Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od xIndian »

Jj, lov je taky bezvadný způsob obživy. Jen je třeba se vyhýbat hajnému :) Chce to ale slušnou nosnost, maso je pěkně těžké.

A to že si někdo stěžuje, že se mu rychle kazí jídlo v batohu, mi přijde u tohoto typu hry dost zbytečné. Dle mého je správné, že se jídlo kazí a pokud tomu chce člověk zabránit, není nic snažšího, než vozit k jídlu sušené maso/ovoce, případně čerstvé jídlo zakonzervovat konzervantem uvařeným pomocí alchymie 8)

Jinak já mám aktuálně full plate zbroj a přes 10k grošů :-D Akorát jsem si nechal pouze "klobou", protože mi vadí při boji, že helmy s hledím mi zakrývají výhled.
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Craukoth »

Swat píše:Tak pánové, velký potlesk pro Warhorse a jejich péči. Doslova před pár vteřinama mi Steam stáhnul nějakej 220 Mb update, spustim hru, která se vrátila z verze 1.2.5 na 1.2.2, naloaduju se dohry a spustil se mi quest se zrzkem, tzn. že hotfix 1.2.5 byl nefunkční, nebo aspoň ne pro všechny lidi. Každopádně je vidět, že se o to staraj velmi dobře.
Tak ještě že tak. Hned jak přijdu domů, tak zkusím jestli se mi to taky opravilo. Jinak jak to tu čtu tak bych si měl tak pořídit lepší oblečení. Pořád běhám v tom původním a poškození už má docela velký. Já mám problém, že v tý hře nechci moc krást. Ani nevím proč. Takže budu muset vydělat peníze nějak normálně a pak si něco koupit. :D
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od xIndian »

Krást není vůbec potřeba. Stačí kosit lapky a kumány a z nich posbírat lepší věci. Chce to dávat pozor na poměr cena/hmotnost. Nemá cenu brát těžkou zbroj za 100 grošů. Nejlepší jsou kožené rukavice :) Váží jen 0,5 libry a když se podaří sebrat v dobrém stavu, mají cenu i 350 grosů. Dále pak ostruhy (vzácnější). Z kumánských velitelů často padají stříbrné ostruhy za 1,2k :) A pak přilby a plechové rukavice.

Chce to také rozmýšlet, u koho věci prodat. Nejlepší je vybrat si takového obchodníka, který zároveň opravuje vybavení. Peníze investované do oprav se totiž projeví na peněžní zásobě obchodníka a pak je mu možné prodat více věcí.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Co jsem tak ale postřehl, tak když opravím věci, které chci prodat, tak to nijak nepřidá na hodnotě, za kterou je prodám?
PS5 | LG OLED CX55
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Craukoth »

A to s lapkama a kumánama jsou vedlejší mise nebo jen tak jezdíš po mapě a hledáš? Zatím jsme jel jenom hlavní dějovou linku a vedlejší úkoly jsme moc neřešil.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Lapky a kumáni jsou side questy, nebo tam to je ještě jako aktivity rozdělený myslím. Ale já i jen tak když jedu někam na lov tak je občas potkám, main quest jsem zatím skoro vůbec nedělal, skončil jsem s tím farářem v Úžicích a dál jsem zatím main questy nedělal :)
PS5 | LG OLED CX55
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od xIndian »

Jak říká Riku, dá se je potkat nebo po splnění Side Questů pro trenéra v Ratajích tě přesměruje k Bořkovi do Talmberka, který zadává Side Questy na likvidaci Kumánů.

