč tam nejsou černoši).
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Hladis »

Zase tohle breceni nad cestinou jako kdyz to zariz Ubisoft. :roll: Je zajimavy, ze v Recku nikdo nebreci, ze neni vubec nic ve hrach v rectine, ani titulky. Nemaji ostatne ani zadny dabing a nekdy i titulky v TV . Proc ? Protoze to prispiva k uceni jazyku, snad kazdy Rek umi dalsi jazyk, tedy je mu to putna a nikomu se nevyplati to do rectiny delat. Tahle hra je komercni projekt pro globalni trh a na naprosto minoritni cestinu, ne-li nejaky stredoveky dialekty, v tomhle sere pes, jelikoz se to ekonomicky nevyplati. Tedy mam radu, pokud chcete tak moc cestinu a s dabingem, vytahnete nejaky ten milion ze sveho a zacalujte si ji.
Obrázek
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od HafanPetr »

No podle mně je rozdíl, jestli je to jen nějaká sci-fi, fantasy, nebo nějaká hra z historie, tam to podle mně smysl má (jen namátkou vzpomenu legendární Sturmovik).
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ArgCZ »

a proto zní tak trapně protože je to globální hra pro globální trhy, škoda že se globálnímu trhu neustoupilo i s černochama, asiatama a homosexuálama ve hře když teda jde o tak globalizovaný dílo :lol:, globální trh totiž evidentně nezajímá že ve středověku neseděl černoch v nějaký středoevropský prdeli na trůně. Možná tam nejsou protože trhy na který to míří především by to poškodilo...
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Frostys »

Hladis píše:Proc ? Protoze to prispiva k uceni jazyku
To je samozřejmě velmi vznešená myšlenka.
Já bych ale ve hře, která si hraje na historickou, i rád slyšel něco, co připomíná původní dobovou řeč. K tomu má naše čeština asi blíže než angličtina nebo němčina. Ale aspoň ty nadávky tam nechali no :lol: :roll:
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
niemand
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2009
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od niemand »

Však pár vesničanů, které občas potkáte, zpívá česky sprosté písně, to vám nestačí? :mrgreen:

https://i.imgur.com/z5JUcLW.jpg
Intel Core i7-9700K + Be quiet! Dark Rock Advanced; MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC; MSI GTX Gigabyte RTX 3080 Aorus Master 10G; Corsair Vengeance LPX Black 32GB DDR4 2666MHz; Crucial M4 128GB; Crucial BX100 1TB; Samsung 860 EVO 1TB; Kingston A400 240GB; Be quiet! Dark Power Pro 10 750W; 49" Samsung C49RG90; Asus GX1000; Valve Index; HyperX Alloy Elite; Cougar Conquer; Creative Sound Blaster ZX; Logitech Z623; Audio-Technica ATH-T500 + Antlion Audio ModMic 4.0
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Shaquille »

ArgCZ píše:ale houby, nezasloužíme si víc, jako češi si zasloužíme v zahraničních hrách od velkých studií alespoň titulky, to beru za slušnost když na ten trh jdu a chci plnou cenu...
Ale v CZ velke studia hry na trh nepousti. Hry tady vydava Conquest, Cenega... To jsou uplne neporovnatelne jine firmy, nez ty, ktere si myslis, ze hry vydavaj v CZ ;) Max nektere hry na konzole vydava primo Sony a MS.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od werygood »

Hladis píše:Zase tohle breceni nad cestinou jako kdyz to zariz Ubisoft. :roll: Je zajimavy, ze v Recku nikdo nebreci, ze neni vubec nic ve hrach v rectine, ani titulky. Nemaji ostatne ani zadny dabing a nekdy i titulky v TV . Proc ? Protoze to prispiva k uceni jazyku, snad kazdy Rek umi dalsi jazyk, tedy je mu to putna a nikomu se nevyplati to do rectiny delat. Tahle hra je komercni projekt pro globalni trh a na naprosto minoritni cestinu, ne-li nejaky stredoveky dialekty, v tomhle sere pes, jelikoz se to ekonomicky nevyplati. Tedy mam radu, pokud chcete tak moc cestinu a s dabingem, vytahnete nejaky ten milion ze sveho a zacalujte si ji.
Tak zrovna třeba AC jsou v angličtině, ale dost tam míchají (hlavně nadávky :D ) slova z jazyka, ve kterém se daný díl odehrává.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Baneshee »

Vraťte se ke Kingdom Come, není tu volná diskuze
Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“