Ještě je také fajn náhodné setkání s potulnými rytíři, kteří vás vyzvou na souboj. Nejlepší je ho ukecat, aby se s vámi vsadil o vybavení. Já jsem ho však v souboji omylem zabil (toho zbabělého), protože než se stihl vzdát, tak ho má poslední rána dorazila :-D
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

ja nejak s peniazmi problem nemam..po 31 hodinach hrania mam 5K
najviac penazi mam od lapkov a kumanov
Craukoth
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. led 2017

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Craukoth »

Tak já mám zatím jenom 8 hodin nahráno. Ještě jsem se ani pořádně nerozkoukal co všechno můžu ve hře dělat.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

Já celý týden chodím jen lovit, takže mám peněz, že nevím co s nimi a celé Sázavsko se krmí mojí zvěřinou :D
PS5 | LG OLED CX55
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Swat »

Je fakt, že ze začátku mi přišlo poměrně těžký něco vydělat, nebo jsem možná měl hned trochu pohnout s příběhem, aby se to rozjelo. Každopádně jakmile jsem byl schopnej porazit aspoň lapku, tak to začalo jít. Momentálně mám cca 8000 grošů.

Jinak ty minihry, ty jsou prostě dokonalý. Nechápu, proč chtěj předělávat páčení zámků. Jako když je někdo slabej v lockpickingu, tak nemůže čekat, že nějak přechčije hard zámek. Ale to otáčení planžetou je prostě fajn. V těch minihrách je skvěle udržovanej jistej faktor strachu a napětí z nezdaru, stejně tak jako následná satisfakce z úspěchu. Vybírání kapes je genialita, kdy je do kapsy potřeba nejdřív strčit ruka a až pak v tý kapse teprve něco začnu hledat... Oproti bethesdímu kapsaření, kdy se zobrazilo kolečko a hotovo, kolem desítky lidí a nikomu to nevadilo..?? Tady na vás začnou řvát na 30 metrů, o co se to Henry pokouší? Broušení meče - to se prostě musí zažít.

Jako ukažte mi hru, kde můžu jít do lesa na houby... Ve Skyrimu, jestli si pamatuju, se dala najít 'mashroom'. Tady jsem už našel muchomůrku, bedlu, hřiba a i kdyby tam víc druhů nebylo, tak už takhle je to opět pecka. Včerejší lov zajíců s Ptáčkem, pohyb po lese, napětí, jestli se trefim z luku - tohle všechno z tý hry dělá naprostej klenot. Čím dýl hraju, tím víc žasnu. Pár bugů (viz výše) bylo, ale zatím jsem z toho tak urvanej, že nevim, co by se muselo stát, aby moje nadšení opadlo.

A nejlepší na tom je, že je to zábava aniž bych furt musel někde někoho masakrovat, nebo vyhledávat konflikty. V jinejch hrách postavu naskiluju tím, že zabíjím mečem/lukem. Tady můžu skilovat tím, že potrénuju s Bernardem (myslim že se tak jmenuje) v Ratajích, nebo zajdu na střelnici, případně do lesa na lov.

Tohle je herní klenot a pouze recenzent - idiot to nepozná. Jako za čtyřkovou recenzi by zasloužili v Ratajích na náměstí na pranýř.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od certes »

Nevíte kdo trénuje skill čtení ? Písař v úžicích mě sice naučil základy ale dál netrénuje. Navíc mám asi nějaký bug, pár knih s úrovní 5 nemůžu přečíst ač mám čtení na 9.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

ono nezalezi aky mas level citania ,ale aky mas level dovednosti, o ktorej ta kniha je
ondra91
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. zář 2013
Bydliště: Litoměřice

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od ondra91 »

Swat píše:
Tohle je herní klenot a pouze recenzent - idiot to nepozná. Jako za čtyřkovou recenzi by zasloužili v Ratajích na náměstí na pranýř.
Hezky řečeno a souhlasím ... je to skvělá hra, já po 40 hodinách to vidím na 8,5 - 9 z 10 :)
xIndian
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od xIndian »

Swat píše: Tohle je herní klenot a pouze recenzent - idiot to nepozná. Jako za čtyřkovou recenzi by zasloužili v Ratajích na náměstí na pranýř.
Nemůžu nic jiného, než souhlasit!
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Riku »

PS5 | LG OLED CX55
TankGeorge
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. čer 2011

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od TankGeorge »

Ono je docela prdel pomalu přemýšlet o KCD, jako o přelomovém titulu v několika ohledech. Je tu díra na trhu pro HC dospělé publikum. Herní komunita je tak rozsáhlá, že se vyplatí občas zariskovat, dělat originální a úzce zaměřené velkorozpočtové tituly, a necpat se do přeplněného mainstreamu. Dá se udělat trippleA hra bez zavedených trippleA vydavatelů. Zvyšuje to relevanci Kickstarteru a crowdfundingu. Česká (v překladu defacto "bezvýznamná a zaostalá" x) mainstreamová média po několika letech ignorace seznamují většinovou veřejnost o tom, že nějaký hry existují a vydělávají víc, jak filmy. Z toho plyne i společenská diskuse o tom že česko může být i něco jiného než montovna teskoverze VW...

Každopádně svým tempem si hru přes všechny nedostatky a přes malá očekávání náramně užívám. Bez spoilerů - aktuálně naháním Kulhavce a Smraďochy kolem Sázavy. Ze soubojů jsem tak vystresovaný, že mě v lese dokáže vystrašit i zvuk datla. A co se týče downgradované zastaralé grafiky, občas mám u hry pocit, že jsem tam po tý lesní cestě někdy jel na biku, nebo že tamhle v podloubí pod rychtou je hospoda, kterou znám... než mi dojde, že je to vlastně nesmysl - takže asi tak nějak hnusná ta hra je =D
Ryzen 7800X3D + Kingston 2x32GB 6000/36 + RTX 4090 sociální Gainward + ROG B650E-E
LG OLED CX 55" + Fractal Design Define S2
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od rbclass »

prelomove su aj lukostrelecke turnaje..vacsinou jeden zo sutaziacich zabudne strielat..tym padom ste prehrali
Swat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2005
Bydliště: Praha

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Swat »

No já to teď vypnul zase asi po pěti hodinách a je to fakt úžasnej relax, zábava, místy prdel (jako třeba výběr odpovědí 1)ano, 2)ne, 3)možná, 4) řekni mi víc, 5) jdi do prdele :lol: :lol: :lol: )

Teprve teď po nějakejch pěti hodinách jsem se bil v lese s kumánama, jinak bez boje a přesto neskutečná zábava. Co se týče boje, tak to chce opravdu čas a trénink jak Jindrův, tak hráčův. Jsem furt marnej, ale občas se už zadaří riposta, nebo nějaký kombo, i klamnej útok (ta náhlá změna směru), chce to čas prostě. Úplne si tady libuju, jak nemusim po stopadesátý hrát zase obměnu něčeho, co už jsem hrál tzn. přines, odnes, zabij apod.

Vnímám to jako přelomovou hru, ale jak bylo trefně řečeno, žřejmě jen pro určitý publikum. Jak jsem řekl, ve který hře se dá jít cíleně na houby?? Tady si člověk opravdu může říct 'dneska jdu do lesa na lov a na houby'. .. To je prostě masakr.
MB: Asrock Z370 Extreme4, CPU: Intel Core i5-8600K@5 GHz (SilentiumPC Navis PRO 240 AiO), RAM: 2x8 GB G.Skill DDR4 3200 MHz, GPU: Gigabyte RTX 2080 Gaming OC, HDD: SSD WD Blue 3D 1TB, Seagate IronWolf 6TB, DVD: Asus, PSU: Seasonic Focus Plus 850 Gold, CASE: Corsair T600 Graphite White Edition, MONITOR: BenQ XR3501, TV: 55" Samsung Q6FN
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Kingdom Come: Deliverance (CryEngine RPG od Dana Vávry)

Příspěvek od Paul »

mega za tejden je fakt super. I optimisti jako já čekali mega nejdřív tak za 3 měsíce, spíš šest, vzhledem k tomu jak malej marketing to mělo. Word of mouth a celková poptávka po RPGčkách dělá fakt hodně.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“